Rosja

Artykuły - Rosja (9374)

 • Wiemy, kto stoi za słabym frankiem

  Wiemy, kto stoi za słabym frankiem

  Sytuacja jest wyjątkowa, a wielu frankowiczów jest bardzo zadowolonych. Jednak kurs poniżej 3,50 zł nie utrzyma się długo, zwłaszcza że jest konsekwencją wyprzedawania szwajcarskiej waluty przez najbogatszych Rosjan.
 • Rosja nie wyklucza zablokowania Facebooka

  Rosja nie wyklucza zablokowania Facebooka

  Urząd Roskomnadzor przeprowadzi do końca roku kontrolę serwisu społecznościowego Facebook; jeśli nie spełni on wymogów m.in. o rozmieszczeniu w Rosji baz danych użytkowników, to pojawi się pytanie o jego blokadę - powiedział szef regulatora Aleksandr Żarow.
 • Rosja blokuje popularny komunikator internetowy

  Rosja blokuje popularny komunikator internetowy

  Państwowy Roskomnadzor nakazał rosyjskim operatorom i producentom sprzętu zablokowanie komunikatora Telegram.
 • Rosja zamyka komunikator

  Rosja zamyka komunikator

  Sąd w Moskwie nakazał w piątek zablokowanie na terenie Rosji komunikatora Telegram, zgodnie z wnioskiem państwowego regulatora Roskomnadzor. Wyrażono też zgodę na rozpoczęcie bezzwłocznego wprowadzenia blokady w życie, na co również nalegał regulator.
 • Amerykanie wysłali kolejną "bombę"

  Amerykanie wysłali kolejną "bombę"

  Projekt ustawy o działaniach Rosji w odpowiedzi na sankcje USA jest gotowy. Deputowani chcą ograniczyć współpracę gospodarczą z USA.
 • Atak chemiczny w Syrii. Kreml bierze w obronę Asada

  Atak chemiczny w Syrii. Kreml bierze w obronę Asada

  Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył w środę, że Rosja "kategorycznie nie zgadza się" z opinią części krajów na temat użycia w Syrii broni chemicznej. Kreml liczy, że wszystkie kraje będą unikać w Syrii działań mogących zdestabilizować region - dodał.
 • "Wiedomosti": Rosja i Ukraina rozpoczęły rozmowy o tranzycie gazu od 2020 roku

  "Wiedomosti": Rosja i Ukraina rozpoczęły rozmowy o tranzycie gazu od 2020 roku

  Koncerny paliwowe Rosji i Ukrainy, Gazprom i Naftohaz, rozpoczęły rozmowy na temat warunków nowego kontraktu na tranzyt rosyjskiego gazu przez Ukrainę od 2020 roku - podał w środę rosyjski dziennik "Wiedomosti", powołując się na źródła bliskie sprawy.
 • Rosjanie pozbywają się rubla - kupują euro i dolary

  Rosjanie pozbywają się rubla - kupują euro i dolary

  Rosjanie pozbywają się rubla na rzecz euro i dolara. W ciągu ostatnich dwóch dni wartość rosyjskiej waluty gwałtownie spadła.
 • Rosja odwołała emisję obligacji ze względu na sytuację na rynku

  Rosja odwołała emisję obligacji ze względu na sytuację na rynku

  Ministerstwo finansów Rosji odwołało we wtorek, po raz pierwszy od 2,5 roku, przeprowadzenie emisji obligacji rządowych, powołując się na niesprzyjające warunki rynkowe. Cotygodniowa emisja miała być przeprowadzona 11 kwietnia.
 • Rubel krwawi po sankcjach: spadek o 10 proc.

  Rubel krwawi po sankcjach: spadek o 10 proc.

  Nowe sankcje nałożone na Rosję wywołują panikę inwestorów. Rubel przez nieco ponad dobę stracił 10 proc. Jeszcze większe spadki dotykają rosyjską giełdę. Przedstawiciele banku centralnego oraz ministerstwa gospodarki Rosji starają się uspokajać sytuację, ale to nie musi pomóc - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

Filmy - Rosja (242)

 • Rosyjscy narciarze i snowboardziści kończą sezon w bikini i kąpielówkach

  Setki narciarzy i snowboardzistów wzięło udział w zamknięciu sezonu w Bajkalsku w Rosji. Na stoku pojawili się w... strojach kąpielowych. (RUPTLY/x-news)
 • Trump: USA odpowiedzą siłą

  USA odpowiedzą rozwiązaniem siłowym na atak chemiczny w Syrii - zapowiedział w poniedziałek prezydent Donald Trump. "Stany Zjednoczone mają przed sobą wiele opcji militarnych, gdy chodzi o Syrię. Wybiorę jedną z nich w poniedziałek w nocy lub wkrótce" - dodał.
 • Trump: USA odpowiedzą siłą

  USA odpowiedzą rozwiązaniem siłowym na atak chemiczny w Syrii - zapowiedział w poniedziałek prezydent Donald Trump. "Stany Zjednoczone mają przed sobą wiele opcji militarnych, gdy chodzi o Syrię. Wybiorę jedną z nich w poniedziałek w nocy lub wkrótce" - dodał.
 • Miller w Porannej rozmowie RMF (27.03.18)

  Mamy wzrost napięcia w stosunkach z Rosją, z czego nie należy się cieszyć – podkreśla w Porannej rozmowie w RMF FM Leszek Miller. „Jeżeli nie współpraca, to jaka jest alternatywa? Powrót do zimnej wojny? Wolałbym, żebyśmy dążyli do odprężenia” – mówi gość Roberta Mazurka. Były premier przyznaje, że Europa musiała zareagować na otrucie Siergieja Skripala. „Dobrze się stało, że Europa zareagowała wspólnie” – zauważa Miller. Przypomina, że 15 lat temu, w przypadku interwencji w Iraku, Europa „popękała”. Według niego w ostatnich latach polskie władze – niezależnie czy te zdominowane przez PO, czy przez PiS – raczej eksponowały swoją niechęć do Rosji. „ Smoleńsk jest swego rodzaju cezurą, potem było już tylko gorzej. Dzisiaj nie ma żadnego dialogu między władzami Polski i Rosji” – uważa Miller.