rosomak

Synonimy:
rosomaki,
Inne znaczenia:
Rosomak (ssak) ,

Artykuły - Rosomak (42)

 • Polska Grupa Zbrojeniowa planuje ekspansję na nowe rynki

  Polska Grupa Zbrojeniowa planuje ekspansję na nowe rynki

  Krajowy przemysł obronny liczy na sukcesy eksportowe. Firmy wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej chcą zwiększać swoją obecność za granicą. Zdaniem ekspertów Polska chce podbić rynki
 • RMF 24: Słowacja wycofuje się z zakupu Rosomaków

  RMF 24: Słowacja wycofuje się z zakupu Rosomaków

  Wygląda na to, że nie dojdzie do skutku największy w ostatnich latach kontrakt naszej zbrojeniówki. Słowacka prasa donosi, że tamtejsze ministerstwo obrony wycofało się z zakupu w Polsce 30 Rosomaków za przeszło 120 mln złotych. Umowę na dostawę naszym południowym sąsiadom transporterów opancerzonych podpisali przed rokiem ówczesna premier Ewa Kopacz i premier Słowacji Robert Fico.
 • Rosomaki dla Emiratów już gotowe

  Rosomaki dla Emiratów już gotowe

  Rosomak SA zakończyły dostawę kołowych transporterów opancerzonych do Zjednoczonych Emiratów Arabskich - poinformował we wtorek rzecznik siemianowickiej spółki Michał Rumin.
 • Miecze z własnej kuźni

  Miecze z własnej kuźni

  Armia ma pieniądze. Polski przemysł ma technologie (niektóre) i możliwości. Rolą rządu jest stymulacja i - w konsekwencji - mnożenie produkcji, a także eksportu.
 • Rosomak - wizytówka polskiej zbrojeniówki

  Rosomak - wizytówka polskiej zbrojeniówki

  Przykład udanej kooperacji zagranicznej, sukces polskiej myśli technicznej. Prawie nikt nie pamięta, że początkom produkcji wojskowego pojazdu z Siemianowic towarzyszyła zła prasa i kiepskie rokowania...
 • Offsetowa potyczka pancernych rosomaków

  - Międzynarodowy arbitraż w Wiedniu ma rozstrzygnąć spór między fińską firmą Patria, dostawcą technologii produkcji rosomaków, a polskimi władzami, które zdaniem Finów nie pozwalają wywiązać się z umów offsetowych - informuje "Rzeczpospolita".
 • Pierwszy pod ogień

  Pierwszy pod ogień

  Po kilkudziesięciu potyczkach w Afganistanie pozostało już tylko wspomnienie. "Terpik" nie miewa koszmarów.
 • Walka o zbrojeniówkę

  Walka o zbrojeniówkę

  Trwa pogotowie strajkowe w firmach zbrojeniowych. Pracownicy nie zgadzają się na włączanie ich zakładów do Grupy Bumar, uważają to za niekorzystne dla całej branży. I przypominają, że do tej pory restrukturyzacja zawsze kończyła się zwolnieniami.
 • Od bukłaka do Rosomaka

  Od bukłaka do Rosomaka

  W czasie misji w Iraku sprzęt polskiego kontyngentu był nieco przestarzały. Ten, którym dysponujemy teraz w Afganistanie, bywa obiektem zazdrości sojuszników.
 • Ostatni patrol

  Ostatni patrol

  Na misji szybko się zżyli. Razem jeździli na patrole, razem zginęli.

Filmy - Rosomak (1)

 • Zazdroszczą nam "Rosomaków"!

  Kołowy transporter opancerzony, najczęściej krytykowany zakup polskich sił zbrojnych, ma szansę stać się naszym hitem eksportowym.