rocznica

Artykuły - Rocznica (428)

Filmy - Rocznica (13)

 • Whitney Houston: Nieszczęśliwa super gwiazda

  Wielbiciele pamiętają jej zjawiskowy głos i przebojowe piosenki. O trudnym życiu nieżyjącej amerykańskiej wokalistki opowiada film "Whitney", który zobaczymy ósmego sierpnia w TVP 2, dzień przed rocznicą jej urodzin.
 • 75. rocznica buntu więźniów obozu w Sobiborze

  Minister kultury Piotr Gliński i ambasador Izraela w Polsce Anna Azari uczcili pamięć uczestników buntu w niemieckim nazistowskim obozie zagłady w Sobiborze na Lubelszczyźnie w 75. rocznicę jego wybuchu. (TVN24/x-news)
 • Pierwsza rocznica ataku terrorystycznego w Barcelonie. Na La Rambli zginęło 16 osób

  W Barcelonie upamiętniono ofiary ataku terrorystycznego, który miał miejsce 17 sierpnia 2017 roku. Rok temu na promenadzie La Rambla 22-letni Marokańczyk wjechał ciężarówką w tłum ludzi. W zamachu terrorystów Państwa Islamskiego zginęło 16 osób, a ponad 140 zostało rannych. W uroczystościach wziął udział król Hiszpanii Filip VI. Jego wizycie towarzyszyły protesty zwolenników niepodległości Katalonii. Rok temu po ataku na promenadzie La Rambla, pięciu terrorystów zaatakowało przechodniów w Cambrils pod Barceloną. Zginęła jedna kobieta. Napastnicy zostali zastrzeleni przez policję. (Associated Press/x-news)
 • „Po ośmiu latach miejsce pożegnań stało się miejscem spotkań.” Rocznica katastrofy smoleńskiej na Powązkach

  Po ośmiu latach miejsce pożegnań stało się miejscem spotkań. Kolejny już raz przychodzimy w kolejną rocznicę, aby spotkać się z tymi, którzy tamtego dnia zginęli – powiedział podczas obchodów 8. rocznicy katastrofy z 10 kwietnia 2010 r. na Wojskowych Powązkach bp Józef Guzek. Podczas ceremonii minutą ciszy upamiętniono ofiary katastrofy smoleńskiej, a następnie odczytano listę wszystkich ofiar. Następnie Biskup Polowy Wojska Polskiego wraz z przedstawicielami kościołów prawosławnego i ewangelickiego modlili się za zmarłych 10 kwietnia 2010 r. W uroczystości przy pomniku ofiar katastrofy smoleńskiej wzięli udział m.in. wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski oraz Ryszard Petru.