rozmnażanie

Artykuły - Rozmnażanie (6)

 • Dlaczego na Ziemi pojawił się seks?

  Dlaczego na Ziemi pojawił się seks?

  Juan Luis Arsuaga w książce "Życie. Fascynująca podróż przez 4 miliardy lat" zabiera nas w porywającą podróż w poszukiwaniu odpowiedzi na wiele pytań dotyczących pochodzenia człowieka. Badacz próbuje znaleźć też odpowiedź na pytanie: dlaczego na Ziemi pojawił się seks, skoro rozmnażanie jednopłciowe ma więcej zalet z punktu widzenia ewolucji. Przeczytaj fragment książki.
 • Stworzono myszy mające dwie matki i ani jednego ojca. Kolej na ludzi?

  Stworzono myszy mające dwie matki i ani jednego ojca. Kolej na ludzi?

  W chińskim laboratorium stworzono myszy, które mają dwie matki i ani jednego ojca. Aby złamać zasady reprodukcji, naukowcy musieli użyć inżynierii genetycznej.
 • NASA bada plemniki w kosmosie

  NASA bada plemniki w kosmosie

  NASA chce sprawdzić, czy rozmnażanie się w kosmosie jest możliwe.
 • Osobliwe praktyki seksualne orchidei

  Osobliwe praktyki seksualne orchidei

  Naukowcy z uniwersytetów w Neapolu, KwaZulu-Natal oraz Zurychu przedstawili wyniki najnowszych badań. Postanowili przyjrzeć się dokładnie orchideom, a konkretnie ich niezwykłej strategii rozmnażania. Wydaje się, że badaczom udało się zdemaskować szczególne praktyki tych roślin.
 • Psia historia z happy endem

  Psia historia z happy endem

  Bardzo często ludzie myślą o hodowli psów: "jakie to super zajęcie! Takie łatwe, lekkie i przyjemne. Na dodatek ma się z tego kupę kasy."
 • Bezpłciowe rozmnażanie rekinów

  Bezpłciowe rozmnażanie rekinów

  Trzymana w niewoli samica rekina doczekała się potomstwa pomimo braku kontaktu z jakimkolwiek samcem. To dopiero drugi taki przypadek w historii badań nad tymi rybami.