Rosja

Artykuły - Rosja (9306)

 • Kreml idzie na wojnę z dolarem. Wydał tajne dyrektywy

  Kreml idzie na wojnę z dolarem. Wydał tajne dyrektywy

  Moskwa kontra amerykański dolar. Największe rosyjskie korporacje - głównie eksporterzy surowców energetycznych - dostały z Kremla polecenie, by kontrakty zawierać w euro i chińskich juanach. Takie tajne dyrektywy trafiły również - jak donosi korespondent RMF FM Przemysław Marzec - do eksporterów broni.
 • Miliardy strat na blokadzie morza

  Miliardy strat na blokadzie morza

  Ukraińskie porty straciły około miliarda hrywien na rosyjskiej blokadzie Morza Azowskiego. Takie dane przekazał ukraiński minister infrastruktury. Rosjanie od kilku miesięcy zatrzymują do szczegółowych kontroli statki płynące do ukraińskich portów. Ostatnio w tej sprawie wypowiedział się Parlament Europejski.
 • Rosja. Władze nie upublicznią planu dedolaryzacji gospodarki

  Rosja. Władze nie upublicznią planu dedolaryzacji gospodarki

  Plan dedolaryzacji gospodarki Rosji, czyli odchodzenia od rozliczeń międzynarodowych w dolarach, nie zostanie ogłoszony publicznie - podały w poniedziałek media w Moskwie. Obecnie plan jest dopracowywany przez rząd.
 • Rosyjski rząd zaproponuje odejście od amerykańskiego dolara

  Rosyjski rząd zaproponuje odejście od amerykańskiego dolara

  Rząd Rosji przygotowuje koncepcję "dedolaryzacji" gospodarki, czyli odchodzenia od rozliczeń międzynarodowych w dolarach, i przedstawi ją w ciągu 1-2 tygodni - podała w środę niezależna telewizja Dożd. W planach tych nie ma mowy o zakazie rozliczeń w dolarach.
 • Rosjanom podwyższyli wiek emerytalny

  Rosjanom podwyższyli wiek emerytalny

  Duma Państwowa, izba niższa rosyjskiego parlamentu, przyjęła w trzecim czytaniu projekt ustawy o podwyższeniu wieku emerytalnego. Dokument musi zatwierdzić Rada Federacji i podpisać prezydent. Ustawa podwyższa wiek emerytalny dla kobiet z 55 do 60 lat i dla mężczyzn z 60 do 65 lat.
 • ​Zaoferowała policjantom "trójkącik" jako łapówkę. Skończyła w kolonii karnej

  ​Zaoferowała policjantom "trójkącik" jako łapówkę. Skończyła w kolonii karnej

  Najwyraźniej nie warto składać rosyjskim funkcjonariuszom niedwuznacznych propozycji. Szczególnie, jeśli chciało się ich wcześniej pobić. Może to się skończyć źle - niezależnie od liczby followersów na Instagramie.
 • Prasa o spotkaniu Merkel-Putin: dialog prowadzony z konieczności

  Prasa o spotkaniu Merkel-Putin: dialog prowadzony z konieczności

  Dialog z Rosją prowadzony przez Niemcy z konieczności i bez zabiegania o względy - tak niemiecka prasa komentuje w poniedziałek sobotnie spotkanie kanclerz Angeli Merkel z Władimirem Putinem. Porozumienie utrudniają liczne sporne kwestie - podkreślają gazety.
 • Unia wygrywa przed WTO spór z Rosją w kwestii rynku energii

  Unia wygrywa przed WTO spór z Rosją w kwestii rynku energii

  UE wygrała z Rosją przed WTO w większości kwestii spornych dotyczących trzeciego pakietu energetycznego oraz rynku energii, m.in. gazu. Orzeczenie Światowej Organizacji Handlu opublikowane zostało w piątek.
 • Wstrząs dla rubla, ale do katastrofy daleko

  Wstrząs dla rubla, ale do katastrofy daleko

  Rosyjska waluta w ciągu doby straciła 5 proc. wartości w relacji do dolara. To rekcja inwestorów na sankcję nałożone przez Stany Zjednoczone. Zagrożenia dla rubla jednak są znacznie mniejsze niż, w przypadku tureckiej liry, którą przeceniła przede wszystkim zła polityka gospodarcza kraju.
 • ​Rosja: Steven Seagal specjalnym przedstawicielem ds. relacji z USA w dziedzinie kultury

  ​Rosja: Steven Seagal specjalnym przedstawicielem ds. relacji z USA w dziedzinie kultury

  Ministerstwo spraw zagranicznych Rosji ogłosiło w sobotę na Facebooku, że amerykański gwiazdor kina akcji Steven Seagal został specjalnym przedstawicielem tego resortu ds. relacji ze Stanami Zjednoczonymi w dziedzinie kultury, sztuki i kontaktów młodzieży.

Filmy - Rosja (271)