Sport - Roman Paszke

Artykuły - Roman Paszke (12)

 • Paszke przerwał rejs, wraca uszkodzonym katamaranem na Gran Canarię

  Paszke przerwał rejs, wraca uszkodzonym katamaranem na Gran Canarię

  Roman Paszke przerwał samotny wokółziemski rejs tzw. trasą pod wiatr. Jego katamaran "Gemini" 3 został uszkodzony; kapitan wraca do mariny na Gran Canarii - poinformował kierujący Zespołem Brzegowym Robert Janecki.
 • Roman Paszke wystartował do wokółziemskiego rejsu

  Roman Paszke wystartował do wokółziemskiego rejsu

  Z marzeniem powrotu na Wielkanoc wystartował w czwartek z Gran Canarii kapitan Roman Paszke. 61-letni gdańszczanin na 90-stopowym katamaranie "Gemini 3" zamierza poprawić rekord świata w samotnym żeglowaniu non stop dookoła globu tzw. trasą pod wiatr.
 • Roman Paszke przed rejsem dookoła Ziemi: Tylko głupiec by się nie bał

  Roman Paszke przed rejsem dookoła Ziemi: Tylko głupiec by się nie bał

  Kpt. Roman Paszke wypłynął w piątek z sopockiej mariny katamaranem "Gemini 3" do Francji. Po pracach serwisowych weźmie kurs na Wyspy Kanaryjskie. W grudniu wystartuje do rejsu wokół Ziemi ze wschodu na zachód. Jak zaznaczył "tylko głupiec by się nie bał".
 • Roman Paszke szykuje się do rejsu dookoła Ziemi

  Roman Paszke szykuje się do rejsu dookoła Ziemi

  W sopockiej marinie cumuje jeszcze katamaran "Gemini 3". Opuści ją w sobotę. Kpt. Roman Paszke weźmie kurs na Wyspy Kanaryjskie. W połowie grudnia wystartuje ponownie do samotnego rejsu dookoła Ziemi ze wschodu na zachód. Cel: poprawić rekord trasy pod wiatr.
 • Paszke przerwał rejs dookoła świata

  Paszke przerwał rejs dookoła świata

  Roman Paszke, który z powodu awarii "Gemini 3" przerwał w piątek w nocy samotny rejs dookoła świata, ocalił katamaran przed zatonięciem i w sobotę rano polskiego czasu dopłynął do argentyńskiego portu Rio Gallegos.
 • Katamaran Romana Paszkego nabiera wody

  Katamaran Romana Paszkego nabiera wody

  Z powodu awarii katamaranu "Gemini 3" Roman Paszke przerwał samotny rejs dookoła świata trudniejszą drogą pod wiatr. Według ostatnich informacji z pokładu, sytuacja uległa pogorszeniu. Jacht nabiera coraz więcej wody, a prognozy pogody są niekorzystne.
 • Latające ryby nie dały spać polskiemu żeglarzowi

  Latające ryby nie dały spać polskiemu żeglarzowi

  Kapitan Roman Paszke, który na jachcie "Gemini 3" żegluje samotnie dookoła świata drogą pod wiatr w kierunku Przylądka Horn, zbliża się do równika. Jak przyznał, najbardziej brakuje mu snu. Ostatnio, gdy miał ku temu okazję, przeszkadzały mu latające ryby.
 • Polski żeglarz płynie po rekord świata

  Polski żeglarz płynie po rekord świata

  Katamaran "Gemini 3", na którym Roman Paszke zamierza poprawić rekord świata w samotnym żeglowaniu non stop dookoła globu tzw. trasą pod wiatr, oddala się od brzegów Afryki Zachodniej. Dopóki nie spadnie deszcz, kapitan będzie miał na pokładzie ... plażę.
 • Roman Paszke wystartował do rejsu dookoła świata

  Roman Paszke wystartował do rejsu dookoła świata

  W pogodnym nastroju wystartował w środę z okolic Wysp Kanaryjskich kapitan Roman Paszke. 60-letni gdańszczanin na 90-stopowym katamaranie "Gemini 3" zamierza poprawić rekord świata w samotnym żeglowaniu non stop dookoła globu tzw. trasą pod wiatr.
 • Roman Paszke przygotowuje się do samotnego rejsu dookoła globu

  Roman Paszke przygotowuje się do samotnego rejsu dookoła globu

  Roman Paszke przygotowuje się do samotnego rejsu dookoła globu bez zawijania do portów ze Wschodu na Zachód. Jednym z ostatnich sprawdzianów będzie na początku stycznia próba ustanowienia rekordu świata na trasie Wyspy Kanaryjskie - Gwadelupa.