Rosja

Artykuły - Rosja (9300)

 • "Les Echos": Rosja sprzedała 85 proc. obligacji rządu USA

  "Les Echos": Rosja sprzedała 85 proc. obligacji rządu USA

  Od marca Rosja sprzedała 85 proc. amerykańskich obligacji rządowych i przestała należeć do grupy państw, posiadających największe rezerwy papierów dłużnych USA - podaje francuski dziennik finansowy "Les Echos".
 • W cieniu mundialu Rosja przeprowadza manewry

  W cieniu mundialu Rosja przeprowadza manewry

  Rosyjska armia wysłała na poligony ponad tysiąc żołnierzy - zwiadowców. Ćwiczenia z ich udziałem zaplanowano w rejonach Powołża i Syberii. Część niezależnych komentatorów zwraca uwagę, że rosyjskie Ministerstwo Obrony nie zaprzestało organizowania manewrów nawet w trakcie mundialu.
 • Czy mistrzostwa świata mają wpływ na kursy walutowe?

  Czy mistrzostwa świata mają wpływ na kursy walutowe?

  Wielkie imprezy sportowe zawsze budzą zainteresowanie milionów ludzi na całym świecie. Analitycy od lat starają się oszacować wpływ takich wydarzeń na lokalną i globalną gospodarkę. Warto zastanowić się, jaki wpływ duże imprezy sportowe, takie jak piłkarski mundial, mają na kursy walut.
 • Rosjanie mogą mieć nowe kłopoty z gazociągiem Nord Stream 2

  Rosjanie mogą mieć nowe kłopoty z gazociągiem Nord Stream 2

  Rewizja dyrektywy gazowej jest jednym ze sposobów, aby co najmniej opóźnić Nord Stream 2 przez konieczność negocjacji z Rosją warunków implementacji zmienionego prawa względem projektu. Gdyby porozumienie miał zatwierdzać Parlament Europejski, możliwe byłoby nawet jej zablokowanie w razie braku poparcia Izby. Drugi sposób to sankcje amerykańskie, które mogłyby utrudnić finansowanie projektu poprzez uderzenie w europejskich partnerów finansowych projektu.
 • Wojna o Arktykę

  Wojna o Arktykę

  Miliardy baryłek ropy naftowej i metrów sześciennych gazu – pod lodowym pancerzem Arktyki kryje się prawdziwy skarb. Kto po niego sięgnie? Odpowiedź na to pytanie może być bliższa, niż nam się wydaje...
 • Media krytykują Trumpa podczas szczytu G7

  Media krytykują Trumpa podczas szczytu G7

  Brytyjskie media ostro skrytykowały w poniedziałek zachowanie prezydenta USA Donalda Trumpa podczas szczytu G7 w Kanadzie. Oceniły, że zniechęca on sojuszników i zagraża stabilności światowego porządku opartego na liberalnych zasadach.
 • Ekspert: Obecne ceny ropy to doskonała wiadomość dla rosyjskiego budżetu

  Ekspert: Obecne ceny ropy to doskonała wiadomość dla rosyjskiego budżetu

  W interesie Rosji leży utrzymywanie konfliktu na Bliskim Wschodzie. Poziomy cen ropy, powyżej 75 dol. za baryłkę, które obserwujemy od pewnego czasu, to doskonała wiadomość dla rosyjskiego budżetu - mówi ekspert Ośrodka Studiów Wschodnich Marek Menkiszak.
 • Ural-9 - rosyjski czołg-robot trafił do Syrii?

  Ural-9 - rosyjski czołg-robot trafił do Syrii?

  Jeśli wierzyć doniesieniom rosyjskich mediów takich jak serwis Sputnik, Federacja Rosyjska wykorzystuje działania operacyjne w Syrii, aby przetestować swój bezzałogowy pojazd gąsienicowy o nazwie Uran-9.
 • Jedwabny szlak ominie Polskę?

  Jedwabny szlak ominie Polskę?

  Rosyjska spółkowa kolejowa RŻD Logistics i niemiecka firma DB Cargo chcą przekierować dostawy ładunków z Chin do Kaliningradu i Petersburga, a potem do niemieckich portów. Oznacza to pominięcie Polski - pisze we wtorek "Gazeta Polska Codziennie".
 • Wiemy, kto stoi za słabym frankiem

  Wiemy, kto stoi za słabym frankiem

  Sytuacja jest wyjątkowa, a wielu frankowiczów jest bardzo zadowolonych. Jednak kurs poniżej 3,50 zł nie utrzyma się długo, zwłaszcza że jest konsekwencją wyprzedawania szwajcarskiej waluty przez najbogatszych Rosjan.

Filmy - Rosja (274)