Fakty - Roman Paszke

Artykuły - Roman Paszke (5)

 • Roman Paszke wystartował ponownie do wokółziemskiego rejsu

  Roman Paszke wystartował ponownie do wokółziemskiego rejsu

  W poniedziałek dokładnie o godz. 19.14 i 7 sekund czasu polskiego z Gran Canarii wystartował kapitan Roman Paszke, który na 90-stopowym katamaranie "Gemini 3" zamierza poprawić rekord świata w samotnym żeglowaniu non stop dookoła globu tzw. trasą pod wiatr.
 • Roman Paszke: Mogę mówić o szczęściu

  Roman Paszke: Mogę mówić o szczęściu

  Za kilka dni Roman Paszke planuje ponownie wystartować z Gran Canarii do wokółziemskiego rejsu. Obecnie kapitan wraz z zespołem brzegowym pracuje przy katamaranie "Gemini 3", który jest uszkodzony. Jak zaznaczył, może mówić o szczęściu.
 • Kapitan Paszke przerwał rejs. Zderzył się z "nieustalonym obiektem"

  Kapitan Paszke przerwał rejs. Zderzył się z "nieustalonym obiektem"

  Kapitan Roman Paszke przerwał rejs dookoła świata. W czwartek około 23.30 katamaran GEMINI 3 zderzył się z "nieustalonym obiektem".
 • Roman Paszke: Odzyskaliśmy jacht

  Zarekwirowany w Argentynie polski katamaran Gemini 3 został odzyskany. W środę wypłynął z portu Rio Gallegos, biorąc kurs na Europę - poinformował Roman Paszke. Gdański żeglarz z powodu awarii jachtu musiał przerwać na początku roku rejs dookoła świata.
 • Miał pływać, tonie w długach

  Roman Paszke miał samotnie opłynąć świat, ale zamiast z wiatrem, zmaga się z wierzycielami. Paszke powinien dziś być na oceanie w drodze po rekord samotnej żeglugi dookoła świata należący do Ellen MacArthur (71 dni, 14 godzin, 18 minut i 33 sekundy) - informuje "Newsweek".