ropa naftowa

Synonimy:
Ropa, ropa ropa brent
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ropa naftowa (494)

 • Ropa z najmocniejszym spadkiem ceny od ponad tygodnia, OPEC nie podbije notowań

  Ropa naftowa w USA tanieje i zmierza do zaliczenia najmocniejszego spadku notowań od ponad tygodnia. Rosną napięcia w handlu USA-Chiny, a to spowodowało, że OECD obniżyła swoje prognozy globalnego wzrostu gospodarczego. W tej sytuacji "przymiarki" OPEC+, aby przedłużyć niższe dostawy ropy na II połowę roku, nie są w stanie podbić notowań surowca - podają maklerzy.
 • Co dalej z rosyjską ropą?

  Co dalej z rosyjską ropą?

  Utrzymują się problemy wokół zanieczyszczonej ropy, która pojawiła się w kwietniu w rurociągu Przyjaźń. Według doniesień medialnych, francuski Total i włoska Eni zawiesiły płatności za dostawy "brudnego" surowca. Ukraina próbowała wznowić tranzyt, ale ponownie musiała go wstrzymać. Z kolei Orlen zapowiada, że Polska nie będzie miała jak odebrać czystej ropy, dopóki rafinerie nie uzgodnią, w jaki sposób podzielić niepełnowartościowy surowiec pozostający w ropociągu Przyjaźń.
 • Przed nami duże wahania cen benzyny

  Przed nami duże wahania cen benzyny

  Przed nami ponad miesiąc niepewności o to, jakie będą ceny benzyny na polskich stacjach paliw. Jednak okres wakacyjny może być przyjemniejszy dla kierowców.
 • Fortress Energy razem z metalami odnotowuje stratę

  Fortress Energy razem z metalami odnotowuje stratę

  Przez trzeci tydzień z rzędu surowce odnotowywały gorsze wyniki. Największy spadek w wyniku wyprzedaży wśród inwestorów wykazały metale (zarówno przemysłowe, jak i szlachetne) oraz surowce miękkie. Oznaki osłabienia można było również dostrzec w przypadku Fortress Energy ze względu na fakt, że ropa naftowa padła ofiarą przeceny techniczne ropa naftowa padła ofiarą przeceny j, mimo iż napływające informacje były zasadniczo korzystne dla cen.
 • Ropa szybko odzyskała siły, bo na Bliskim Wschodzie robi się niebezpiecznie

  Ropa szybko odzyskała siły, bo na Bliskim Wschodzie robi się niebezpiecznie

  Ropa naftowa w USA szybko odzyskała siły, bo na Bliskim Wschodzie - bogatym w złoża ropy regionie - robi się niebezpiecznie - podają maklerzy.
 • Kolejne rekordy cen benzyny

  Kolejne rekordy cen benzyny

  Dane Komisji Europejskiej pokazują, że benzyna w Polsce jest najdroższa od czterech lat. Tymczasem na światowym rynku ropy popyt wspiera napięta sytuacja wokół Iranu oraz Wenezueli, a także cięcia produkcji przez kraje OPEC i Rosję. Z drugiej jednak strony amerykańskie wydobycie szaleńczo rośnie. W USA zapasy są najwyższe od dwóch lat. Co to wszystko oznacza dla polskich kierowców? - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Miedwiediew: Sprawy zanieczyszczonej ropy nie należy wiązać z manewrem podatkowym

  Miedwiediew: Sprawy zanieczyszczonej ropy nie należy wiązać z manewrem podatkowym

  - Sprawa zanieczyszczenia ropy w rurociągu Przyjaźń to "zły incydent", ale nie należy jej wiązać z kwestią manewru podatkowego - powiedział we wtorek podczas spotkania z białoruskim premierem Siarhiejem Rumasem w Erewaniu szef rządu Rosji Dmitrij Miedwiediew.
 • Wkrótce 2 maja - inwestorzy czekają na odpowiedź OPEC na ostrzejsze sankcje USA

  Wkrótce 2 maja - inwestorzy czekają na odpowiedź OPEC na ostrzejsze sankcje USA

  Wkrótce 2 maja - wówczas przestają obowiązywać zwolnienia USA na import irańskiej ropy przez niektóre kraje. Inwestorzy czekają teraz jaka będzie odpowiedź OPEC na ostrzejsze amerykańskie sankcje na irański surowiec - podają maklerzy.
 • Specjalna komisja zbada przyczynie zanieczyszczenia rosyjskiej ropy

  Specjalna komisja zbada przyczynie zanieczyszczenia rosyjskiej ropy

  Minister energetyki Federacji Rosyjskiej Aleksander Novak powołał międzyresortową komisję, która ma ocenić jakość ropy w rurociągu Przyjaźń. W ciągu tygodnia ma zostać ustalona przyczyna zatłoczenia niskiej jakości surowca.
 • Biełnaftachim: Ropa z Rosji nadal zanieczyszczona

  Biełnaftachim: Ropa z Rosji nadal zanieczyszczona

  "Na Białoruś nie dotarła jeszcze rurociągiem Przyjaźń czysta ropa" - poinformowały władze koncernu Biełnaftachim. Przedsiębiorstwo zamierza domagać się od dostawcy rekompensaty za poniesione straty. W Moskwie kontynuowane są negocjacje Białorusi i Rosji.

Filmy - Ropa naftowa (29)

 • PKN Orlen realizuje w pełni swoje plany

  Wstrzymanie dostaw ropy do Polski rurociągiem Przyjaźń nie wpływa na działalność PKN Orlen. Koncern realizuje w pełni swoje plany produkcyjne dzięki dywersyfikacji dostaw surowca - obecnie ok. 50 proc. ropy pochodzi z kierunków innych niż rosyjski. Spółka dysponuje też zapasami handlowymi i operacyjnymi - mówi Zbigniew Leszczyński, członek zarządu ds. rozwoju PKN Orlen.
 • Czy ceny ropy naftowej będą jeszcze spadać

  Tegoroczne ceny ropy naftowej są rekordowo niskie. Ropa brent kosztuje w okolicach 60 USD za baryłkę. W skrajnym scenariuszu może spaść do 40 USD. Do końca br. ceny na stacjach paliw powinny spadać.
 • Historyczny rekord wydobycia ropy naftowej, czy wpłynie na ceny?

  Ceny ropy naftowej ustabilizowały się. Jednak jej wydobycie w USA osiągnęło właśnie historyczny rekord. Czy to wpłynie na obniżenie cen, które odczujemy także na polskich stacjach paliw?
 • Czy odkrycie nowych złóż ropy doprowadzi do obniżki cen

  Wydobycie ropy naftowej rośnie w USA, a Bahrajn poinformował o odkryciu bardzo dużych nowych złóż. Jednak dominują prognozy, że ceny ropy będą rosnąć, choć dynamika nie będzie duża.