Biznes - rośliny

Artykuły - Rośliny (12)

 • Komisja Europejska rozważa wycofanie wielu substancji czynnych do ochrony roślin

  Komisja Europejska rozważa wycofanie wielu substancji czynnych do ochrony roślin

  Propozycje legislacyjne Komisji Europejskiej mogą doprowadzić do wycofania z rynku wielu substancji czynnych do ochrony roślin.
 • Wycinanie drzew: Pozwolenie może być konieczne

  Wycinanie drzew: Pozwolenie może być konieczne

  Chcesz zrobić porządek z roślinami na swojej posesji? Uważaj! Aby móc wyciąć znajdujące się na niej drzewa i krzewy, zazwyczaj potrzebujesz zgody wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. Często trzeba też uiścić opłatę.
 • Zwiększ plony, dzięki trzmielom

  Zwiększ plony, dzięki trzmielom

  Każdy właściciel sadu, ogrodu czy szklarni chciałby, aby jego rośliny były zdrowe, wyglądały pięknie i dawały dużo smacznych owoców. W dużym stopniu zależy to od pracy okolicznych owadów. Kiedy widzimy, że nie dają sobie one rady, czas sprowadzić posiłki - trzmiele.
 • Rolniku, aby kupić środki ochrony roślin, będziesz musiał odbyć szkolenie

  Rolniku, aby kupić środki ochrony roślin, będziesz musiał odbyć szkolenie

  Używanie środków ochrony roślin wymaga wiedzy i umiejętności. Tylko przejście profesjonalnego szkolenia uprawnia do stosowania tych produktów w gospodarstwie rolnym. Od 26 listopada 2015 r. przy ich zakupie trzeba będzie okazać stosowne pozwolenia.
 • GMO i szansą, i zagrożeniem

  Opinie naukowców na temat szkodliwości upraw genetycznie modyfikowanych dla środowiska i zdrowia ludzi są podzielone. Zwolennicy GMO wskazują na postęp biologiczny i mniejsze straty w uprawach, przeciwnicy - na brak badań potwierdzających ich nieszkodliwość.
 • Zakaz tej uprawy w Polsce!

  Dostosowanie polskich przepisów do unijnych, wprowadzenie kontroli nad badaniami laboratoryjnymi i rejestracja obrotu nasionami - to cele projektu ustawy o GMO. W Sejmie odbyło się publiczne wysłuchanie na ten temat. Powołano podkomisję do prac nad projektem.
 • Konkurencja dla viagry nielegalna!

  Konkurencja dla viagry nielegalna!

  Państwowa inspekcja produktów spożywczych (SZPI) zakazała w Czechach sprzedaży preparatu Golden Erect. Ma poprawiać erekcję, lecz wytwarza się go z rośliny, która nie zyskała akceptacji organów Komisji Europejskiej.
 • Klimat dla "zielonej energii"

  Klimat dla "zielonej energii"

  Polityka Unii Europejskiej, coraz wyższa świadomość ekologiczna, rosnące ceny konwencjonalnych nośników energii oraz coraz większa dostępność technologii poboru energii ze źródeł odnawialnych - decydują o coraz większym znaczeniu zielonych megawatów. Z ich wytwarzaniem wiąże się jednak sporo problemów.