równowaga

Artykuły - Równowaga (43)

 • Polacy wciąż uczą się równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym

  Polacy wciąż uczą się równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym

  ​Europejczycy coraz bardziej świadomie podchodzą do work-life balance, czyli równowagi pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym. 19,2 proc. Europejczyków wymienia ją jako jeden z czynników skłaniających ich do zmiany pracy (piąty najczęściej wymieniany powód po: chęci rozwoju, braku pracy, braku perspektyw do dalszego rozwoju oraz poszukiwaniu lepszego wynagrodzenia). Polacy dopiero się tego uczą - tylko co dziesiąty uznał work-life balance za istotny powód do szukania nowego zatrudnienia. Jako ważniejsze oprócz czynników podawanych przez Europejczyków wskazywali także na: poszukiwanie lepszej struktury pod kątem etycznym i restrukturyzację pracodawcy. Wyniki badania "Confidence Index" za trzeci kwartał 2016 r. komentuje Piotr Dziedzic, dyrektor w PageGroup.
 • Równowaga w małym przedsiębiorstwie, czyli o roli lidera

  Równowaga w małym przedsiębiorstwie, czyli o roli lidera

  Połączenie wiedzy merytorycznej z zakresu zarządzania z rozwojem osobistym staje się podstawą kierowania małymi przedsiębiorstwami. Ciągły rozwój pozwala natomiast na rozgraniczenie kwestii osobistych i zawodowych, czyniąc liderów bardziej efektywnymi.
 • W równowadze

  Po mocnej przecenie wywołanej programem zmian w OFE i trzech dniach odreagowania, które zredukowało niemal całość strat poniesionych w tygodniu poprzednim, GPW znalazła punkt równowagi.
 • W równowadze

  Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosły spokojną sesję, w trakcie której niemal całość notowań sprowadziła się do mocnego otwarcia i sennego dryfu.
 • Tydzień równowagi

  Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych skończyły się skromną zwyżką WIG20, który zyskał ledwie 0,03 procent przy wzroście szerokiego indeksu WIG o 0,13 procent. Jednak nie skala, ale sam fakt zielonego zamknięcia można uznać za sukces strony popytowej, która przełamała niemal całodzienną dominację podaży.
 • Tydzień równowagi

  Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosły kolejną sesję wyciszenia, której przebieg w największym stopniu determinowało zachowanie rynku w trakcie środowego odreagowania. W istocie pomijając krótkie epizody rynek oglądany przez pryzmat WIG20 niemal cały dzień dryfował w okolicach 2575 pkt., by skończyć sesję na poziomie 2572 pkt. W sumie zmiana wyniosła ledwie 0,19 procent i przełożyła się na zwyżkę indeksu w skali tygodnia o 0,6 procent.
 • W równowadze

  Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie przyniosły sesję wyciszenia. Po trzech dniach spadków WIG20 zakończył dzień wzrostem o 0,2 procent. Jednak zarówno przebieg sesji, jak i skromne obroty nie wskazują na dzień przesilenia tylko kruchej równowagi w rejonie 2550 pkt.
 • Czy wytrąci was z równowagi? Już niedługo premiera najnowszej książki Clarksona

  Czy wytrąci was z równowagi? Już niedługo premiera najnowszej książki Clarksona

  Już 7 listopada na półki polskich księgarń trafi najnowsza książka Jeremy'ego Clarksona zatytułowana "Wytrącony z równowagi".
 • Chwilowa równowaga sił

  Poniedziałkowa sesja przyniosła niewielkie zmiany wartości indeksów. Lekką przewagę miały niedźwiedzie. Spokój nie potrwa raczej zbyt długo. Rozstrzygnięć można się spodziewać w najbliższych dniach.
 • Wartość euro bliska długoterminowemu kursowi równowagi

  Po naruszeniu maksimów z wczorajszego poranka EUR/USD powrócił pod barierę 1,26. Od kilkunastu tygodni kurs EUR/USD krąży wokół poziomu, w którym osiągany jest parytet ustalony na bazie teorii PPP, który w bardzo długim horyzoncie czasowym wyznacza kurs równowagi.

Filmy - Równowaga (2)

 • Mały szympans próbuje złapać równowagę. Urocze

  To szympansiątko nie opanowało jeszcze sztuki równowagi. Podjęta przez nie próba samodzielnego stania skończyła się bowiem niegroźnym upadkiem. Najwyraźniej maleństwo nie ma jeszcze w pełni wykształconego błędnika. Na wypadek kolejnego niepowodzenia, szympans postanowił pozostać w bezpiecznej pozycji i pobawić się na leżąco. (STORYFUL/x-news)
 • Tej kapibary nic nie wyprowadzi z równowagi

  Życie tej kapibary zostało wywrócone do góry nogami. W jej spokojny świat wkroczyły pisklęta. Maluchy w przenośni i dosłownie wchodzą jej na głowę. (STORYFUL/x-news)