rodzicielstwo

Artykuły - Rodzicielstwo (58)

 • (Nie)bezpieczne przygody małej Alix

  (Nie)bezpieczne przygody małej Alix

  Dwa lata temu Kenny Deuss z Antwerpii w Belgii został tatą uroczej Alix. Mimo że mężczyzna świetnie odnalazł się w roli ojca, jego partnerka wciąż zamęczała go pytaniami, o to, jak sobie radzi, kiedy zostawał sam z córką. Pewnego dnia nie wytrzymał i wysłał swojej ukochanej zaskakujące zdjęcie. Kobieta nie wierzyła własnym oczom.
 • Po czym poznać, że zaraz cię trafi szlag?

  Po czym poznać, że zaraz cię trafi szlag?

  Całkiem możliwe, że każdego dnia jesteś podenerwowana - w pewnych momentach, do pewnego stopnia - i sama nie masz o tym zielonego pojęcia.
 • Trzy filary szczęśliwego dzieciństwa według polskich mam

  Trzy filary szczęśliwego dzieciństwa według polskich mam

  Według polskich Mam szczęśliwe dzieciństwo składa się z trzech kluczowych filarów: zabawy, aktywności i energii, miłości i kochającej rodziny oraz zdrowia.
 • Dziecko potrzebuje rodzica-opiekuna, a nie rodzica-kumpla

  Dziecko potrzebuje rodzica-opiekuna, a nie rodzica-kumpla

  Bezstresowe wychowywanie i koleżeńska relacja z dzieckiem, czy dyscyplina i konsekwencja? Do tego rady babć, cioć i mediów... - Nawiązywanie kontaktu i budowanie relacji jest podstawą wychowywania dzieci - mówi PAP Life psycholog dziecięcy Marta Żysko-Pałuba.
 • A gdy dziecko śpi...

  A gdy dziecko śpi...

  Brać się za pranie, zmywanie czy gotowanie? – takie dylematy miewają zapracowane matki, gdy ich pociechy, którym poświęcają właściwie cały dzień, w końcu zasną. A przecież tych kilka godzin można poświęcić na zrobienie wreszcie czegoś tylko dla siebie – zadbanie o urodę, przeczytanie dobrej książki czy zapadnięcie w błogą drzemkę.

Filmy - Rodzicielstwo (4)

 • Rodzicielskie zabobony, czyli... obgryzanie dzieciom paznokci

  Zapewne słyszeliście o czerwonej wstążce zawiązanej na dziecięcym wózku, która ma ustrzec przed urokami? Ale czy wiedzieliście, co należy zrobić, by dziecko było wysokie lub... mądre? Niektóre z zabobonów są tak absurdalne, że aż zdają się być niemożliwe.
 • Gorączka u dzieci? Nie bagatelizuj tych objawów

  To jedna z gorszych chwil w życiu każdego rodzica - gorączka spędza nam sen z powiek. Zazwyczaj oznacza zakażenie wirusowe, bakteryjne lub grzybicze, ale nie tylko - jak tłumaczy lekarz pediatra Zofia Szymanowska, może być objawem nowotworu.
 • Czy Niemcy wciąż chcą mieć dzieci?

  W dzisiejszych czasach liczy się kariera, pieniądze i wykształcenie, a młodzi ludzie coraz częściej nie mają czasu ani chęci na założenie rodziny. Część z nich podejmuje tę decyzję świadomie, inni w natłoku codziennych spraw przegapiają najlepszy moment na zostanie rodzicem. Jakie podejście do rodzicielstwa mają Niemcy? Redakcja przeprowadziła sondę uliczną, a jej wyniki były bardzo różne. - Marzymy o dzieciach. Co stoi na przeszkodzie? Kobieta najpierw musi się poświęcić, na przykład zostawić pracę - mówi jedna z pytanych Niemek.
 • "Rodzicielstwo to najtrudniejszy zawód"

  Ilona Felicjańska opowiada o swoim dzieciństwie jedynaczki, wzorcach rodzicielskich wynoszonych z domu rodzinnego i o trudnej sztuce odpowiedzialnego i mądrego wychowywania własnych pociech.