rolnicy

Artykuły - Rolnicy (453)

 • Restrukturyzacja to najtańsza opcja dla zadłużonego rolnika. Daje też ochronę przed wszczętą egzekucją

  Restrukturyzacja to najtańsza opcja dla zadłużonego rolnika. Daje też ochronę przed wszczętą egzekucją

  Czas pandemii nie był łatwy dla rolników. Szacuje się, że tylko części zadłużonych osób udało się spłacić długi. Reszta wpadła w jeszcze głębsze tarapaty. Do tego widać, że dłużnicy zazwyczaj zgłaszają się po pomoc niemal w ostatniej chwili, czyli tuż przed licytacją majątku. Ale nawet wtedy nie jest jeszcze za późno. Rozwiązań jest kilka. Jeżeli rolnik wybierze upadłość, straci dobytek. Korzystniejsza jest więc restrukturyzacja, która pozwala zatrzymać gospodarstwo. Daje też ochronę przed wierzycielami oraz komornikiem. Z kolei najtańszym rozwiązaniem jest uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne.
 • Rolnicy. Podlasie: Niesforne kopytka osiołka

  Rolnicy. Podlasie: Niesforne kopytka osiołka

  W najnowszym odcinku „Rolników. Podlasie” będziemy świadkami „robienia” kopyt. Nie jest to łatwe zadanie, gdy zwierzęta nie są do tego przyzwyczajone, o czym przekonali się nasi bohaterowie. Weźmiemy również udział w sadzeniu ziemniaków i sianiu zboża. To wszystko już w niedzielę w telewizji FOKUS TV.
 • Rolnicy. Podlasie: Jeszcze więcej zwierząt

  Rolnicy. Podlasie: Jeszcze więcej zwierząt

  Ukochanych zwierząt nigdy nie za mało – być może właśnie taka idea przyświeca Emilce, do której w najnowszym odcinku zawita kolejne wspaniałe stworzenie. Andrzej z Gienkiem posprzątają stodołę i wytworzą parę ciuków, a Tomek natrafi na pewne problemy podczas orki. To wszystko już w niedzielę w telewizji FOKUS TV.
 • Rolnicy. Podlasie: Ważna męska decyzja

  Rolnicy. Podlasie: Ważna męska decyzja

  W życiu każdego mężczyzny nadchodzi czas, kiedy trzeba podjąć naprawdę trudną decyzję i... udać się do dentysty! Właśnie tam wybierze się w najnowszym odcinku Andrzej. Oprócz tego będziemy uczestniczyć w budowie wybiegu dla kóz oraz splataniu tradycyjnego uwiązu dla krowy. To wszystko już niedzielę 30 maja w telewizji FOKUS TV.
 • Rolnicy. Podlasie: Wielkie zmiany

  Rolnicy. Podlasie: Wielkie zmiany

  U rolników z Podlasia nadchodzą kolejne wielkie zmiany. Gienek i Andrzej w końcu doczekają się upragnionej łazienki. W najnowszym odcinku zobaczymy także, co kryje się pod tajemniczo brzmiącym zabiegiem dekornizacji oraz udamy się na „kozoterapię”. To wszystko w najbliższą niedzielę w telewizji FOKUS TV.
 • Rolnicy. Podlasie: Kozy, kózki, koźlątka…

  Rolnicy. Podlasie: Kozy, kózki, koźlątka…

  Najnowszy odcinek serialu dokumentalnego "Rolnicy. Podlasie" już w niedzielę, a przed telewizorami nie może zabraknąć miłośników małych zwierząt, gdyż Emilka odbierze kolejne porody swoich kóz, wyczekując również na poród swojego dziecka. Natomiast w Plutyczach legendarne błoto da o sobie znać. Oj, będzie się działo. To wszystko w telewizji FOKUS TV.
 • Rolnicy. Podlasie: Praca wre!

  Rolnicy. Podlasie: Praca wre!

  W najbliższą niedzielę będziemy mogli obejrzeć najnowszy odcinek „Rolników. Podlasie”, a w nim nasi bohaterowie nie próżnowali! Budowa nowego ogrodzenia, ścinanie suszek, wyprowadzanie koni, testowanie nowej maszyny – podsumowując, praca wre. Premiera już 9 maja w telewizji FOKUS TV.
 • Sadowniczy falstart. Niska temperatura bolączką rolników

  Sadowniczy falstart. Niska temperatura bolączką rolników

  W tym roku to nie susza, lecz niska temperatura stała się bolączką rolników. Pomimo trudności na początku sezonu, są duże szanse, że branża i tak zaliczy ten rok do udanych.
 • Rolnicy. Podlasie: Natalia jest w ciąży

  Rolnicy. Podlasie: Natalia jest w ciąży

  W zeszłym tygodniu emocje sięgnęły zenitu, gdy dowiedzieliśmy się, że Emilia spodziewa się dziecka. Wydawałoby się, że widzów już nic nie zaskoczy, jednak nie w przypadku rolników z Podlasia. Okazuje się, że kolejna bohaterka jest w ciąży, a jest nią Natalia z Haciek. Najbliższy odcinek już w niedzielę w telewizji FOKUS TV.
 • Rolnicy. Podlasie: Emilka spodziewa się dziecka!

  Rolnicy. Podlasie: Emilka spodziewa się dziecka!

  U rolników z Podlasia ciągle coś się dzieje, jednak to, co wydarzy się w najbliższym odcinku, będzie szczególnym zaskoczeniem! Otóż dowiadujemy się, że Emilka spodziewa się dziecka. Jak się czuje przyszła mama oraz inni nasi ulubieńcy? Odpowiedzi znajdziemy w niedzielę w telewizji FOKUS TV.

Filmy - Rolnicy (14)

 • "Rolnicy" - odcinek 40

  Zawód rolnika jest jednym z najbardziej tradycyjnych i najtrudniejszych w Polsce. Trzeba pracować przez 7 dni w tygodniu przez cały rok, wstawać o 4 rano i kłaść się spać o 23. Rolnik musi oporządzić gospodarstwo domowe, zwierzęta, a także pole. Nie ma wolnych weekendów, a nawet dni. W serii "Rolnicy" przedstawione są m.in. trudy pracy na gospodarstwie. Każdego z bohaterów cechuje wytrwałość, pracowitość, hart ducha, cierpliwość i miłość do przyrody.
 • "Rolnicy" - odcinek 30

  Zawód rolnika jest jednym z najbardziej tradycyjnych i najtrudniejszych w Polsce. Trzeba pracować przez 7 dni w tygodniu przez cały rok, wstawać o 4 rano i kłaść się spać o 23. Rolnik musi oporządzić gospodarstwo domowe, zwierzęta, a także pole. Nie ma wolnych weekendów, a nawet dni. W serii "Rolnicy" przedstawione są m.in. trudy pracy na gospodarstwie. Każdego z bohaterów cechuje wytrwałość, pracowitość, hart ducha, cierpliwość i miłość do przyrody.
 • Rolnicy: Jak produkowany jest kozi ser?

  Bohater programu "Rolnicy. Tak się żyje u nas na wsi" emitowanego na antenie telewizji Polsat Play pokazał, jak produkowany jest kozi ser. Rolnik zdradził kiedy zrodził się pomysł na mleczarski biznes.
 • Rolnicy poszkodowani przez suszę mogą ubiegać się o pomoc do 31 października

  Jeszcze do końca miesiąca rolnicy poszkodowani przez suszę mogą składać wnioski o pomoc finansową w powiatowych biurach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. O wsparcie mogą ubiegać się gospodarstwa, w których szkody objęły 70 proc. upraw i więcej, ale także te, w których straty wyniosły 30–70 proc.