ropa naftowa

Synonimy:
Ropa, ropa ropa brent
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ropa naftowa (498)

 • Surowce znalazły się na rozdrożach

  Surowce znalazły się na rozdrożach

  Rynki towarowe rozpoczęły 2018 r. mocnym akcentem, jednak wkrótce znalazły się pod silną presją, ponieważ coraz większe napięcia w handlu międzynarodowym zagroziły dalszym spowolnieniem i tak już hamującego tempa wzrostu gospodarczego. Zmniejszyły się również oczekiwania co do korzystnego dla surowców wzrostu inflacji - bieżące i przyszłe prognozy nie wykazują istotnego wzrostu presji na światowe ceny.
 • Czy odkrycie nowych złóż ropy doprowadzi do obniżki cen?

  Czy odkrycie nowych złóż ropy doprowadzi do obniżki cen?

  Wydobycie ropy naftowej rośnie w USA, a Bahrajn poinformował o odkryciu bardzo dużych nowych złóż. Jednak dominują prognozy, że ceny ropy będą rosnąć, choć dynamika nie będzie duża.
 • Wiele hałasu o ropę z Bahrajnu

  Wiele hałasu o ropę z Bahrajnu

  W weekend świat obiegła wiadomość, że Bahrajn odkrył największe w historii kraju złoża ropy naftowej. Pojawiła się nadzieja, że będzie to kolejny etap globalnej rewolucji cenowej tego surowca. Niestety, rzeczywistość może być zdecydowanie mniej optymistyczna i kierowcy na stacjach nie poczują żadnej ulgi - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Podwyżki cen paliw na święta?

  Podwyżki cen paliw na święta?

  Kierowcy kolejny raz nie mają szczęścia do kosztów tankowania paliwa w czasie wielkanocnych podróży. Na europejskim rynku zauważalnie wzrosły ceny benzyny bezołowiowej oraz diesla. Powody podwyżek są jednak inne niż przed rokiem, a ich skutki prawdopodobnie również będą inne, bardziej dotkliwe - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Cena ropy naftowej przy tegorocznych maksimach

  Poprzedni tydzień na rynku ropy naftowej należał zdecydowanie do strony popytowej. Cena surowca gatunku WTI w Stanach Zjednoczonych w piątek dotarła niemal do poziomu 66 USD za baryłkę. Dzisiaj rano poziom ten został na chwilę pokonany, a cena ropy WTI przekroczyła poziom 66,50 USD za baryłkę, docierając tym samym do okolic tegorocznych maksimów, wyznaczonych na przełomie stycznia i lutego.
 • Dla ropy w USA poziom 60 dolarów za baryłkę to na razie pułap nie do pokonania

  Dla ropy w USA poziom 60 dolarów za baryłkę to na razie pułap nie do pokonania. Wzrosły amerykańskie zapasy surowca - o prawie 4 miliony baryłek - a ta informacja ropie raczej nie pomoże - podają maklerzy.
 • Dolar odzyskuje moc - ropa traci wartość

  Dolar odzyskuje moc - ropa traci wartość

  Ropa w USA traci wartość. Słaby dolar, który sprzyjał notowaniom surowców, zaczyna odzyskiwać moc. Na dodatek w USA spodziewany jest pierwszy od 11 tygodni wzrost zapasów ropy - to nie działa na korzyść w notowaniach tego surowca - podają maklerzy.
 • Ropa idzie na rekord? Tak drogo było cztery lata temu

  Ponad 60 dolarów za baryłkę - cena ropy idzie na rekord. Paliwo ostatnio tak drogie było w 2014 roku, czyli prawie cztery lata temu.
 • Ropa w USA tanieje - nie udało się utrzymać najwyższego poziomu od ponad 3 lat

  Ropa na giełdzie paliw w Nowym Jorku tanieje - nie udało się utrzymać najwyższego poziomu od ponad 3 lat. Analitycy oczekują spadku amerykańskich zapasów ropy o 2,9 mln baryłek - podają maklerzy.
 • Administracja Trumpa pozwoli na wiercenia podmorskie

  Administracja Trumpa pozwoli na wiercenia podmorskie

  Administracja prezydenta Donalda Trumpa zamierza sprzedać na aukcji rekordową liczbę koncesji na poszukiwania ropy naftowej i gazu ziemnego na szelfie morskim u wybrzeży USA - poinformował minister spraw wewnętrznych Ryan Zinke

Filmy - Ropa naftowa (26)