Roman Gutek

Artykuły - Roman Gutek (24)

 • Andrzej Chyra jako Król Niedźwiedzi

  Andrzej Chyra jako Król Niedźwiedzi

  Dawno, dawno temu, kiedy Sycylię zamieszkiwały dostojne niedźwiedzie… to klasyczny początek przewrotnej i intrygującej animowanej baśni o istnieniu odmiennych od siebie światów, poszukiwaniu tożsamości oraz potędze miłości i władzy. W polskiej wersji dubbingowej niedźwiedzie przemówią głosami prawdziwych gigantów polskiego świata filmu – Andrzeja Chyry, który wcieli się w postać Króla Niedźwiedzi oraz Romana Gutka, który zadebiutuje jako Stary Niedźwiedź.
 • Roman Gutek został Kawalerem Orderu Gwiazdy Włoch

  Roman Gutek został Kawalerem Orderu Gwiazdy Włoch

  Prezes Stowarzyszenia Nowe Horyzonty Roman Gutek, został w poniedziałek odznaczony Orderem Gwiazdy Włoch (Ordine della Stella d'Italia, OSI) - wyróżnieniem przyznawanym m.in. cudzoziemcom, przyczyniającym się do upowszechnienia kultury czy historii włoskiej.
 • Roman Gutek: Kino potrzebuje pomocy

  Roman Gutek: Kino potrzebuje pomocy

  Już za kilka dni, 24 lipca, rusza we Wrocławiu festiwal Nowe Horyzonty. Jego realizacja - jak i innych tego typu imprez - jest możliwa dzięki wsparciu, zresztą nie tylko finansowemu, wielu firm i instytucji. Roman Gutek, dyrektor festiwalu, wyjaśnia, dlaczego kino potrzebuje publicznej pomocy.
 • Pierwszy arthouse'owy multipleks w Polsce

  Pierwszy arthouse'owy multipleks w Polsce

  Pierwszy w Polsce wielosalowy arthouse, czyli multipleks, prezentujący kino artystyczne, ruszy we Wrocławiu w październiku. Prezes Stowarzyszenia Nowe Horyzonty Roman Gutek zapowiedział, że zapełni obiekt, który w 9 salach kinowych może pomieścić 2,5 tys. widzów.
 • Nowe Horyzonty: Ale Meksyk!

  Nowe Horyzonty: Ale Meksyk!

  Poświęcona kinematografii impreza we Wrocławiu od tego roku będzie nosiła nazwę Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty - poinformował na wtorkowej konferencji prasowej w Warszawie dyrektor festiwalu, Roman Gutek.
 • Gwiazdy na Nowych Horyzontach

  Gwiazdy na Nowych Horyzontach

  Trwa 11. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Na imprezę zjechali światowi twórcy filmowi. "To jest naprawdę fajne święto kina" - powiedział Roman Gutek, dyrektor festiwalu.
 • Wenders i Gutek w Parlamencie

  Wenders i Gutek w Parlamencie

  W środę, 27 października, odbyła się sesja Parlamentu Europejskiego, poświęcona przyszłości polityki Unii Europejskiej w zakresie kinematografii narodowych. Na specjalne zaproszenie Parlamentu swoje wystąpienia wygłosili m.in. Wim Wenders i Roman Gutek.
 • Era Nowe Horyzonty. Co dalej?

  Era Nowe Horyzonty. Co dalej?

  Im bardziej profesjonalny staje się festiwal Era Nowe Horyzonty, tym wyraźniej wraca nostalgia za wcześniejszymi edycjami imprezy. Roman Gutek jest jednak chyba większym pragmatykiem, niż marzycielem.
 • Muzyczna składanka Gutek Film

  Muzyczna składanka Gutek Film

  "Gutek Film 15 lat - Najlepsze Soundtracki z Kolekcji Gutek Film" - to szczególna antologia muzyki filmowej przygotowana przez wytwórnię Dream Music w ramach obchodów 15-lecia Gutek Film w Polsce.
 • 10 lat na Nowych Horyzontach

  10 lat na Nowych Horyzontach

  10. edycja festiwalu Era Nowe Horyzonty to świetna okazja do celebracji małego jubileuszu, ale Roman Gutek najlepiej bawi się w kinie. Wybraliśmy więc 10 wydarzeń, dla których nie wolno przegapić rozpoczynającej się 22 lipca imprezy.

Filmy - Roman Gutek (2)

 • Roman Gutek jako Stary Niedźwiedź I FRAGMENT FILMU I Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię

 • Polacy mają dostęp do ambitnych produkcji filmowych dzięki partnerom i sponsorom oraz UE

  W przyszłym tygodniu rusza we Wrocławiu festiwal Nowe Horyzonty. Jego realizacja – jak i innych tego typu imprez – jest możliwa dzięki wsparciu, zresztą nie tylko finansowemu, wielu firm i instytucji. Z kolei dystrybucja pokazywanych na nim filmów studyjnych, ambitniejszych, jest możliwa przede wszystkim dzięki wsparciu Unii Europejskiej i kin studyjnych. Sukces komercyjny osiągają nieliczne. Zdaniem dyrektora festiwalu Romana Gutka dlatego właśnie takie kino potrzebuje publicznej pomoc. – Część z nich trafi do dystrybucji, niektóre mogą liczyć na dużą publiczność, jednak większość to filmy, które będą oglądane przez kilka tysięcy osób – mówi Roman Gutek, dyrektor festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty. – Niestety, gdyby nie pomoc publiczna, pieniądze z Unii Europejskiej, z programu Creative Europe i sieci kin studyjnych, to wiele z tych filmów w kinach w ogóle by się nie pojawiło – przekonuje.