rowerzyści

Artykuły - Rowerzyści (58)

 • Dynamiczny rośnie rynek e-rowerów

  Dynamiczny rośnie rynek e-rowerów

  Do 2050 r. odsetek osób w wieku powyżej 65 lat wyniesie w Polsce niemal 35 proc. Zjawisko starzejącego się społeczeństwa dotyczy nie tylko Polski. Zdaniem analityków aktywność fizyczną u osób starszych można wspierać dzięki elektromobilności. Jednym z najpopularniejszych wśród seniorów pojazdów staja się elektryczne rowery.
 • Strefy czystego transportu nie do wdrożenia!

  Strefy czystego transportu nie do wdrożenia!

  W przepisach ustawy o elektromobilności jest błąd; zakazują one bowiem wjazdu do stref czystego transportu niemal wszystkim, nawet rowerzystom - oznajmił w piątek prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski, przedstawiając drugą część raportu Izby o ochronie powietrza.
 • Uwaga! Rowerzyści na skrzyżowaniu

  Uwaga! Rowerzyści na skrzyżowaniu

  Rower przeżywa renesans, miasta inwestują w cieszące się dużą popularnością wypożyczalnie rowerów. Jednak choć policyjne statystyki wskazują na 11-proc. spadek liczby wypadków z udziałem rowerzystów do 3,8 tys., wciąż wiele pozostaje do zrobienia.
 • Kierowca potrącił rowerzystę, a potem go... pobił

  Kierowca potrącił rowerzystę, a potem go... pobił

  "Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie". Z takiego założenia wyszedł najprawdopodobniej kierowca minivana, który - pięściami - postanowił wyartykułować swoje racje pewnemu rowerzyście.
 • Zakaz jazdy w słuchawkach dla rowerzystów

  Zakaz jazdy w słuchawkach dla rowerzystów

  Co czwarty rowerzysta jeździ ze słuchawkami na uszach. Zawodowi kierowcy: zakazać im takiej jazdy - pisze "Rzeczpospolita".
 • Na rowerze autostradą. Drogo za to zapłaci

  Na rowerze autostradą. Drogo za to zapłaci

  ​Nietrzeźwy rowerzysta jechał... łódzkim odcinkiem autostrady A2. Został zatrzymany przez zgierską drogówkę. Jak informuje reporterka RMF Agnieszka Wyderka, mężczyzna słono zapłaci za swoją podróż.
 • Karta rowerowa dla dorosłych. Pierwsza "dobra zmiana"?

  Karta rowerowa dla dorosłych. Pierwsza "dobra zmiana"?

  Rowerzystom przyznaje się ostatnio coraz więcej praw. Zgodnie z panującą na Starym Kontynencie modą, zwolennicy jazdy na dwóch kółkach, w trosce o ich bezpieczeństwo, traktowani są na drogach w uprzywilejowany sposób.
 • "Rząd po raz kolejny uderza w cyklistów!"

  "Rząd po raz kolejny uderza w cyklistów!"

  Planowane wprowadzenie obowiązku posiadania karty rowerowej, to absurd i zbędna biurokracja, w żaden sposób nie poprawi to też bezpieczeństwa w ruchu drogowym - uważają posłowie Kukiz'15, którzy zwrócili się w tej sprawie z interpelacją do ministra infrastruktury.
 • Karta rowerowa obowiązkowa także dla dorosłych

  Karta rowerowa obowiązkowa także dla dorosłych

  Resort infrastruktury chce, by także dorośli rowerzyście musieli mieć kartę rowerową - pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.
 • Wepchnęli rowerzystę na autobus. Zginął. Rusza proces

  Wepchnęli rowerzystę na autobus. Zginął. Rusza proces

  Przed łódzkim sądem rozpoczął się w poniedziałek proces 25-latka oskarżonego o zabójstwo 31-letniego rowerzysty w Pabianicach. Oskarżony uderzył jadącego mężczyznę, a ten wpadł na nadjeżdżający z przeciwnej strony autobus i głową zbił szybę. Zginął na miejscu.

Filmy - Rowerzyści (10)

 • Bohaterska postawa kolarzy. Uratowali uwięzionego jelenia

  Bohaterska postawa członków klubu rowerowego Club ciclista Huescar 1925 z hiszpańskiej Granady. Grupa kolarzy oswobodziła uwięzionego jelenia. Zwierzę było skrajnie wycieńczone, wiele wskazuje na to, że ratunek przyszedł w ostatniej chwili. (STORYFUL/x-news)
 • Jak nauczyć się dobrze jeździć rowerem w terenie?

  Jak nauczyć się dobrze jeździć rowerem w terenie? Jak dobrać dobry rower? Powiedzieli o tym w "Dzień Dobry TVN" trenerzy kolarzy Marcin Górnicki oraz Błażej Maresz. Jak jeździć bezpiecznie? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Wybrali się na rowery podczas huraganu

  Dwóch śmiałków postanowiło nie dać się żywiołowi i jeździli na rowerach w trudnych warunkach atmosferycznych.
 • Dojeżdżasz do pracy rowerem? To zdrowsze niż myślisz

  Pięcioletnie badania dowiodły, że ludzie, którzy dojeżdżają do pracy rowerem redukują ryzyko zachorowania na raka i choroby serca prawie o połowę. Badanie przeprowadzone przez ekspertów z Uniwersytetu w Glasgow na grupie ponad 250 000 ludzi, wykazało że prawdopodobieństwo przedwczesnej śmierci u rowerzystów jest mniejsze o 41 % niż u osób korzystających z transportu publicznego.