rodzina

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Rodzina (Film (2010)[En familie] Reż.Pernille Fischer Christensen) ,

Artykuły - Rodzina (302)

 • Pralka 10 kg – model idealny dla dużej rodziny. Co wybrać?

  Pralka 10 kg – model idealny dla dużej rodziny. Co wybrać?

  Nowoczesna pralka jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego domu i znacznie ułatwia jego prowadzenie. Producenci wciąż prześcigają się w poszerzaniu swojej oferty, zapewniając szereg praktycznych rozwiązań i optymalne parametry, zależnie od potrzeb. Dla dużej rodziny idealna będzie m.in. pralka 10 kg lub większa – przedstawiamy wybrane przez nas modele, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.
 • Przesłanki uznania przez ZUS pracy rodziny na etacie za współpracę

  Przesłanki uznania przez ZUS pracy rodziny na etacie za współpracę

  Często członkowie rodziny pomagają przedsiębiorcy przy prowadzeniu działalności gospodarczej. Takie osoby generalnie przedsiębiorca zgłasza do ubezpieczeń w ZUS jako osoby współpracujące. Nie zawsze jednak tak jest. Aby krewny mógł być zgłoszony do ubezpieczeń w taki sposób, powinny zostać spełnione określone przesłanki.
 • Wspólne decyzje - oddzielne konta

  Wspólne decyzje - oddzielne konta

  To właśnie finanse od wieków bywają powodem nieporozumień w związkach - także tych nieformalnych. Badania wskazują, że ok. 70 proc. kłótni i nieporozumień dotyczy pieniędzy. Nieporozumienia finansowe są jedną z głównych przyczyn rozwodów.
 • Polska rodzina rocznie marnuje żywność za 2,5 tys. zł

  Polska rodzina rocznie marnuje żywność za 2,5 tys. zł

  Czteroosobowa rodzina może tracić rocznie nawet 2,5 tys. zł kupując żywność, która trafia później do kosza. Polacy rocznie marnują jej ok. 9 mln ton. MŚ wskazuje, że jednym ze sposobów ograniczającym marnotrawstwo może być prosta lista zakupów. Problem ten będzie jednak dokładnie badany.
 • Jak się żyje w Polsce? Co czwarta rodzina musi liczyć każdy grosz

  Jak się żyje w Polsce? Co czwarta rodzina musi liczyć każdy grosz

  GUS przedstawił raport zawierający zestaw wskaźników umożliwiających ocenę istotnych obszarów jakości życia. W diagnozie wyodrębniono dziewięć obszarów tematycznych, wśród nich m.in. bezpieczeństwo ekonomiczne i fizyczne, materialne warunki życia oraz subiektywny dobrobyt.
 • Spór w Niemczech o sprowadzanie rodzin migrantów

  Spór w Niemczech o sprowadzanie rodzin migrantów

  Pełnomocnik niemieckiego rządu do spraw uchodźców Frank-Juergen Weise opowiedział się za pełnym umożliwieniem migrantom sprowadzania ich rodzin. Z kolei szef niemieckiego MSW Thomas de Maiziere podtrzymuje swoje stanowisko, aby ograniczyć napływ rodzin uchodźców do Niemiec.
 • Rodzina nie może sobie pomagać za plecami fiskusa

  Rodzina nie może sobie pomagać za plecami fiskusa

  Dziecko, które wzięło pieniądze od rodziców, musi to zgłosić do urzędu skarbowego. W przeciwnym wypadku zapłaci sankcyjny 20-proc. podatek - wynika z wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego. Nie dał się on przekonać do teorii, że rodzina, niczym spółka cywilna, działa na rzecz osiągnięcia wspólnego celu. I że w związku z tym pomoc finansowa między rodzicami i dziećmi powinna się odbywać bez wiedzy fiskusa.
 • Resort rodziny zaczyna w czwartek objazd po Polsce

  Resort rodziny zaczyna w czwartek objazd po Polsce

  Emerytura prawem, a nie obowiązkiem - to podstawowy przekaz, z którym chce dotrzeć do Polaków ministerstwo rodziny i pracy. W czwartek, szefowa resortu Elżbieta Rafalska oraz jej wiceministrowie, rozpoczną objazd po kraju, w ramach kampanii "Godny Wybór. Przywrócenie wieku emerytalnego".
 • J. Borowski: Program "Rodzina 500 plus" wywoła umiarkowany impuls popytowy

  J. Borowski: Program "Rodzina 500 plus" wywoła umiarkowany impuls popytowy

  Między innymi dzięki wyższym wpływom z VAT sytuacja budżetu państwa jest dobra. W tym roku nie zabraknie więc pieniędzy na sfinansowanie np. programu "Rodzina 500 plus". Jak jednak zwraca uwagę Jakub Borowski, główny ekonomista Crédit Agricole, towarzyszący mu impuls popytowy będzie umiarkowany. Program jednak w krótkim terminie umocni złotego.
 • Odmłodzeni dzięki dzieciom

  Odmłodzeni dzięki dzieciom

  Osoby posiadające dzieci czują się 10 lat młodziej, niż wskazuje ich metryka. Wyniki Badania „Młodość ducha i kochanie życia” przeprowadzonego z okazji 80-lecia marki Tymbark.

Filmy - Rodzina (25)