rossija

Artykuły - Rossija (25)

 • Jak płonęła Rossija?

  Jak płonęła Rossija?

  Skłonność do gigantomanii od zawsze była właściwa reżimom totalitarnym. Szczególnie często ulegali jej przywódcy Związku Radzieckiego. W 1964 roku Nikita Chruszczow postanowił zadziwić Europę największym na kontynencie hotelem, który wzniesiono w samym centrum Moskwy. Trzynaście lat później gigant stanął w płomieniach…
 • Putin otworzył konto w banku "Rossija" z sankcjami USA

  Putin otworzył konto w banku "Rossija" z sankcjami USA

  Prezydent Władimir Putin, zgodnie z zapowiedzią, otworzył konto w banku "Rossija". Ma być to wyraz solidarności z firmą, wobec której Stany Zjednoczone, w związku z wydarzeniami na Krymie, zastosowały sankcje.
 • W Kabardo-Bałkarii zamordowano popularnego dziennikarza

  Kazbek Giekkijew, popularny dziennikarz pracujący dla telewizji Rossija w Kabardo-Bałkarii, został zamordowany w nocy ze środy na czwartek w centrum Nalczyka, stolicy tej republiki na rosyjskim Północnym Kaukazie.
 • Stenogramy - Rosja nie potwierdza autentyczności

  Informując o opublikowaniu w Polsce stenogramu rozmów w kabinie pilotów Tu-154M, rosyjska telewizja państwowa Rossija zwróciła uwagę, że Rosja oficjalnie nie potwierdziła jego autentyczności. Według stacji, nie uczyni tego do końca badania przyczyn katastrofy.
 • Rosja: Pogrzeb jednym z głównych tematów w mediach

  Trzy największe rosyjskie stacje telewizyjne - Kanał 1, Rossija i NTV - w wieczornych wydaniach swoich magazynów informacyjnych nadały obszerne, kilkunastominutowe relacje z uroczystości pogrzebowych prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii.
 • Telewizja państwowa Rossija pokaże "Katyń"

  Telewizja państwowa Rossija pokaże "Katyń"

  Telewizja państwowa Rossija zapowiedziała dzisiaj w głównym wydaniu swojego magazynu informacyjnego Wiesti, że wieczorem, w najlepszym czasie antenowym, pokaże film "Katyń" Andrzeja Wajdy.
 • Wajda: Nie sądziłem, że tego dożyję

  Wajda: Nie sądziłem, że tego dożyję

  - Nie sądziłem, że dożyję tego - tak Andrzej Wajda skomentował w wypowiedzi dla telewizji Rossija zapowiedź prezentacji przez tę państwową stację "Katynia". - To wydarzenie bezprecedensowe - dodał.
 • Wajda o "Katyniu" w rosyjskiej TV

  Wajda o "Katyniu" w rosyjskiej TV

  Nie sądziłem, że dożyję tego - tak Andrzej Wajda skomentował w wypowiedzi dla telewizji Rossija zapowiedź prezentacji przez tę państwową stację "Katynia". - To wydarzenie bezprecedensowe - dodał.
 • "Katyń" pokutą dla Rosji?

  "Katyń" pokutą dla Rosji?

  Pokaz "Katynia" to dowód, że nasze społeczeństwo poczyniło poważny krok na drodze przywracania prawdy o tragedii II wojny światowej - ocenia w piątek rządowa "Rossijskaja Gazieta", anonsując wieczorną premierę dramatu Andrzeja Wajdy w telewizji Rossija.
 • Rosja: Pokaz "Katynia" to krok na drodze przywracania prawdy

  Rosja: Pokaz "Katynia" to krok na drodze przywracania prawdy

  Pokaz "Katynia" to dowód, że nasze społeczeństwo poczyniło poważny krok na drodze przywracania prawdy o tragedii II wojny światowej - ocenia rządowa "Rossijskaja Gazieta", anonsując wieczorną premierę dramatu Andrzeja Wajdy w telewizji Rossija.