rodzice

Artykuły - Rodzice (1028)

 • Bezprawne kryteria funkcjonowania przedszkoli. Po 24 maja może zabraknąć miejsc dla dzieci

  Bezprawne kryteria funkcjonowania przedszkoli. Po 24 maja może zabraknąć miejsc dla dzieci

  Po 24 maja może zabraknąć miejsc dla przedszkolaków. Dyrektorzy, a nawet Skarb Państwa, muszą liczyć się z pozwami o odszkodowania za taki stan rzeczy.
 • Pierwszy dzwonek najbardziej kosztowny dla rodziców uczniów pierwszych klas podstawówki

  Pierwszy dzwonek najbardziej kosztowny dla rodziców uczniów pierwszych klas podstawówki

  W poniedziałek 4,5 mln uczniów rozpocznie nowy rok szkolny. Jedynie 2 proc. rodziców i opiekunów zostawiło zakupy związane z powakacyjnym powrotem dzieci do szkoły na wrzesień. Jak wynika z pierwszej polskiej edycji raportu "Wyprawka szkolna 2019", przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte, finansowe koszty pierwszego dzwonka są największym obciążeniem dla rodziców dzieci w wieku 6-9 lat, a najmniejszym dla rodziców 14-15-latków. Na ubrania, buty oraz przybory szkolne średnio Polacy wydadzą 1718 zł.
 • Rodzice będą mogli pracować krócej? Pracodawcy krytyczni wobec propozycji zmian

  Rodzice będą mogli pracować krócej? Pracodawcy krytyczni wobec propozycji zmian

  - Wprowadzenie takiego przepisu doprowadzi do "rozregulowania" organizacji pracy u poszczególnych pracodawców. Rzesza osób korzystających z obniżonej normy czasu pracy, podlegającej ciągłej rotacji, będzie wynosiła kilkaset tysięcy - tak pomysł skrócenia czasu pracy rodzicom i opiekunom dzieci ocenia Konfederacja Lewiatan.
 • Jak "naprzemiennie" korzystać z urlopu rodzicielskiego?

  Jak "naprzemiennie" korzystać z urlopu rodzicielskiego?

  Uprawnienia pracownicze z tytułu rodzicielstwa mają w większości "podzielny" charakter. Przepisy Kodeksu pracy przewidują m.in. możliwość naprzemiennego korzystania z urlopu rodzicielskiego przez oboje rodziców. Podział urlopu rodzicielskiego między uprawnionymi musi się jednak odbywać w ramach określonych zasad.
 • Rodzice docenieni podatkowo

  Rodzice docenieni podatkowo

  Niezbyt zamożne rodziny z dziećmi dostają u nas od państwa więcej niż płacą - podaje raport OECD. To największa skala wsparcia z krajów tej organizacji - informuje w piątek "Rzeczpospolita".
 • Czy młodzi Polacy przestaną żyć na garnuszku rodziców?

  Czy młodzi Polacy przestaną żyć na garnuszku rodziców?

  Młode pokolenie Polaków bardzo optymistycznie wypowiada się na temat swojej sytuacji finansowej - wynika z Raportu Płatności Konsumenckich 2017 zaprezentowanego przez Intrum Justitia. Ankietowani poniżej 35. roku z optymizmem patrzą w przyszłość i podkreślają, że finansowo radzą sobie lepiej niż ich rodzice.
 • BIG InfoMonitor: Alimenciarze wciąż unikają zobowiązań

  BIG InfoMonitor: Alimenciarze wciąż unikają zobowiązań

  Sądy są zbyt łagodne dla alimenciarzy unikających płacenia zobowiązań - wynika z analizy Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. W bazie znajduje się ponad 300 tysięcy niesolidnych rodziców, a kwota zaległości sięga miliardów złotych.
 • Złap oddech!

  Złap oddech!

  Do tej pory wszystko robiłaś na 100 proc. Piątkowa studentka, świetny pracownik, idealna przyjaciółka i fajna żona. Tak wiele ról i wszystko dało się pogodzić. I to bez większych wyrzeczeń i kosztów.
 • PIT Last Minute: Na uldze na dzieci oszczędzą też rodzice z niskim podatkiem

  4,5 mln rodziców korzysta w rocznym PIT z ulgi na dzieci. Średnio to oszczędność rzędu półtora tysiąca złotych. W kolejnym materiale "PIT Last Minute" Tax Care przypomina, że na zwrot pieniędzy mogą liczyć też pary po rozwodzie, a także rodzice, których podatek jest niższy niż sama ulga. W drugim przypadku o kwocie zwrotu decydują zapłacone składki ZUS i składki zdrowotne.

Filmy - Rodzice (22)