ropa naftowa

Synonimy:
Ropa, ropa ropa brent
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ropa naftowa (494)

 • Paliwo przed Bożym Narodzeniem będzie tańsze? Eksperci: Scenariusze są dość optymistyczne

  Paliwo przed Bożym Narodzeniem będzie tańsze? Eksperci: Scenariusze są dość optymistyczne

  Prognozy dotyczące cen paliw na stacjach są optymistyczne. Wprawdzie od niedawna obowiązują sankcje nałożone przez Stany Zjednoczone na Iran, ale na rynku światowym potaniała ropa naftowa.
 • Dramat! Wielka ucieczka z Wenezueli

  Dramat! Wielka ucieczka z Wenezueli

  Już 3 mln osób wyemigrowało z pogrążonej w niewyobrażalnym kryzysie Wenezueli. W kraju brakuje jedzenia, wody pitnej i elementarnej opieki zdrowotnej. Nie ma też śladu po przygotowywanej miesiącami reformy walutowej. Przez zaledwie trzy miesiące boliwar stracił ponad 75 proc. wartości - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Gwałtowne przeceny ropy naftowej

  Ostatnie tygodnie na rynku ropy naftowej przynoszą prawdziwy nokaut strony popytowej. Cena ropy naftowej dynamicznie spada już od pięciu tygodni, a bieżący tydzień również rozpoczął się na tym rynku słabo.
 • Ropa w USA "idzie na rekord" - surowiec tanieje od 10 sesji

  Ropa w USA "idzie na rekord" - surowiec tanieje od 10 sesji

  Ropa w USA tanieje od 10 sesji - tak długiego spadku cen surowca jeszcze nigdy nie było. Na rynku ropy rządzą niedźwiedzie - podają maklerzy.
 • PKN Orlen kupił 130 tys. ton ropy naftowej z ZEA

  PKN Orlen kupił 130 tys. ton ropy naftowej z ZEA

  PKN Orlen kupił 130 tys. ton ropy naftowej ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, która zostanie dostarczona do płockiej rafinerii na przełomie listopada i grudnia - poinformował PKN Orlen w komunikacie prasowym.
 • Załamanie na światowych rynkach bliskie

  Załamanie na światowych rynkach bliskie

  Indeks towarowy Bloomberg, oparty na koszyku kluczowych surowców energetycznych, rolnych i metali, stracił 2% w ujęciu tygodniowym, przy czym straty energii, metali przemysłowych i zbóż zrównoważył nowy popyt na metale szlachetne, przede wszystkim złoto.
 • Na rynkach ropy wyprzedaż podobnie jak na globalnych rynkach akcji

  Na rynkach ropy wyprzedaż podobnie jak na globalnych rynkach akcji

  Na rynkach ropy w czwartek mocniejsza wyprzedaż surowca po ostrych spadkach indeksów na globalnych rynkach akcji. W USA mocno wzrosły zapasy ropy - o ponad 6 mln baryłek - podają maklerzy.
 • Na rynkach ropy w USA takiego tygodniowego spadku notowań nie było od maja

  Na rynkach ropy w USA takiego tygodniowego spadku notowań nie było od maja

  Na rynkach paliw w USA takiego tygodniowego spadku notowań ropy nie było od maja. Z powodu mocnych zawirowań na rynkach akcji w USA i w innych częściach świata ropa straciła ponad 4 proc. - podają maklerzy.
 • PGNiG będzie wydobywać więcej gazu w Polsce

  PGNiG będzie wydobywać więcej gazu w Polsce

  PGNiG chce zwiększać wydobycie gazu i ropy w Lubuskiem i Wielkopolsce. Do 2022 roku zainwestuje w 38 nowych odwiertów na Niżu Polskim.
 • Ropa z Nigerii przypłynie do Orlenu

  Ropa z Nigerii przypłynie do Orlenu

  Do płockiej rafinerii PKN Orlen trafi około 130 tys. ton ropy z Nigerii. Sprowadzany do Polski ładunek z Afryki Zachodniej to kolejny etap dywersyfikacji dostaw. Tankowiec New Vision dotrze do Gdańska w połowie października.

Filmy - Ropa naftowa (27)