Fakty - Rosja

Artykuły - Rosja (4323)

 • ​Rosja: Steven Seagal specjalnym przedstawicielem ds. relacji z USA w dziedzinie kultury

  ​Rosja: Steven Seagal specjalnym przedstawicielem ds. relacji z USA w dziedzinie kultury

  Ministerstwo spraw zagranicznych Rosji ogłosiło w sobotę na Facebooku, że amerykański gwiazdor kina akcji Steven Seagal został specjalnym przedstawicielem tego resortu ds. relacji ze Stanami Zjednoczonymi w dziedzinie kultury, sztuki i kontaktów młodzieży.
 • Rosja wzbogaci się o 26 okrętów wojennych

  Rosja wzbogaci się o 26 okrętów wojennych

  W tym roku rosyjska marynarka wzbogaci się o 26 nowych okrętów wojennych, w tym cztery przewożące rakiety Kalibr - powiedział prezydent Władimir Putin podczas obchodów Dnia Marynarki w Petersburgu.
 • W cieniu mundialu Rosja przeprowadza manewry

  W cieniu mundialu Rosja przeprowadza manewry

  Rosyjska armia wysłała na poligony ponad tysiąc żołnierzy - zwiadowców. Ćwiczenia z ich udziałem zaplanowano w rejonach Powołża i Syberii. Część niezależnych komentatorów zwraca uwagę, że rosyjskie Ministerstwo Obrony nie zaprzestało organizowania manewrów nawet w trakcie mundialu.
 • Rosja nie wyklucza zablokowania Facebooka

  Rosja nie wyklucza zablokowania Facebooka

  Urząd Roskomnadzor przeprowadzi do końca roku kontrolę serwisu społecznościowego Facebook; jeśli nie spełni on wymogów m.in. o rozmieszczeniu w Rosji baz danych użytkowników, to pojawi się pytanie o jego blokadę - powiedział szef regulatora Aleksandr Żarow.
 • Atak chemiczny w Syrii. Kreml bierze w obronę Asada

  Atak chemiczny w Syrii. Kreml bierze w obronę Asada

  Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył w środę, że Rosja "kategorycznie nie zgadza się" z opinią części krajów na temat użycia w Syrii broni chemicznej. Kreml liczy, że wszystkie kraje będą unikać w Syrii działań mogących zdestabilizować region - dodał.
 • Nowy wątek "afery rosyjskiej" w USA

  Nowy wątek "afery rosyjskiej" w USA

  Bliski doradca Donalda Trumpa z okresu jego kampanii wyborczej Erik Prince nawiązał przed objęciem władzy przez nową administrację USA kontakt z rosyjskim finansistą, związanym z rodziną prezydenta Władimira Putina - pisze w poniedziałek "Financial Times".
 • USA: Niech Rosja nie zachowuje się jak ofiara

  USA: Niech Rosja nie zachowuje się jak ofiara

  Stany Zjednoczone rezerwują sobie prawo do podjęcia kolejnych kroków w odpowiedzi na decyzję Moskwy o zamknięciu konsulatu i wydaleniu amerykańskich dyplomatów - powiedziała w czwartek rzeczniczka Departamentu Stanu Heather Nauert.
 • Kreml: Odpowiedź Rosji będzie symetryczna

  Kreml: Odpowiedź Rosji będzie symetryczna

  Rosja zareaguje symetrycznie na wydalenie przez kilkanaście państw jej dyplomatów - zapowiedział w poniedziałek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. MSZ Rosji w oświadczeniu nazwało decyzje tych kilkunastu krajów nieprzyjaznym krokiem.
 • ​"DGP": Polska może wydalić rosyjskich dyplomatów

  ​"DGP": Polska może wydalić rosyjskich dyplomatów

  Polska może wprowadzić własne sankcje wobec Rosji w geście solidarności z Brytyjczykami - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".
 • Wybory w Rosji. Dochodzi do fałszerstw?

  Wybory w Rosji. Dochodzi do fałszerstw?

  ​W Rosji trwają wybory prezydenckie. Przebieg głosowania monitorują obserwatorzy lokalni i zagraniczni. Z ich relacji wynika, że w wielu regionach Federacji Rosyjskiej łamana jest ordynacja i dochodzi do prób sfałszowania wyników wyborów.

Filmy - Rosja (57)