InteriaTV - rośliny

Filmy - Rośliny (36)

 • Rośliny przyjazne pszczołom. Jak zasiać łąkę kwietną?

  W obliczu zmniejszającej się liczby pszczół miodnych warto zadbać o to, by w swoim ogrodzie zasiać rośliny miododajne. W dzisiejszym odcinku „Co z tego wyrośnie” Łukasz Skop opowiedział, które kwiaty są im przyjazne oraz jak zasiać łąkę kwietną. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Sekretne życie roślin

  Urszula Zajączkowska to poetka i botaniczka. Studiuje wzrost i anatomię roślin. – Świat roślin jest niedostępny dla wrażliwości człowieka, to odrębne światy zamieszkujące Ziemię – powiedziała. Czy rośliny mają różne charaktery? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Ciepła zima zdezorientowała rośliny. Jak wpłynie to na uprawy?

  Późnojesienne i zimowe kwitnienie roślin, które naturalnie zakwitają wiosną, nie powinno nas cieszyć. Rośliny, które nie zahartują się przed zimą, mogą przemarznąć i i nie dać kwiatu wiosną. We Włoszech dojrzały już truskawki – w tym roku jest najcieplejsza zima od 250 lat. Jakie będą tego skutki? O tym w „Dzień Dobry TVN” opowiedziała prowadząca program „Wymarzone ogrody” w HGTV Olga Piórkowska. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Anna Wojtala i rośliny dobre na wszystko

  W studiu programu Anna Wojtala zaprezentowała rośliny, które najlepiej poprawiają nastrój. – Każda roślina przynosi nam szczęście, ponieważ jest symbolem odrodzenia – wyjaśniła. Jakie rośliny pomogą nam w miłości? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Rośliny, które oczyszczają dla nas wodę

  Każdy organizm żywy - człowiek, zwierzę, roślina - potrzebuje jej do życia. Woda, bo o niej mowa, jest substancją, bez której nie damy sobie rady. Jest cenniejsza niż złoto. Jak wam się wydaje, czy woda, która trafia do zbiorników wodnych z oczyszczalni ścieków jest w stu procentach czysta?
 • Jakie rośliny warto uprawiać w domu?

  Rośliny w domu to jeden z elementów dekoracji, ale nie tylko. Właścicielka sklepu z roślinami domowymi Olga Bukowska opowiedziała o super mocach roślin, które stoją na naszych parapetach. Jakie właściwości ma aloes? Jak naszą pracę ułatwi Aspidistra? Bukowska powiedziała też, jakie rośliny warto mieć w sypialni i w łazience. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Rośliny oczyszczające powietrze. Które wybrać?

  Jakie rośliny mogą oczyszczać powietrze w naszym mieszkaniu? Wyjaśnił to dr Wojciech Podstolski z Ogrodu Botanicznego UW. W jakim miejscu powinny stać? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Co jesienią posadzić na balkonie?

  - Pamiętajmy o tym, że jesienią różnie bywa z pogodą, więc warto, żeby kolory i dekoracje balkonu cieszyły nasze oko - powiedziała Monika Olesińska. Jakie rośliny przetrwają do zimy? Blogerka zdradziła kilka pomysłów na to, jak ozdobić jesienny balkon. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • To jedna z najbardziej fascynujących roślin na świecie!

  Określany jest mianem największego kwiatu na świecie. Raflezja to niezwykle rzadki kwiat. Odkryto go właśnie w lasach deszczowych Indonezji i to w pełnym rozkwicie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że raflezja kwitnie tylko przez kilka dni, potem więdnie i umiera. Kwiaty te – mimo ich wielkości – nie jest łatwo znaleźć. Rosną głównie w lasach deszczowych w Azji Południowo-Wschodniej.
 • Jak dbać o dracenę? Pielęgnowanie draceny w kilku krokach

  Dracena to jedena z najpiękniejszych i najpopularniejszych roślin w naszych domach. Elegancka, wiecznie zielona, z delikatnym, pięknie wyglądającym pniem - to namiastka drzewa w każdym domu! Jak dbać o dracenę, by zawsze była lśniąca, zdrowa i miała gęste liście? Poznajcie parę naszych porad!