rodzeństwo

Artykuły - Rodzeństwo (104)

 • Gdy na świat przychodzi siostra lub brat

  Gdy na świat przychodzi siostra lub brat

  Pojawienie się w rodzinie kolejnego dziecka to wielka radość, wiele wzruszeń ale też wiele wyzwań, którym trzeba stawić czoła. Niejednokrotnie przyjście na świat drugiego potomka jest większą rewolucją dla rodziny niż narodziny pierworodnego. Jak ułatwić sobie nieco ten początkowy czas oraz jak unikać często pojawiających się i tworzonych nieświadomie problemów?
 • Warto mieć rodzeństwo

  Warto mieć rodzeństwo

  Posiadanie brata lub siostry to jak wygranie losu na loterii! Sprawdź, czego twoje dzieci mogą się od siebie nawzajem nauczyć.
 • Jak przygotować dziecko na nadejście rodzeństwa?

  Jak przygotować dziecko na nadejście rodzeństwa?

  Dla dziecka pojawienie się w domu rodzeństwa jest dużym przeżyciem. - My jako rodzice musimy się przygotować, że czasem będzie trudno, starsze dziecko będzie zazdrosne - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" psycholog dziecięcy SWPS Magdalena Śniegulska. Mama Teo i Luny Maria Natalia Tymańska opowiedziała o tym, jak wytłumaczyła swojemu synowi to, że będzie miał siostrę.
 • Przygotowujemy smyka na rodzeństwo

  Przygotowujemy smyka na rodzeństwo

  Dla jedynaka pojawienie się brata lub siostry to trudny moment. Jeśli jednak będzie wiedział, co się zmieni po narodzinach maluszka, a potem nie zabraknie mu zainteresowania rodziców, łatwiej zaakceptuje zmianę.
 • Jak reagować, gdy dzieci się kłócą?

  Jak reagować, gdy dzieci się kłócą?

  Kłótnie między dziećmi - rzecz normalna. Jak się okazuje, czasem dorośli mają problem, jak postąpić w takiej sytuacji. Jak doprowadzić do rozejmu? Czy rzeczywiście zawsze należy szukać winnego? - na te i inne pytania psycholog Justyna Korzeniewska odpowiedziała w "Dzień Dobry TVN".
 • Najmłodsze dziecko wydaje się mniejsze

  Najmłodsze dziecko wydaje się mniejsze

  O tym, że rodzice najwięcej uwagi poświęcają najmłodszemu dziecku, nikogo nie trzeba przekonywać. Badania naukowców z Australii pokazały, że kryje się za tym coś więcej, niż tylko pamięć o dacie urodzenia.
 • Hollande: Romska nastolatka może wrócić do Francji, ale bez rodziny

  Hollande: Romska nastolatka może wrócić do Francji, ale bez rodziny

  Francuski prezydent Francois Hollande oświadczył, że romska nastolatka Leonarda, której odesłanie do Kosowa wywołało we Francji kontrowersje i protesty, może powrócić do Francji i kontynuować tam naukę, jeśli złoży taki wniosek, ale bez rodziny.
 • Rodzeństwo na dobre i na złe

  Rodzeństwo na dobre i na złe

  Przy starszym bracie lub siostrze maluch szybciej się rozwija, starszak zaś staje się bardziej cierpliwy i opiekuńczy. Aby dzieci miały ciepłe, pozbawione złych emocji relacje, od początku uczcie je szacunku, wspierania się i współpracy.

Filmy - Rodzeństwo (20)