Roman Paszke

Artykuły - Roman Paszke (17)

 • Roman Paszke wystartował ponownie do wokółziemskiego rejsu

  Roman Paszke wystartował ponownie do wokółziemskiego rejsu

  W poniedziałek dokładnie o godz. 19.14 i 7 sekund czasu polskiego z Gran Canarii wystartował kapitan Roman Paszke, który na 90-stopowym katamaranie "Gemini 3" zamierza poprawić rekord świata w samotnym żeglowaniu non stop dookoła globu tzw. trasą pod wiatr.
 • Roman Paszke: Mogę mówić o szczęściu

  Roman Paszke: Mogę mówić o szczęściu

  Za kilka dni Roman Paszke planuje ponownie wystartować z Gran Canarii do wokółziemskiego rejsu. Obecnie kapitan wraz z zespołem brzegowym pracuje przy katamaranie "Gemini 3", który jest uszkodzony. Jak zaznaczył, może mówić o szczęściu.
 • Paszke przerwał rejs, wraca uszkodzonym katamaranem na Gran Canarię

  Paszke przerwał rejs, wraca uszkodzonym katamaranem na Gran Canarię

  Roman Paszke przerwał samotny wokółziemski rejs tzw. trasą pod wiatr. Jego katamaran "Gemini" 3 został uszkodzony; kapitan wraca do mariny na Gran Canarii - poinformował kierujący Zespołem Brzegowym Robert Janecki.
 • Kapitan Paszke przerwał rejs. Zderzył się z "nieustalonym obiektem"

  Kapitan Paszke przerwał rejs. Zderzył się z "nieustalonym obiektem"

  Kapitan Roman Paszke przerwał rejs dookoła świata. W czwartek około 23.30 katamaran GEMINI 3 zderzył się z "nieustalonym obiektem".
 • Roman Paszke wystartował do wokółziemskiego rejsu

  Roman Paszke wystartował do wokółziemskiego rejsu

  Z marzeniem powrotu na Wielkanoc wystartował w czwartek z Gran Canarii kapitan Roman Paszke. 61-letni gdańszczanin na 90-stopowym katamaranie "Gemini 3" zamierza poprawić rekord świata w samotnym żeglowaniu non stop dookoła globu tzw. trasą pod wiatr.
 • Roman Paszke przed rejsem dookoła Ziemi: Tylko głupiec by się nie bał

  Roman Paszke przed rejsem dookoła Ziemi: Tylko głupiec by się nie bał

  Kpt. Roman Paszke wypłynął w piątek z sopockiej mariny katamaranem "Gemini 3" do Francji. Po pracach serwisowych weźmie kurs na Wyspy Kanaryjskie. W grudniu wystartuje do rejsu wokół Ziemi ze wschodu na zachód. Jak zaznaczył "tylko głupiec by się nie bał".
 • Roman Paszke szykuje się do rejsu dookoła Ziemi

  Roman Paszke szykuje się do rejsu dookoła Ziemi

  W sopockiej marinie cumuje jeszcze katamaran "Gemini 3". Opuści ją w sobotę. Kpt. Roman Paszke weźmie kurs na Wyspy Kanaryjskie. W połowie grudnia wystartuje ponownie do samotnego rejsu dookoła Ziemi ze wschodu na zachód. Cel: poprawić rekord trasy pod wiatr.
 • Roman Paszke: Odzyskaliśmy jacht

  Zarekwirowany w Argentynie polski katamaran Gemini 3 został odzyskany. W środę wypłynął z portu Rio Gallegos, biorąc kurs na Europę - poinformował Roman Paszke. Gdański żeglarz z powodu awarii jachtu musiał przerwać na początku roku rejs dookoła świata.
 • Paszke przerwał rejs dookoła świata

  Paszke przerwał rejs dookoła świata

  Roman Paszke, który z powodu awarii "Gemini 3" przerwał w piątek w nocy samotny rejs dookoła świata, ocalił katamaran przed zatonięciem i w sobotę rano polskiego czasu dopłynął do argentyńskiego portu Rio Gallegos.
 • Katamaran Romana Paszkego nabiera wody

  Katamaran Romana Paszkego nabiera wody

  Z powodu awarii katamaranu "Gemini 3" Roman Paszke przerwał samotny rejs dookoła świata trudniejszą drogą pod wiatr. Według ostatnich informacji z pokładu, sytuacja uległa pogorszeniu. Jacht nabiera coraz więcej wody, a prognozy pogody są niekorzystne.