Róża Thun

Artykuły - Róża Thun (24)

 • Róża Thun odchodzi z PO. "Impuls do refleksji"

  Róża Thun odchodzi z PO. "Impuls do refleksji"

  - Mam nadzieję, że moja rezygnacja będzie impulsem do refleksji. Bez względu na to, co nas różni, walczymy wspólnie o demokratyczną, przestrzegająca prawa, zieloną i europejską Polskę. Bardzo dużo pracy przed nami - powiedziała Róża Thun w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych. Posłanka do Parlamentu Europejskiego przekazała, że rezygnuje z członkostwa w PO. - Od roku wiemy, że dogadała się z Szymonem Hołownią, więc to żadne zaskoczenie. Niech idzie - powiedział Interii jeden ze współpracowników Borysa Budki.
 • ​Awantura w TVP Info. Róża Thun wyszła ze studia

  ​Awantura w TVP Info. Róża Thun wyszła ze studia

  Europosłanka Platformy Obywatelskiej Róża Thun opuściła studio TVP Info po tym, jak redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz zarzucił jej, że "nie czuje się Polką".
 • Koniec z opłatami za roaming. Thun zapowiada kolejne obniżki

  Koniec z opłatami za roaming. Thun zapowiada kolejne obniżki

  Parlament Europejski zagłosował dziś za porozumieniem o limitach cen hurtowych roamingu. Tym samym otworzył drogę do zniesienia opłat roamingowych dla konsumentów. 15 czerwca br. podróżujący przestaną płacić za połączenia więcej niż w kraju. - Apetyt nam rośnie. W dalszej kolejności chcemy obniżyć stawki za połączenia międzynarodowe wykonywane z kraju - zapowiada w rozmowie z Interią europosłanka PO Róża Thun.
 • Duda, Schetyna, Ziemkiewicz, Thun. Politycy i dziennikarze żegnają Wojciecha Młynarskiego

  Duda, Schetyna, Ziemkiewicz, Thun. Politycy i dziennikarze żegnają Wojciecha Młynarskiego

  Prezydent Andrzej Duda, Rafał Ziemkiewicz, Grzegorz Schetyna i Tomasz Lis to tylko część dziennikarzy i polityków, którzy pożegnali Wojciecha Młynarskiego.
 • Jacek Sasin: Obecny system wyborczy jest ułomny

  Jacek Sasin: Obecny system wyborczy jest ułomny

  Obecny system wyborczy jest ułomny - ocenił poseł PiS Jacek Sasin, komentując ewentualne zmiany ordynacji wyborczej.
 • Małopolskie i Świętokrzyskie: W wyborach do PE pojedynek osobowości

  Małopolskie i Świętokrzyskie: W wyborach do PE pojedynek osobowości

  Znani i wyraziści politycy są liderami list do Parlamentu Europejskiego w okręgu małopolsko-świętokrzyskim. O mandaty walczyć będą: Jarosław Gowin (PR), Jan Hartman (EP-TR), Ryszard Legutko (PiS), Joanna Senyszyn (SLD-UP), Czesław Siekierski (PSL), Róża Thun (PO) i Zbigniew Ziobro (SP).
 • Róża Thun: Róża

  Róża Thun: Róża

  Róża Maria Gräfin von Thun und Hohenstein zaprasza nas w podróż po miejscach dla niej najważniejszych.
 • Róża Gräfin von Thun und Hohenstein jakiej nie znacie

  Róża Gräfin von Thun und Hohenstein jakiej nie znacie

  Europoseł PO Róża Thun ociepla swój (i nie tylko) wizerunek. Na oficjalny profil w serwisie Twitter wrzuciła takie oto kolorowe zdjęcie opatrzone poniższym komentarzem.
 • Komisja Europejska chce, żeby przesyłki międzynarodowe były tańsze

  Komisja Europejska chce, żeby przesyłki międzynarodowe były tańsze

  Unijni urzędnicy będą walczyć z wysokimi cenami przesyłek pocztowych na terenie Unii Europejskiej. Nad regulacjami dotyczącymi rynku pocztowego pracuje Komisja Europejska, a wkrótce zajmą się nimi parlamentarne komisje. - Paczka, która przekracza granice jest nawet siedem razy droższa, nawet jeśli jest to tylko kilka kilometrów, niż ta, która przebędzie setki kilometrów wewnątrz kraju - zwraca uwagę eurodeputowana Platformy Obywatelskiej, Róża Thun. To z kolei przekłada się na mniejsze tempo rozwoju handlu elektronicznego w Europie.
 • "Erasmus" bankrutem? W unijnej kasie brakuje 90 mln euro

  "Erasmus" bankrutem? W unijnej kasie brakuje 90 mln euro

  - Myślę, że program Erasmus nie wygaśnie, ale są takie zakusy, żeby zmienić jego nazwę, żeby go włączyć w większy program stypendialny wspierania nauki w UE - mówi Agencji Informacyjnej Newseria Róża Thun, europosłanka PO. Burzę wokół Erasmusa rozpętało wystąpienie przewodniczącego komisji ds. budżetu w Parlamencie Europejskim, Alaina Lamassoure'a, który stwierdził kilka tygodni temu, że realizacja programu jest zagrożona. Powód: groźba niewypłacalności. Jak obliczyła Komisja Europejska, program wymiany studentów wymaga dodatkowych 90 mln euro.

Filmy - Róża Thun (13)

 • Róża Thun dla Interii: Nie wiem, czy to kompletna ignorancja ze strony Beaty Szydło?

  - Nie wiem, czy to jest kompletna ignorancja ze strony Beaty Szydło, czy ona po prostu nie zna faktów, czy może specjalnie manipuluje? - tak Róża Thun w rozmowie z Interią odniosła się do słów europosłanki PiS na temat unijnej debaty dotyczącej praworządności w Polsce.
 • Róża Thun dla Interii: Nie wiem, czy to kompletna ignorancja ze strony Beaty Szydło?

  - Nie wiem, czy to jest kompletna ignorancja ze strony Beaty Szydło, czy ona po prostu nie zna faktów, czy może specjalnie manipuluje? - tak Róża Thun w rozmowie z Interią odniosła się do słów europosłanki PiS na temat unijnej debaty dotyczącej praworządności w Polsce.
 • Róża Thun: Bardzo dużo osób mówi, że zmiana w PO jest potrzebna. I trzeba ich słuchać

  "Myślę, że od czasu do czasu jest potrzebna wymiana przewodniczącego czy przewodniczącej" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Róża Thun. Grzegorz Schetyna powinien wyciągnąć wnioski ze słabych wyników wyborczych? "O tym zdecyduje zarząd partii (...) Myślę, że zmiany są dobre, bardzo dużo osób mówi, że w PO zmiana jest potrzebna, nie tylko osób wewnątrz Platformy, ale ludzi, którzy na nas głosują, to miliony ludzi i trzeba ich słuchać" - podkreśla europosłanka PO. Gość Marcina Zaborskiego dodaje: "Nie chciałabym, żeby tak to brzmiało, że on (Grzegorz Schetyna - przyp. red.) się nie nadaje. Tylko ewidentnie od czasu do czasu twarz powinna się zmieniać, może praktyki tak samo. (...) Nasza partia obfituje w osoby, które potrafiłyby partię prowadzić". Thun: Mamy ogromnie dużo do posprzątania po Andrzeju Dudzie W internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Marcin Zaborski pytał swojego gościa o to, jakie pytanie zadałby Małgorzacie Kidawie-Błońskiej w debacie prawyborczej PO. "Ja pewnie chciałabym wiedzieć, jak i może też z kim ona się weźmie za sprzątanie po obecnym prezydencie. Mamy ogromnie dużo do posprzątania, do naprawienia" - stwierdziła Róża Thun. Wśród problemów, z którymi potencjalna przyszła prezydent musiałaby sobie poradzić jest według europosłanki sytuacja wokół Trybunału Konstytucyjnego, ale też istnienie "rowu między obywatelami". Pytana o wulgarne i ostre wobec PiS słowa Władysława Frasyniuka podczas manifestacji pod sądem we Wrocławiu, Thun stwierdziła, że "osobiście unikam takiego języka". "Często mam wrażenie, że ratuje Polskę w tej sytuacji okropnej, w którą nas PiS wpakował, ratuje Polaków poczucie humoru, które jest po prostu wspaniałe i wolę je niż agresję" - tłumaczyła. "Nie lubię jak ktoś tak mówi, ale są ludzie z kategorii tak zasłużonych, że ja w życiu ich nie będę oceniać bo Frasyniuk zrobił dla Polski tak dużo, jak my wszyscy razem nie zrobiliśmy" - dodał gość RMF FM.
 • Thun: "Hejt leje się z państw członkowskich"

  Róża Thun, europarlamentarzystka z Platformy Obywatelskiej komentuje nadchodzącą w Parlamencie Europejskim debatę na temat mowy nienawiści. - Ta debata otworzy drogę do ustanowienia nowego prawa - podkreśla i dodaje - czuję się zagrożona, wielokrotnie zgłaszałem groźby na prokuraturę.