Rosja?

Artykuły - Rosja? (0)

 • Rosja w trudnej sytuacji - produkuje najwięcej ropy od upadku ZSRR

  Rosja w trudnej sytuacji - produkuje najwięcej ropy od upadku ZSRR

  Federacja Rosyjska znalazła się dziś w bardzo trudnej sytuacji. Gospodarcze sankcje nałożone przez Zachód okazują się dla niej mniejsza bolączką niż dzisiejsze ceny ropy. Ostatnie fiasko szczytu w Doha było dla Federacji Rosyjskiej sporym sprawdzianem, z którym nie bardzo sobie poradziła.
 • Sankcje wobec Rosji będą utrzymane aż do zwrotu Krymu - Nuland

  Sankcje wobec Rosji będą utrzymane aż do zwrotu Krymu - Nuland

  Sankcje wobec Rosji zostaną utrzymane do czasu całkowitego wypełnienia mińskich porozumień w sprawie Donbasu oraz zwrotu Ukrainie Krymu - oświadczyła w środę w Kijowie wysoka rangą przedstawicielka Departamentu Stanu USA Victoria Nuland.
 • Rosja podnosi opłaty dla przewoźników

  Kierowcy zagranicznych ciężarówek zapłacą więcej za przejazd przez Rosję. Decyzję o podwyżce podjęła Rada Ministrów Federacji Rosyjskiej. Dotknie ona między innymi polskich przewoźników.
 • Rosja nie musi płacić za zniszczenie Jukosu - sąd w Hadze

  Rosja nie musi płacić za zniszczenie Jukosu - sąd w Hadze

  Sąd okręgowy w Hadze obalił w środę orzeczenie Stałego Trybunału Arbitrażowego z 2014 r. nakazujące Rosji wypłacenie odszkodowania w wysokości 51,57 mld dolarów grupie byłych akcjonariuszy Jukosu za politycznie umotywowane zniszczenie tego koncernu naftowego.
 • KE chce rozpocząć kolejną turę rozmów o gazie między Rosją a Ukrainą

  KE chce rozpocząć kolejną turę rozmów o gazie między Rosją a Ukrainą

  Komisja Europejska chce jak najszybciej doprowadzić do kolejnych rozmów gazowych miedzy Rosją a Ukrainą - poinformowało źródło unijne. Wiceszef KE ds. unii energetycznej Marosz Szefczovicz wysłał w tej sprawie listy do Moskwy i Kijowa.
 • Rosja tnie wydatki na kosmonautykę

  Rosja tnie wydatki na kosmonautykę

  W Rosji nie wystarcza obecnie środków i kwalifikacji na kosmonautykę - pisze dzisiejszy dziennik "Wiedomosti", komentując tegoroczne obchody Dnia Kosmonautyki.
 • Rosja najbardziej niebezpieczna, kiedy jest słaba gospodarczo - Hartwell

  Rosja najbardziej niebezpieczna, kiedy jest słaba gospodarczo - Hartwell

  - Rosja staje się najbardziej niebezpieczna, kiedy jest słaba gospodarczo - mówi szef CASE Christopher Hartwell. - Widać to na przykładzie Czeczenii, Gruzji, Ukrainy: za każdym razem, kiedy w Rosji dochodziło do spowolnienia gospodarczego, starano się odwrócić od niego uwagę przez zagraniczne eskapady - dodaje.
 • LeEco - "chiński Netflix" w Rosji. Kiedy w Polsce?

  LeEco - "chiński Netflix" w Rosji. Kiedy w Polsce?

  Rosyjski dziennik "Kommiersant" podał, że wkrótce w Rosji zadebiutować może "chiński Netflix" - usługa LeEco, która według danych jej operatora ma 750 mln widzów miesięcznie. Możliwe, że Rosja będzie trzecim międzynarodowym rynkiem, po Stanach Zjednoczonych i Indiach, gdzie będzie można korzystać z LeEco i jej smartfonów. Czy następnym rynkiem po Rosji będzie Polska?
 • Rosja liczy na podbicie cen ropy do 45-50 dol. za baryłkę

  Rosja liczy na podbicie cen ropy do 45-50 dol. za baryłkę

  Rosja liczy na porozumienie państw producentów ropy dotyczące zamrożenia poziomu jej produkcji, które podbije cenę surowca do 45-50 dol. za baryłkę - pisze w środę Reuters powołując się na rosyjskie źródła zaangażowane w negocjacje w tej sprawie.
 • Ukraina nie kupuje gazu z Rosji

  Ukraina nie kupuje gazu z Rosji już od ponad czterech miesięcy z uwagi na wysoką cenę surowca. Ukraińcy wskazują na Polskę jako kraj, od którego chcieliby kupować błękitne paliwo.