rola

Artykuły - Rola (62)

 • Iran chce odgrywać większą rolę na światowym rynku gazu

  Iran chce odgrywać większą rolę na światowym rynku gazu

  - Iran chce odgrywać większą rolę jako dostawca gazu dla światowych rynków i zaprasza zagranicznych partnerów do współpracy w wydobywaniu surowca - powiedział w poniedziałek irański prezydent Hasan Rowhani. W Teheranie trwa szczyt państw eksportujących gaz.
 • Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji : Daszczyński prezesem Telewizji Polskiej; Zalewski i Rola odrzuceni

  Jak poinformował Witold Graboś, wiceprzewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, rada zdecydowała o powołaniu Janusza Daszczyńskiego na stanowisko prezesa TVP oraz o odrzuceniu kandydatur Mariana Zalewskiego i Wiesława Roli na członków zarządu TVP.
 • Rola PARP we wdrażaniu funduszy unijnych (odcinek 2.)

  Rola PARP we wdrażaniu funduszy unijnych (odcinek 2.)

  Polska jest w bardzo dobrym momencie rozwojowym, by wejść na szybką ścieżkę wzrostu. Bardzo dużo nauczyliśmy się dzięki nowej perspektywie i uważnie obserwujemy rozwój innowacyjności w perspektywie globalnej oraz aktywność liderów (regiony świata: Azja, Indie i poszczególne kraje: Izrael, USA, kraje nordyckie).
 • Rola PARP we wdrażaniu funduszy unijnych (odcinek 1.)

  Rola PARP we wdrażaniu funduszy unijnych (odcinek 1.)

  Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości była, jest i przez najbliższe lata pozostanie instytucją polskiego państwa, którą zadaniem jest dysponowanie pieniędzmi z Unii Europejskiej przeznaczonymi na rozwój polskiej gospodarki. W tekście opisuję skomplikowane mechanizmy zarządzania środkami z Brukseli przez PARP.
 • Którędy do hubów logistycznych?

  Rola Polski na transportowej mapie Europy byłaby większa, gdyby powstały u nas nowoczesne huby logistyczne. Pytanie: jak wykreować taki europejski węzeł?
 • Janusz Daszczyński nowym prezesem Telewizji Polskiej

  Janusz Daszczyński nowym prezesem Telewizji Polskiej

  Janusz Daszczyński prezesem; Marian Zalewski i Wiesław Rola członkami zarządu TVP na kolejne cztery lata - zdecydowała w środę Rada Nadzorcza Telewizji Polskiej. Teraz decyzja o powołaniu lub odrzuceniu składu zarządu należy do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
 • Rola obligacji w portfelu inwestycyjnym

  Rola obligacji w portfelu inwestycyjnym

  Zmiany cen na rynkach finansowych mają nieprzewidywalny charakter, dlatego ocena ryzyka jest bardzo istotna przy podejmowaniu każdej decyzji inwestycyjnej. W celu zmniejszenia ryzyka inwestycji w instrumenty finansowe warto jest zdywersyfikować swój portfel, czyli zainwestować w większą liczbę instrumentów finansowych i przykładowo wprowadzić do portfela akcje różnych spółek lub inne klasy instrumentów finansowych.
 • Rola obligacji w finansowaniu przedsiębiorstwa

  Podmioty gospodarcze, które poszukują kapitału finansującego ich działalność mają do wyboru wiele form jego pozyskiwania. W przypadku spółek kapitałowych paleta możliwości obejmuje m.in. emisję udziałów lub akcji, zaciągnięcie pożyczki lub kredytu, a także emisję obligacji. Każde z wymienionych działań niesie ze sobą inny pakiet kosztów i korzyści.
 • Rewolucja w sposobie korzystania z internetu. Może zmienić się rola wyszukiwarek internetowych

  Rewolucja w sposobie korzystania z internetu. Może zmienić się rola wyszukiwarek internetowych

  Trybunał Sprawiedliwości UE orzekł, że internauta może zażądać usunięcia swojego nazwiska z sieci, jeśli pojawia się ono w kontekście wypaczającym prawdę o tej osobie. Prawo do bycia zapomnianym w sieci (right to be forgotten) służy ochronie prywatności, choć usunięcie z wyszukiwarki danych osobowych będzie bardzo trudną technicznie operacją - uważa Michał Boni, były minister administracji i cyfryzacji. Jego zdaniem, wyrok przyspieszy prace nad europejskim rozporządzeniem dotyczącym ochrony prywatności i danych osobowych.
 • Podzielone zdania na temat roli zbrojeniówki w reindustrializacji Polski

  Polska ma potencjał technologiczny pozwalający przemysłowi zbrojeniowemu odegrać istotną rolę w reindustrializacji kraju - ocenia ekspert ds. obronności Wojciech Łuczak. Sceptyczni są członkowie sejmowej komisji gospodarki.

Filmy - Rola (3)