Rosjanie

Synonimy:
Rosjanin,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Rosjanie (1279)

Filmy - Rosjanie (61)

 • "Miałem jedynie dwie liny i żadnej uprzęży. Na dół było 6500 m"

  - Próbowaliśmy z moim przyjacielem, młodym, ale bardzo odważnym, 26-latkiem. Próbowaliśmy zdobyć szczyt, ale wiedziałem, że przez pogodę nie damy rady. Brakowało może 50 metrów. Gdy schodziliśmy, on próbował się zakotwiczyć. Widziałem to, bo byłem na górze, a on na dole. Możliwe, że zerwał się zaczep i on spadł razem z nim. Czekałem pod szczytem może pół godziny, rozpaczliwie krzycząc: Siergiej, Siergiej, czy wszystko w porządku? Jednak nikt nie odpowiadał. Zamontowałem zaczep, opuściłem się na linie i odkryłem, że spadł. Byłem sam, miałem jedynie dwie liny, jednak nie miałem uprzęży, gdyż wszystkie były przy nim. Na dół było jeszcze 6500 metrów, więc postanowiłem wezwać pomoc – relacjonował Aleksander Gukow, rosyjski himalaista. Aleksander Gukow znajduje się w pakistańskim szpitalu w Rawalpindi, jak informują lekarze jego stan jest stabilny. Himalaista został uratowany z północnego filaru szczytu Latok I (7145 m). Spędził poniżej szczytu kilka dni po tym, jak w środę 25 lipca zginął jego towarzysz Siergiej Głazunow, pozostawiając go bez sprzętu potrzebnego do zejścia. (RUPTLY/x-news)
 • Czy młodzi ludzie w Rosji popierają Putina?

  Czy młodzi ludzie w Rosji są zadowoleni ze swojego prezydenta? Czy dobrze im się żyje? DW zapytało kilku z nich. I choć mają różne przekonania polityczne, łączy ich jedno: dorastali pod rządami Putina.
 • Mamuty powrócą? Szalony eksperyment rosyjskich naukowców

  Naukowcy na uniwersytecie w Irkucku planują przeprowadzić niezwykły eksperyment reaktywowania mamuta z żywych komórek, jakie zachowały się w zamrożonej padlinie. Samica Juka żyła 34 tysiące lat temu w tak zwanym królestwie wiecznej zmarzliny. Rosyjskie muzeum od czasu do czasu prezentuje ją turystom.
 • Zakaz... mycia zębów. Takie rzeczy tylko w Rosji?

  Rosja – jak kraj ogromny, tak z pewnością jeszcze więcej stereotypów uda się usłyszeć na temat jego mieszkańców. Od alkoholu nie stronią, zimę mają srogą i wieczną, a na ulicach jest niebezpiecznie. To tylko stereotypy, których i pod adresem Polaków nie brakuje, ale czy wiedzieliście, że w Rosji za mycie zębów więcej niż dwa razy w ciągu 24 godzin można zostać ukaranym wysokim mandatem? Jak mówi słynne porzekadło: Częste mycie skraca życie. Może coś w tym jest?