RosUkrEnergo

Artykuły - RosUkrEnergo (10)

 • Wikileaks o Ukrainie: Rosyjskie służby, mafioso i RosUkrEnergo

  Siemion Mogilewicz, biznesmen uważany za członka rosyjskiej mafii, na zlecenie służb specjalnych Rosji nadzorował działalność RosUkrEnergo, spółki pośredniczącej w rosyjsko-ukraińskim handlu gazem - wskazują materiały portalu Wikileaks.
 • Pawlak bez "ściemniania" o gazie

  Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak (PSL) powiedział w środę, że chciałby otwartej dyskusji w Sejmie na temat umowy gazowej z Rosją. W tej sposób skomentował plany PiS dotyczące wotum nieufności wobec siebie.
 • "Pierwszy mróz i jesteśmy ugotowani"

  "Pierwszy mróz i jesteśmy ugotowani"

  Eksperci, z którymi rozmawiała PAP, uważają, że jeśli zima będzie łagodna, bez umowy z Rosją gazu może nam wystarczyć "na styk", ale przy mrozach możemy mieć do czynienia z kryzysem gazowym; bez względu na temperatury przemysł musiałby się liczyć z ograniczeniami dostaw.
 • PGNiG uspokaja odbiorców gazu

  PGNiG uspokaja odbiorców gazu

  Prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Michał Szubski zapewnił w czwartek, że zarząd spółki dołoży wszelkich starań, by dostawy gazu dla klientów w tym roku oraz w latach następnych odbywały się zgodnie z ich zamówieniami, czyli bez ograniczeń.
 • PGNiG ma solidny problem

  PGNiG liczy, że na przełomie kwietnia i maja podpisze kontrakt na dostawy gazu ze wschodu, w miejsce kontraktu nierealizowanego przez RosUkrEnergo - poinformował podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach wiceprezes PGNiG ds. gazownictwa i handlu Mirosław Dobrut.
 • Ukraina prosi Rosję o przykręcenie kurka z gazem

  Ukraina prosi Rosję o przykręcenie kurka z gazem

  Ukraina poprosiła Rosję o przykręcenie kurka z gazem - informuje dziennik "Kommiersant", wyjaśniając, że strona ukraińska zwróciła się do rosyjskiego Gazpromu o zmniejszenie w 2009 roku dostaw tego surowca z 40 do 33 mld metrów sześciennych.
 • Czy Rosjanie nas zaskoczą?

  Instrukcja negocjacyjna na rozmowy z rosyjskim rządem ws. dostaw gazu do Polski podpisana przez premiera Donalda Tuska, została przekazana wczoraj do Ministerstwa Gospodarki - poinformował Maciej Woźniak, główny doradca premiera ds. bezpieczeństwa energetycznego.
 • Gazowy pistolet przy Polskim czole

  Gazowy pistolet przy Polskim czole

  Rosyjski koncern Gazprom zgodził się wziąć na siebie zobowiązania usuniętej z rynku spółki RosUkrEnergo (RUE) wobec Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) na dostawy do Polski 2,5 mld metrów sześciennych gazu rocznie - pisze rosyjski dziennik "Kommiersant".