Rosja

Artykuły - Rosja (9316)

 • Około 60 białoruskich przedsiębiorstw na czarnej liście

  Około 60 białoruskich przedsiębiorstw na czarnej liście

  Około 60 białoruskich przedsiębiorstw ma całkowity lub częściowy zakaz sprzedaży swoich towarów do Rosji z powodu ograniczeń nakładanych przez Moskwę. Prezydent Aleksander Łukaszenka domaga się zdjęcia tych ograniczeń.
 • Kamczatka: Śmierć w pętli czasu

  Kamczatka: Śmierć w pętli czasu

  W lokalnej prasie można znaleźć wiele informacji o ludziach, którzy zaginęli na Kamczatce. Odnajdywano ich żywych lub martwych, niektórzy przepadali bez wieści. Jednak nad zniknięciem jednego z oficerów w grudniu 1997 roku z bazy Marynarki Wojennej Federacji Rosyjskiej nie da się przejść do porządku dziennego. Zwłaszcza po tym, gdy odnaleziono jego ciało...
 • Co dalej z rosyjską ropą?

  Co dalej z rosyjską ropą?

  Utrzymują się problemy wokół zanieczyszczonej ropy, która pojawiła się w kwietniu w rurociągu Przyjaźń. Według doniesień medialnych, francuski Total i włoska Eni zawiesiły płatności za dostawy "brudnego" surowca. Ukraina próbowała wznowić tranzyt, ale ponownie musiała go wstrzymać. Z kolei Orlen zapowiada, że Polska nie będzie miała jak odebrać czystej ropy, dopóki rafinerie nie uzgodnią, w jaki sposób podzielić niepełnowartościowy surowiec pozostający w ropociągu Przyjaźń.
 • Putin: Zaopatrzenie Ukrainy w gaz jest zależne od tranzytu gazu rosyjskiego

  Putin: Zaopatrzenie Ukrainy w gaz jest zależne od tranzytu gazu rosyjskiego

  Prezydent Rosji Władimir Putin ocenił w sobotę, że zaopatrzenie Ukrainy w gaz zależy od tranzytu gazu rosyjskiego przez terytorium tego kraju. Kwestię tranzytu wymienił jako temat ewentualnych rozmów z prezydentem elektem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.
 • Rosyjscy trolle wykorzystali media społecznościowe, aby wpłynąć na wyniki wyborów w USA

  Rosyjscy trolle wykorzystali media społecznościowe, aby wpłynąć na wyniki wyborów w USA

  Raport Muellera, który trafił do opinii publicznej zdradza, w jaki sposób Rosjanie korzystali z usług trolli, aby nie tylko dotrzeć do milionów ludzi na Facebooku, ale również jak manipulowali oni opinią pubilczną udając „prawdziwych” Amerykanów.
 • Rosja będzie korzystać z własnego, odizolowanego internetu

  Rosja będzie korzystać z własnego, odizolowanego internetu

  Do stworzenia własnego, odizolowanego cyfrowego świata Rosjanie przygotowywali się już od dłuższego czasu. Najnowsze przepisy, które wejdą w życie jeszcze w tym roku sprawią, iż Rosja będzie mogła odciąć się od reszty świata i lepiej kontrolować całą aktywność w sieci.
 • Rosyjski bankier Jarosław Aleksiejew pozostanie w areszcie

  Rosyjski bankier Jarosław Aleksiejew pozostanie w areszcie

  Rosyjski bankier Jarosław Aleksiejew pozostanie na razie w areszcie, choć wpłacone zostało za niego 400 tys. zł poręczenia majątkowego. Sąd wstrzymał zwolnienie na wniosek prokuratury - poinformował we wtorek obrońca aresztowanego mec. Maciej Zaborowski.
 • Moskwianie zadłużeni w bankach i urzędach nie wyjadą z Rosji

  Moskwianie zadłużeni w bankach i urzędach nie wyjadą z Rosji

  Ponad 100 tysięcy moskwian ma zakaz wyjazdu za granicę - podało radio Echo Moskwy. Według rosyjskich służb komorniczych, chodzi o tych Rosjan, którzy mają długi wobec banków, urzędów i nie płacą zobowiązań sądowych. Rozgłośnia ustaliła, że ogólna suma zadłużenia mieszkańców rosyjskiej stolicy przekroczyła 130 miliardów rubli, to jest w przeliczeniu około 2 miliardów euro.
 • Rosja wprowadziła embargo na owoce z Białorusi

  Rosja wprowadziła embargo na owoce z Białorusi

  Rosja wprowadziła embargo na import białoruskich jabłek i gruszek. Rosyjska Agencja Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego w oficjalnym komunikacie wyjaśniła, że podejrzewa, iż owoce pochodzą z krajów wcześniej objętych embargiem spożywczym. Część rosyjskich ekspertów niezależnych wiąże tę decyzję z konfliktem handlowym na linii Moskwa - Mińsk.
 • Ropa w USA zyskuje - Pompeo ostrzega Rosję w sprawie Wenezueli

  Ropa w USA zyskuje - Pompeo ostrzega Rosję w sprawie Wenezueli

  Ropa naftowa w USA drożeje w reakcji na rosnące napięcie w Wenezueli, co może jeszcze mocniej ograniczyć dostawy ropy z tego kraju - podają maklerzy.

Filmy - Rosja (280)