rodzicielstwo

Artykuły - Rodzicielstwo (56)

 • Trzy filary szczęśliwego dzieciństwa według polskich mam

  Trzy filary szczęśliwego dzieciństwa według polskich mam

  Według polskich Mam szczęśliwe dzieciństwo składa się z trzech kluczowych filarów: zabawy, aktywności i energii, miłości i kochającej rodziny oraz zdrowia.
 • Dziecko potrzebuje rodzica-opiekuna, a nie rodzica-kumpla

  Dziecko potrzebuje rodzica-opiekuna, a nie rodzica-kumpla

  Bezstresowe wychowywanie i koleżeńska relacja z dzieckiem, czy dyscyplina i konsekwencja? Do tego rady babć, cioć i mediów... - Nawiązywanie kontaktu i budowanie relacji jest podstawą wychowywania dzieci - mówi PAP Life psycholog dziecięcy Marta Żysko-Pałuba.
 • A gdy dziecko śpi...

  A gdy dziecko śpi...

  Brać się za pranie, zmywanie czy gotowanie? – takie dylematy miewają zapracowane matki, gdy ich pociechy, którym poświęcają właściwie cały dzień, w końcu zasną. A przecież tych kilka godzin można poświęcić na zrobienie wreszcie czegoś tylko dla siebie – zadbanie o urodę, przeczytanie dobrej książki czy zapadnięcie w błogą drzemkę.
 • Bycie opiekunem 24 godziny na dobę to nieraz nie lada wyzwanie

  Bycie opiekunem 24 godziny na dobę to nieraz nie lada wyzwanie

  Rodzicielstwo z pewnością jest niezwykłym doświadczeniem. Jednak poza blaskami, posiadanie dzieci ma także swoją ciemną stronę. Fotograf Danielle Guenther w zabawny, aczkolwiek bardzo życiowy sposób, przedstawił ten drugi - mroczny aspekt sprawy. Bycie opiekunem 24 godziny na dobę to nieraz nie lada wyzwanie.
 • Idealne matki nie istnieją!

  Idealne matki nie istnieją!

  Wprowadziła zamęt w amerykańskich domach, porównując intensywne rodzicielstwo zza oceanu z rozsądnym podejściem do wychowania kultywowanym przez Francuzów. Krytykowała samą siebie i rodaków, ale było warto...
 • Pieniądze odbierają radość rodzicielstwa

  Pieniądze odbierają radość rodzicielstwa

  Myślenie głównie o pieniądzach nie ułatwia rodzicielstwa - przekonują naukowcy z University of British Columbia. I nie chodzi tu o to, że dużo pracując mamy dla dzieci mniej czasu.
 • Kochaj czule, ale nie rozpieszczaj

  Kochaj czule, ale nie rozpieszczaj

  Choć kochasz malca bezgranicznie, okazując mu uczucia, trzymaj się granic zdrowego rozsądku. Sekret dobrego wychowania dziecka polega bowiem na tym, by zachować idealne proporcje między miłością a wymaganiami.
 • Bez ojca ani rusz

  Bez ojca ani rusz

  Nie można nie doceniać znaczenia, jakie dla rozwoju dziecka ma ojciec. Jego nieobecność w kluczowych okresach dzieciństwa osłabia u potomstwa zdolności społeczne i behawioralne.
 • Na czym polega rodzicielstwo bliskości?

  Na czym polega rodzicielstwo bliskości?

  Autorzy książki "Księga Dziecka" Martha i William Sears wyjaśnili w studiu "Dzień Dobry TVN", na czym polega ich teoria rodzicielstwa bliskości. - W każdym kraju najcenniejszym zasobem są dzieci - przyznał William Sears. Małżeństwo wytłumaczyło też, czy matka powinna spać w jednym łóżku z dzieckiem.
 • MSM, czyli Mniej Stresu Mamo

  MSM, czyli Mniej Stresu Mamo

  Wśród artykułów na temat stresu wiele miejsca poświęca się stresowi okołoporodowemu, depresji poporodowej czy baby bluesowi. Mniej pisze się o sprzężeniu zmian, które wspólnie oddziałują na matkę, wywołując u niej głęboki stres związany z nową sytuacją życiową.

Filmy - Rodzicielstwo (7)