ropa naftowa

Synonimy:
Ropa, ropa ropa brent
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ropa naftowa (4164)

 • Krajobraz po dynamicznej zniżce cen złota

  Krajobraz po dynamicznej zniżce cen złota

  Po wtorkowej gwałtownej przecenie złota, notowania tego kruszcu wczoraj poruszały się w nerwowej konsolidacji - cena złota wahała się w czasie sesji w szerokim zakresie pomiędzy poziomami 1870 USD i 1960 USD za uncję, ostatecznie stabilizując się w rejonie 1920 USD za uncję.
 • Ropa lekko zniżkuje rośnie popyt na benzynę

  Ropa lekko zniżkuje rośnie popyt na benzynę

  Silny popyt na benzynę w USA w ciągu ostatnich dwóch tygodni wydaje się tworzyć fundamentalną platformę do wzrostu cen ropy - uważają analitycy. ​Ceny ropy na amerykańskiej giełdzie paliw lekko spadają, po wzroście w środę o 2,6 proc. do najwyższego poziomu od 5 miesięcy.
 • Stabilizacja cen ropy naftowej przed ważnymi danymi z Departamentu Energii

  Dzisiaj o 16:30 CET inwestorzy dostaną twarde dane z Amerykańskiego Departamentu Energii (EIA), gdzie oczekuje się spadku zapasów na poziomie 2,875 mln brk wobec poprzedniego odczytu na poziomie -7,373 mln brk.
 • ​Ropa w USA mocno drożeje po komentarzach Saudyjczyków

  ​Ropa w USA mocno drożeje po komentarzach Saudyjczyków

  Maklerzy informują, że ceny ropy na amerykańskiej giełdzie paliw mocno rosną po komentarzach prezesa saudyjskiej firmy Aramco, największego na świecie eksportera ropy naftowej.
 • Koniec podwyżek na horyzoncie?

  Koniec podwyżek na horyzoncie?

  Od początku maja paliwa na stacjach systematycznie drożeją i w tym tygodniu także zanotowaliśmy podwyżkę detalicznych cen benzyny i oleju napędowego. W drugiej połowie wakacji jest jednak szansa na zatrzymanie tej wzrostowej tendencji.
 • Surowce: Ropa wyceniana blisko 5-miesięcznego maksimum

  Surowce: Ropa wyceniana blisko 5-miesięcznego maksimum

  Ceny ropy na amerykańskiej giełdzie paliw są blisko 5-miesięcznego maksimum. Amerykańskie zapasy tego surowca spadły w ub. tygodniu ponad dwukrotnie mocniej niż się spodziewano - informują maklerzy.
 • OPEC+ zwiększa produkcję ropy naftowej

  W całym miesiącu lipcu notowaniom ropy naftowej udało się wypracować zwyżki, nawet mimo wyraźnego osłabienia strony popytowej. Początek nowego miesiąca przynosi jednak takie same problemy i wątpliwości co wcześniej: wiążą się one z niepewnymi perspektywami dotyczącymi popytu na ropę naftową na świecie oraz planami zwiększenia jej produkcji. Na początku sierpnia na wykresie cen ropy naftowej trwa konsolidacja. Notowania ropy Brent oscylują w okolicach 43-44 USD za baryłkę, a ceny ropy WTI poruszają się w rejonie 40-41 USD za baryłkę.
 • Cena ropy naftowej pod coraz większą presją podaży

  Cena ropy naftowej pod coraz większą presją podaży

  Notowania ropy naftowej rozpoczynają nowy tydzień od zniżki, w wyniku czego ceny ropy WTI w USA zeszły poniżej bariery 40 USD za baryłkę. Tymczasem notowania ropy Brent pozostają tuż powyżej poziomu 43 USD za baryłkę.
 • Ceny ropy blisko 4-miesięcznego maksimum

  Ceny ropy blisko 4-miesięcznego maksimum

  Na rynkach surowców ropa jest wyceniana blisko 4-miesięcznego maksimum. Inwestorzy spekulują czy amerykańska Rezerwa Federalna pozostawi w środę stopy procentowe na niezmienionym poziomie utrzymując gołębie stanowisko w swojej polityce - informują analitycy.
 • Ceny ropy stabilne, obawa o podaż

  Ceny ropy stabilne, obawa o podaż

  Na rynkach paliw inwestorzy śledzą napięte relacje USA-Chiny i perspektywy większej podaży ropy na świecie - informują maklerzy. Rynki przygotowują się do większej ilości ropy z krajów OPEC+, które od sierpnia rozluźnią dostawy swojego surowca.

Filmy - Ropa naftowa (38)

 • Giełdowa anomalia: ropa jak radioaktywny odpad – dopłacą ci, jeśli ją kupisz

  Cena ropy naftowej na giełdzie spadła poniżej zera – coś tak irracjonalnego zdarzyło się po raz pierwszy w historii. Jak to możliwe? Czy inwestowanie w ropę jest teraz bardziej ryzykowne niż w „akcje śmieciowe”?
 • Inwestycją życia stało się kupowanie ropy? To może być też największa porażka

  Bardzo duże zainteresowanie wzbudzają inwestycje w ropę naftową, ponieważ jej ceny spadły do poziomów nie widzianych od kilkunastu lat. Jednak niewielu inwestorów wie, że będą musieli ponieść bardzo wysokie koszty jej magazynowania.
 • #Koronawirus - Ropa najtańsza od lat

  Cena benzyny na polskich stacjach powinna niedługo znacznie spaść. Nie będzie to jednak bezpośrednia konsekwencja epidemii koronawirusa – zmniejszającej popyt. Cena ropy obniżała się przez cały poprzedni rok, spadając z 80 dolarów za baryłkę w styczniu do 50 dolarów w grudniu. Wynikało to ze spowolnienia gospodarczego, które dotknęło w największe światowe gospodarki – Stany Zjednoczone, Chiny i Niemcy. Dlatego w 2019 roku tempo wzrostu zapotrzebowania na ropę konsekwentnie zwalniało. W 2020 roku czeka nas zaś, po raz pierwszy od kilkunastu lat, spadek tego zapotrzebowania.
 • Cena benzyny może spaść nawet do 4 zł

  Orlen postanowił radykalnie obniżyć ceny na stacjach paliw. Możliwe, że zobaczymy ceny, jakie ostatnio widzieliśmy w 2014 r. Jednak przede wszystkim będzie to efekt wielkiej przeceny ropy na rynkach światowych.