Rosja

Artykuły - Rosja (6413)

Filmy - Rosja (288)

 • Rosja. Kozacy walczą z koronawirusem

  W Jekaterynburgu rosyjskie władze niespodziewanie otrzymują pomoc w walce z koronawirusem. Kozacy rozdają maseczki ochronne, dbają o kondycję młodych i stawiają na medycynę ludową. Ich metody walki z koronawirusem budzą też wątpliwości.
 • Zobacz, co kierowca zostawił na drodze

  22 lutego rosyjska policja otrzymała bardzo nietypowe wezwanie. Na środku Moskwy niewłaściwie zaparkowano przedziwne auto. To własnej roboty samochód wzorowany na maszynie Batmana - Batmobilu. Nie było mowy o taryfie ulgowej dla bohatera. Auto zostało skonfiskowane i przewiezione na policyjny parking. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Rosji opublikowało specjalne nagranie, które ma pomóc znaleźć właściciela oraz przestrzec obywateli przed drogowymi wykroczeniami.
 • Co się stało ze skarbem rosyjskich carów?

  400 lat temu na rosyjskim tronie zasiadł Michał I Romanow, dając początek nowej dynastii. Była jednym z najbogatszych rodów w historii – do 1918 roku, gdy zamordowano cara Mikołaja II, jego żonę i dzieci. Poszukiwania ich zaginionego majątku trwają do dziś.
 • Najskuteczniejszy kurier na świecie? Tacy tylko w Rosji

  Czy to najskuteczniejszy kurier na świecie? Nie trzeba martwić się, gdzie paczka się podziewa. Ten zawsze dostarczy ją pod wskazany adres, nie zważając na żadne trudności. Tacy tylko w Rosji.