rozgwiazda

Artykuły - Rozgwiazda (9)

 • Niezwykłe zdjęcie rozgwiazdy

  Niezwykłe zdjęcie rozgwiazdy

  Rozgwiazdy z gatunku Mediaster aequalis znane są z żywej, czerwono-pomarańczowej barwy i idealnej pięcioramiennej symetrii. Ale jeden osobnik szybko zyskał sławę dzięki kształtowi kojarzącemu się z ludzkimi pośladkami.
 • Martwe rozgwiazdy na brytyjskich plażach

  Martwe rozgwiazdy na brytyjskich plażach

  Na brytyjskich plażach doszło do prawdziwej inwazji rozgwiazd wyrzuconych w trakcie weekendu w pobliżu Ramsgate w hrabstwie Kent. To konsekwencja fali mrozów nazywanej "bestią ze wschodu".
 • Odnaleziono ostatniego marynarza z "Rozgwiazdy"

  Odnaleziono ostatnie ciało marynarza z pogłębiarki "Rozgwiazda" - dowiedział się reporter RMF FM Paweł Żuchowski.
 • Zakończono badanie wraku "Rozgwiazdy"

  Hydrograficzny statek "Zodiak" zakończył po południu badanie za pomocą sonaru wraku pogłębiarki "Rozgwiazda", która zatonęła 17 października na Bałtyku na wysokości Gąsek (Zachodniopomorskie).
 • "Rozgwiazda" - bomba ekologiczna na Bałtyku?

  Dwie niewielkie plamy zanieczyszczeń zaobserwowano na Bałtyku w okolicy Władysławowa i Gdyni. Informację potwierdził gdyński Urząd Morski.
 • Czy katastrofy "Rozgwiazdy" można było uniknąć?

  Urząd Morski w Słupsku wyjaśnia, czy można było uniknąć tragedii na Bałtyku. W piątkowy poranek w morzu zatonęła pogłębiarka "Rozgwiazda". Jak ustalił reporter RMF FM, kapitan jednostki, gdy tylko zobaczył niepokojące prognozy pogody, pytał czy może wejść do portu w Ustce. Nie otrzymał jednak zgody.
 • Tragedii "Rozgwiazdy" można było uniknąć?

  Kapitan pogłębiarki "Rozgwiazda", która zatonęła na Bałtyku w piątkowy poranek, słysząc o niekorzystnych prognozach pogody, próbował w środę wejść do portu w Ustce. Niestety nie uzyskał na to zgody - dowiedział się reporter RMF FM Paweł Żuchowski. Kapitan prawdopodobnie nie naciskał na władze portu, bo wiedział, że takie są przepisy.
 • Wznowiono akcję ratowniczą na Bałtyku

  Wczoraj, osiem mil od brzegu, na wysokości miejscowości Gąski, zatonęła pogłębiarka "Rozgwiazda". Zaraz po tragedii służby ratunkowe wyłowiły dwa ciała członków załogi. Trzy inne osoby były przez kilkanaście godzin poszukiwane.
 • Przerwano akcję ratowniczą na Bałtyku

  Przerwano akcję poszukiwawczą trzech osób z załogi pogłębiarki "Rozgwiazda", która zatonęła dzisiaj nad ranem na Bałtyku. Do tragedii doszło na wysokości miejscowości Gąski w Zachodniopomorskiem. Ratownicy wyłowili już z wody ciała dwóch innych członków załogi.