rondo

Artykuły - Rondo (39)

 • Legia Warszawa ma swoje rondo w stolicy

  Legia Warszawa ma swoje rondo w stolicy

  Legia Warszawa wyprzedziła Widzew Łódź i jako pierwszy klub w Polsce ma rondo swojego imienia.
 • Polak potrafi, czyli jak sobie poradzić na zakorkowanym rondzie

  Polak potrafi, czyli jak sobie poradzić na zakorkowanym rondzie

  Ronda od lat przysparzają polskim kierowcom sporych trudności. Wielu z nich nie ma zielonego pojęcia o zasadach dotyczących pierwszeństwa, nie mówiąc już nawet o prawidłowym korzystaniu z kierunkowskazów...
 • Polski kierowca proponuje nowe przepisy na rondach

  Polski kierowca proponuje nowe przepisy na rondach

  Temat dotyczący zasad jazdy po rondach wraca niczym bumerang. Wytworzyły się różne szkoły lansowane przez ekspertów, instruktorów nauki jazdy, egzaminatorów, policjantów. Nie wspominam już o kierowcach, bo ci są oczywiście najmądrzejsi i wiedzą najlepiej. A wszystko dlatego, że w polskim kodeksie drogowym praktycznie nie uregulowano dotąd jednoznacznie zasad jazdy po skrzyżowaniach o ruchu okrężnym.
 • Dlaczego ronda sprawiają Polakom problemy?

  Dlaczego ronda sprawiają Polakom problemy?

  Popularne "ronda" z kilkoma pasami ruchu od lat sprawiają kierowcom dużo problemów. Nie ma się jednak, czemu dziwić, bowiem problem interpretacji obowiązujących na nich przepisów dzieli również autorytety z dziedziny bezpieczeństwa ruchu drogowego.
 • Zwykłe, proste rondo. Wiesz, kto ma pierwszeństwo?

  Zwykłe, proste rondo. Wiesz, kto ma pierwszeństwo?

  Co jakiś otrzymujemy informacje dotyczące rzekomych błędów w publikowanych na łamach naszego serwisu testach na prawo jazdy kategorii B. Zawsze jest to dla nas sygnał, by – po raz kolejny - przypomnieć części czytelników niektóre zapisy kodeksu drogowego.
 • Jechał na rondzie pod prąd

  Jechał na rondzie pod prąd

  Samochód jadący w złym kierunku po rondzie zatrzymali policjanci z Wrocławia.
 • Rondo i znów kontrowersja. Który kierowca popełnił błąd?

  Rondo i znów kontrowersja. Który kierowca popełnił błąd?

  Z punku widzenia inżyniera ruchu drogowego skrzyżowania o ruchu okrężnym, zwane potocznie rondami, mają same zalety. Dzięki nim ruch przebiega płynnie, pozwalają też zapanować nad zwolennikami mocniejszego wciskania pedału przyspieszenia.
 • Jaworzno: Rondo Jeffa Hannemana

  Jaworzno: Rondo Jeffa Hannemana

  Przez rok rondo w centrum Jaworzna będzie nosić nazwę Jeffa Hannemana, zmarłego w maju 2013 roku gitarzystę grupy Slayer.
 • Tak Polacy jeżdżą po rondach! Tych namalowanych!

  Tak Polacy jeżdżą po rondach! Tych namalowanych!

  Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było powodem dwóch kolizji, do których doszło w centrum mazowieckiego Wyszkowa. Do szpitala trafiła kobieta ranna w jednym z wypadków.
 • Rondo to skrzyżowanie dla ludzi myślących! Problem w tym, że Polacy nie myślą

  Rondo to skrzyżowanie dla ludzi myślących! Problem w tym, że Polacy nie myślą

  Zasady jazdy po rondach wzbudzają wśród zmotoryzowanych bardzo wiele emocji. Oczywiście każdy kierowca w naszym kraju doskonale wie, jak ma jeździć na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym i biada temu, kto śmie go pouczać.

Filmy - Rondo (3)

 • Kierowca ciężarówki otarł się naczepą o samochód osobowy

  Na rondzie doszło do kolizji drogowej. Samochód ciężarowy oraz samochód osobowy wjeżdżali, z sąsiadujących ze sobą pasów, na rondo. W tym momencie doszło do kolizji - naczepa zahaczyła o pojazd obok. Jak dokładnie do tego doszło? Sprawdzą to policjanci, a towarzyszyć im będą operatorzy programu STOP Drogówka.
 • Samochód na rondzie pojawił się znikąd. Groźny wypadek

  Samochód na rondzie pojawił się na znikąd i doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Co było przyczyną? Jak się okazało kierowca białego samochodu spanikował po tym jak zerwały mu się hamulce. Jedyne co mógł zrobić to przejechać przez rondo po linii prostej. Niestety nie przewidział, że po drugiej stronie ronda będzie inny kierowca. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
 • Tak jeździ się po rondach. Zgadzasz się z tym?

  Temat rond nadal dzieli polskich kierowców. Zobacz na naszym forum dyskusję na ten temat: http://motoryzacja.interia.pl/forum/polacy-nie-potrafia-prawidlowo-poruszac-sie-po-rondach-tematy,dId,2435733