równości

Artykuły - Równości (106)

 • Antypapieskie protesty w Wielkiej Brytanii

  Antypapieskie protesty w Wielkiej Brytanii

  Ateiści, feministki, geje, zwolennicy wyświęcania kobiet i sztucznego przerywania ciąży, a także osoby protestujące przeciwko seksualnemu wykorzystywaniu dzieci przez księży zorganizowali w sobotę marsz przeciwko wizycie Benedykta XVI w Wielkiej Brytanii.
 • Geje mogą adoptować dzieci z katolickiej agencji

  Geje mogą adoptować dzieci z katolickiej agencji

  Agencja adopcji dzieci Catholic Care (CC), działająca od blisko 140 lat pod patronatem Kościoła katolickiego, nie może odmawiać gejowskim parom prawa do adopcji dzieci - ogłosiła niezależna komisja brytyjska.
 • Już po paradzie. "Byliśmy weseli i pokojowi"

  Tak dla związków partnerskich i zawodowych, bo Polska jest najważniejsza - to jedno z haseł, pod jakim w sobotę ulicami Warszawy przeszła parada EuroPride 2010. Według szacunków policji wzięło w niej udział ok. 8 tys. osób. Nie obyło się bez kontrmanifestacji - największą zorganizowała Młodzież Wszechpolska.
 • Wierzący geje, religijne lesbijki

  Wierzący geje, religijne lesbijki

  Kościół katolicki nie uznaje homoseksualizmu za grzech, Żydzi popierają małżeństwa cywilne, a szwedzcy geje i lesbijki mogą pobierać się w kościele. Poznaj bardziej liberalne oblicze wielkich religii.
 • EuroPride ma znaczenie symboliczne

  EuroPride ma znaczenie symboliczne

  - Chcemy pokazać jak wiele, jako największa polska mniejszość, wnosimy do kultury - mówią organizatorzy EuroPride 2010. Największa parada gejów i lesbijek w Europie odbędzie się w najbliższą sobotę w Warszawie. Jednak już teraz wzbudza fale sprzeciwu.
 • Dlaczego trzeba się lękać

  Dlaczego trzeba się lękać

  Z czym państwu kojarzą się słowa: "nie lękajcie się"? Z Janem Pawłem II inaugurującym swój pontyfikat? Pudło, drodzy czytelnicy, nie rozpoznaliście hasła tegorocznej europejskiej "parady równości".
 • Kaczyński: Unijny "eksperyment" powinien trwać

  - "Eksperyment", jakim jest Unia Europejska, powinien trwać, ale na zasadach kompromisu i równości - powiedział podczas wiecu wyborczego w Słubicach (Lubuskie) Jarosław Kaczyński. Za ważne dla Polski uznał dobre stosunki z Niemcami na niwie społecznej i gospodarczej.
 • Słowacja: Przez ataki neonazistów odwołano paradę równości

  Skrajnie prawicowe organizacje uniemożliwiły w sobotę wymarsz pierwszej w historii parady równości na Słowacji. Neonaziści zaatakowali około 1000 osób, które zebrały się na placu w centrum starego miasta w Bratysławie.
 • Marsz Równości przeszedł ulicami Krakowa

  Marsz Równości przeszedł ulicami Krakowa

  Marsz Równości z udziałem mniejszości seksualnych przeszedł dziś ulicami Krakowa. Na Rynku Głównym jego uczestnicy wypuścili w powietrze kolorowe balony. Według policji w przemarszu uczestniczyło około 400 osób.
 • Pierwsza parada równości w historii Litwy

  W Wilnie odbyła się w sobotę pierwsza w historii Litwy parada równości. Wzięło w niej udział około 350 osób z całej Europy, w tym około 10 osób z Polski. Przeciwko paradzie protestowało kilkaset osób z krzyżami w rękach. Policja zatrzymała 12 osób.