Rodze

Artykuły - Rodze (16)

 • Czy 500 zł przekona Polki do rodzenia dzieci?

  W Polsce mamy problem z przyrostem naturalnym. Nic dziwnego, że pojawia się wiele pomysłów i programów zachęcających Polki do zachodzenia w ciążę. Jednym z nich jest Rodzina 500+ Prawa i Sprawiedliwości. Zakłada on wspieranie finansowe rodziców, gdy zdecydują się na drugie i kolejne dziecko. Zdaniem prof. Magdaleny Środy jest to system "oparty na prezentach i bombonierkach", który nie przekona kobiet do rodzenia, ale będzie obciążeniem dla państwa.
 • Rodzimy gigant drastycznie odchudzony

  Rodzimy gigant drastycznie odchudzony

  Kompania Węglowa jest w bardzo złej kondycji. Musi sprzedawać kopalnie - jest pierwszy chętny na cztery zakłady. Firma państwowa.
 • Polki chętniej rodzą obcokrajowcom

  Polki chętniej rodzą obcokrajowcom

  Co dziesiąte dziecko, którego matką jest Polka, przychodzi na świat za granicą.
 • Ukraina rodzi obawy

  Czwartkowa dynamiczna zwyżka naszych indeksów, poparta wyraźnym wzrostem obrotów, może być sygnałem przynajmniej małego przełomu, po okresie słabości i stagnacji. Mógłby on zaprowadzić WIG20 w okolice szczytu z końca lutego, gdzie prawdopodobnie rozegrałaby się walka o dalsze losy rynku.
 • Na Białorusi za rodzenie dzieci będą płacić?

  Białoruskie władze chcą stymulować przyrost naturalny. Prezydent Białorusi nie wykluczył, że państwo będzie płacić za rodzenie dzieci.
 • Księżna Kate rodzi

  Wiadomość na czołówkach serwisów biznesowych o tym, że księżna Kate trafiła do szpitala w związku z rozpoczęciem się porodu dziecka w brytyjskiej rodzinie królewskiej dobrze obrazuje "plażową" atmosferę, jaka coraz bardziej widoczna staje się na rynkach finansowych. Inwestorzy nie są w stanie znaleźć impulsów do odważniejszych decyzji.
 • Amerykanki rodzą mniej dzieci

  Stopa urodzeń w USA spadła do rekordowo niskiego poziomu i to także wśród kobiet-imigrantek - wynika z badań instytutu Pew Research Center. Niż demografuczny przypisuje się niedawnej głebokiej recesji.
 • Kobiety w naszym kraju rodzić nie będą?

  Kobiety w naszym kraju rodzić nie będą?

  W Polsce rodzi się coraz mniej dzieci - wynika z danych GUS. Spada liczba dzieci, przypadających na jedną kobietę, mniej liczna jest też grupa pań w wieku rozrodczym. Powodem pogarszającej się sytuacji demograficznej jest także odkładanie decyzji o rodzicielstwie - pierwsze dzieci rodzą coraz starsze kobiety. - Ludzie chcą mieć dzieci - ale wciąż zbyt wielkim problemem jest pogodzenie ról rodzicielskich i zawodowych - ocenia profesor Irena Kotowska.
 • Rodzic musi zawrzeć umowę uaktywniającą

  Rodzic musi zawrzeć umowę uaktywniającą

  Nianie, które opiekują się dziećmi do trzech lat mogą spokojniej myśleć o swojej emeryturze. Już od 1 października państwo opłaci składki na ubezpieczenia społeczne za opiekunki, które otrzymują pensję nieprzekraczającą minimalnego wynagrodzenia.
 • Strach rodzi strach

  Po wczorajszych silnych spadkach głównej pary walutowej dziś od sesji azjatyckiej możemy obserwować lekkie odrabianie strat. Wspólna waluta odzyskuję część sił po tym jak wczoraj jej wartość do dolara obniżyła się do poziomu 1,4150.