ropa naftowa

Synonimy:
Ropa, ropa ropa brent
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ropa naftowa (4125)

 • NBP: Udział Rosji w imporcie ropy do Polski spadł do 61,5 proc. w 2019 wobec 68 proc. w 2018

  NBP: Udział Rosji w imporcie ropy do Polski spadł do 61,5 proc. w 2019 wobec 68 proc. w 2018

  Udział Rosji w imporcie ropy do Polski w 2019 r. spadł do 61,5 proc. wobec 68 proc. w 2018 r. - poinformował Narodowy Bank Polski.
 • Zwyżki cen ropy przed OPEC+. Złoto wraca do łask

  Zwyżki cen ropy przed OPEC+. Złoto wraca do łask

  Wstępnie zaplanowane na czwartek wirtualne spotkanie państw OPEC+ najprawdopodobniej będzie najważniejszym wydarzeniem bieżącego tygodnia na rynku ropy naftowej. Na razie 4 czerwca wciąż nie jest sztywnym terminem rozmów, jednak wiele wskazuje na to, że odbędą się one jeszcze w bieżącym tygodniu.
 • Ostatnie chwile tankowania za 3,99 zł

  Ostatnie chwile tankowania za 3,99 zł

  W najbliższych dniach na większości stacji nie będzie już można zatankować benzyny Pb95 ani oleju napędowego w cenach poniżej 4 zł/l. Poprawa popytu oznacza również odbicie w górę w cenach paliwa.
 • Ceny ropy rosną po komentarzach z Rosji

  Ceny ropy rosną po komentarzach z Rosji

  ​Ceny ropy na amerykańskiej giełdzie paliw rosną po komentarzach ministra energii Rosji na temat sytuacji na rynkach paliw w najbliższych tygodniach - informują maklerzy.
 • Branżę paliwową czeka kilka trudnych lat

  Branżę paliwową czeka kilka trudnych lat

  Wielu ekspertów przewiduje, że świat będzie funkcjonował na nowych, bliżej jeszcze nieznanych zasadach. Jak będzie wyglądać branża paliwowa? Czy popyt na paliwa płynne powróci do wartości sprzed pandemii?
 • ​Ceny ropy rosną - eskaluje wojna słów na linii USA-Chiny

  ​Ceny ropy rosną - eskaluje wojna słów na linii USA-Chiny

  Ceny ropy na amerykańskiej giełdzie paliw rosną w reakcji na eskalację wojny słów na linii USA-Chiny. Na dodatek inwestorzy pozostają ostrożni co do perspektyw globalnego ożywienia popytu na paliwa - informują maklerzy.
 • Koniec obniżek na stacjach

  Koniec obniżek na stacjach

  Rekordowo niskie ceny na stacjach, do których kierowcy przyzwyczaili się w ostatnim czasie, zakończyły się i podążają w tym tygodniu w ślad za rosnącymi cenami ropy i drożejącymi paliwami w hurcie.
 • Czy w maju ceny ropy też spadną poniżej zera?

  Czy w maju ceny ropy też spadną poniżej zera?

  Lada moment wygaśnie kolejna seria kontraktów na amerykańską ropę WTI. W kwietniu spowodowało to spadek ich cen poniżej zera. Czy w maju możemy spodziewać się powtórki?
 • Koronawirus - ceny na stacjach paliw będą nadal spadać? Okazuje się, że nie

  Koronawirus - ceny na stacjach paliw będą nadal spadać? Okazuje się, że nie

  Epidemia koronawirusa wpłynęła na cały rynek, także energetyczny - głównie ropy i gazu ziemnego. Pod koniec kwietnia byliśmy świadkami sytuacji, kiedy cena amerykańskiego gatunku ropy WTI spadła poniżej zera.
 • Co dalej z ropą?

  Co dalej z ropą?

  Coraz częściej mówi się o końcu epoki tradycyjnych węglowodorów, w tym ropy. Świat idzie w kierunku odnawialnych źródeł energii, dążąc do ograniczenia emisji CO2 i pyłów do atmosfery. Duży nacisk kładziony jest na rozwój elektromobilności. Napędy alternatywne będą powoli wypierać tradycyjne paliwa. Firmy rafineryjne już teraz dywersyfikują działalność, by zapewnić sobie stabilność w długim okresie.

Filmy - Ropa naftowa (38)

 • Giełdowa anomalia: ropa jak radioaktywny odpad – dopłacą ci, jeśli ją kupisz

  Cena ropy naftowej na giełdzie spadła poniżej zera – coś tak irracjonalnego zdarzyło się po raz pierwszy w historii. Jak to możliwe? Czy inwestowanie w ropę jest teraz bardziej ryzykowne niż w „akcje śmieciowe”?
 • Inwestycją życia stało się kupowanie ropy? To może być też największa porażka

  Bardzo duże zainteresowanie wzbudzają inwestycje w ropę naftową, ponieważ jej ceny spadły do poziomów nie widzianych od kilkunastu lat. Jednak niewielu inwestorów wie, że będą musieli ponieść bardzo wysokie koszty jej magazynowania.
 • #Koronawirus - Ropa najtańsza od lat

  Cena benzyny na polskich stacjach powinna niedługo znacznie spaść. Nie będzie to jednak bezpośrednia konsekwencja epidemii koronawirusa – zmniejszającej popyt. Cena ropy obniżała się przez cały poprzedni rok, spadając z 80 dolarów za baryłkę w styczniu do 50 dolarów w grudniu. Wynikało to ze spowolnienia gospodarczego, które dotknęło w największe światowe gospodarki – Stany Zjednoczone, Chiny i Niemcy. Dlatego w 2019 roku tempo wzrostu zapotrzebowania na ropę konsekwentnie zwalniało. W 2020 roku czeka nas zaś, po raz pierwszy od kilkunastu lat, spadek tego zapotrzebowania.
 • Cena benzyny może spaść nawet do 4 zł

  Orlen postanowił radykalnie obniżyć ceny na stacjach paliw. Możliwe, że zobaczymy ceny, jakie ostatnio widzieliśmy w 2014 r. Jednak przede wszystkim będzie to efekt wielkiej przeceny ropy na rynkach światowych.