ropa naftowa

Synonimy:
Ropa, ropa ropa brent
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ropa naftowa (494)

 • Można się spodziewać dużego wzrostu cen ropy naftowej

  Można się spodziewać dużego wzrostu cen ropy naftowej

  Ceny ropy naftowej spadły, ale to przejściowa sytuacja. W listopadzie może dojść do wzrostów, które mogą być jeszcze większe w przyszłym roku.
 • USA ponownie największym na świecie producentem ropy naftowej

  USA ponownie największym na świecie producentem ropy naftowej

  Stany Zjednoczone, po raz pierwszy od roku 1973, są znów największym producentem ropy naftowej na świecie - poinformowało amerykańskie Ministerstwo Energii opierając się na szacunkowych danych o wydobyciu ropy naftowej w USA w tym roku.
 • PGNiG planuje pierwszy odwiert na Morzu Norweskim w roli operatora

  PGNiG planuje pierwszy odwiert na Morzu Norweskim w roli operatora

  - PGNiG Upstream Norway jako pierwsza polska spółka wykona odwiert na Morzu Norweskim w roli operatora - poinformowało we wtorek PGNiG.
 • Lotos i PGNIG zapowiadają inwestycje w Norwegii i zwiększanie wydobycia z tamtejszych złóż

  Lotos i PGNIG zapowiadają inwestycje w Norwegii i zwiększanie wydobycia z tamtejszych złóż

  Grupa Lotos i PGNiG zapowiadają kolejne inwestycje w Norwegii, w tym na zakup nowych koncesji. Celem jest dalsze zwiększanie wydobycie węglowodorów z tamtejszych złóż - poinformowały obie spółki w oddzielnych komunikatach prasowych.
 • Towary odnotowują straty przez obawy dotyczące popytu

  Towary odnotowują straty przez obawy dotyczące popytu

  Dla towarów minął kolejny druzgocący tydzień, w którym wskaźnik towarowy Bloomberg wskazywał utratę wszystkich zysków wypracowanych w tym roku. Jest to wynikiem kontynuacji chińsko-amerykańskiej wojny handlowej oraz uzmysłowienia sobie, że turecki kryzys może być ostrzeżeniem dla rynków wschodzących, osłabionych wysokim poziomem zadłużenia w dolarach, silniejszym kursem USD i rosnącymi kosztami finansowania.
 • Ropa naftowa: Kolejny tydzień spadku notowań

  Ropa naftowa: Kolejny tydzień spadku notowań

  Ropa naftowa w USA jest wyceniana w pobliżu 65 USD za baryłkę. Surowiec zmierza do zakończenia tego tygodnia spadkiem ceny o ponad 3 proc. Będzie to już 7. z kolei tydzień zakończony zniżką notowań - takiej serii tygodniowych spadków nie było od 2015 r. - podają maklerzy.
 • Izrael ostrzega Iran

  Izrael ostrzega Iran

  - Premier Izraela Benjamin Netanjahu oświadczył, że jeśli Iran będzie próbował zablokować strategiczną dla transportu ropy naftowej cieśninę Bab al-Mandab, to czeka go konfrontacja z międzynarodową koalicją, której częścią będzie również Izrael.
 • Zapasy ropy w USA niespodziewanie wzrosły

  - Zapasy ropy w USA w ubiegłym tygodniu niespodziewanie wzrosły o ponad 5 mln baryłek - z tego powodu surowiec, jak się można było spodziewać, tanieje - podają maklerzy.
 • Historyczny rekord wydobycia ropy naftowej - czy wpłynie na ceny?

  Historyczny rekord wydobycia ropy naftowej - czy wpłynie na ceny?

  Ceny ropy naftowej ustabilizowały się. Jednak jej wydobycie w USA osiągnęło właśnie historyczny rekord. Czy to wpłynie na obniżenie cen, które odczujemy także na polskich stacjach paliw?
 • Iran za blokadą Zatoki Perskiej

  Iran za blokadą Zatoki Perskiej

  Najwyższy duchowy przywódca Iranu ajatollah Ali Chamenei poparł w sobotę stanowisko prezydenta Alego Rowhaniego, który sugerował, że jeśli irański eksport ropy naftowej zostanie wstrzymany, Iran zablokuje eksport ropy z krajów Zatoki Perskiej.

Filmy - Ropa naftowa (27)