Biznes - rocznica

Artykuły - Rocznica (20)

 • Dwusetna rocznica powstania największej mennicy świata

  W dniu, w którym do obiegu wchodzi nowa, lepiej zabezpieczona studolarówka, dwusetną rocznicę istnienia obchodzi brytyjska firma De La Rue.
 • Henry Ford - 65. rocznica śmierci

  Henry Ford - 65. rocznica śmierci

  7 kwietnia przypada 65. rocznica śmierci Henry'ego Forda, amerykańskiego przemysłowca, producenta samochodów i pioniera motoryzacji.
 • Druga rocznica wybuchu wielkiego kryzysu

  Druga rocznica wybuchu wielkiego kryzysu

  Dokładnie dwa lata temu upadł wielki, amerykański, działający przez 158 lat bank Lehman Brothers. To był oficjalny początek wielkiego kryzysu, z którym światowa gospodarka nie poradziła sobie do dzisiaj.
 • Rocznica warszawskiej giełdy bez rekordów

  Byki nie miały siły uczcić dziewiętnastej rocznicy warszawskiego parkietu kolejnymi rekordami indeksów. Ustanowione zostały dzień wcześniej. Nie pomogły dobre dane zza oceanu, a nastroje na świecie nie pozwalały na żadne szaleństwa. Brak pozytywnej reakcji na korzystne informacje może wskazywać, że siła trendu powoli ulega wyczerpaniu i zbliża się spadkowa korekta.
 • Inwestowanie w znaczki

  Inwestowanie w znaczki

  Dziś w dniu urodzin pianisty do obiegu trafia prawdziwy rarytas znaczek z podobizną Chopina. To nie pierwsza emisja firmy z wizerunkiem wybitnego kompozytora. Jest wyjątkowa, bo w tym roku świętujemy 200. rocznicę jego urodzin.
 • Kolejny nowy banknot w NBP

  Kolejny nowy banknot w NBP

  Banknot upamiętniający 200. rocznicę urodzin Fryderyka Chopina od 9 lutego będzie można kupić na aukcji internetowej. Jest to pierwszy banknot kolekcjonerski sprzedawany przez NBP w systemie Kolekcjoner.
 • Pierwsza moneta o nominale 37 zł

  Pierwsza moneta o nominale 37 zł

  25. rocznicę śmierci ks. Jerzego Popiełuszki NBP upamiętnia nowymi monetami okolicznościowymi. Po raz pierwszy do obiegu trafia moneta o nietypowym nominale 37 zł, nawiązującym do wieku księdza Jerzego w chwili jego śmierci.
 • Rocznica Lehman Brothers w tle

  W tym tygodniu poznaliśmy zmiany wskaźników poziomu cen. W Strefie Euro mamy dalej do czynienia z deflacją. W przypadku dóbr konsumpcyjnych odnotowano w lipcu spadek cen o 0,2 proc. r/r. W Niemczech opublikowane zostały dane na temat inflacji PPI, która w sierpniu wyniosła -6,9 proc. r/r.
 • NBP - ma prawdziwego hita!

  NBP - ma prawdziwego hita!

  Przygotowana na obchody 750-rocznicy Lokacji Krakowa srebrna moneta o nominale 10 złotych, została nominowana do tytułu najlepszej monety świata emitowanej w roku 2007.
 • Dramat na lustrzankach

  Dramat na lustrzankach

  Od dawna mówiło się, że "ceny monet nigdy nie spadną poniżej emisyjnej". Rzeczywiście, emisje z lat wcześniejszych nie spadły, tymczasem emisje z 2008 rynek ostro przecenił.