Rockstar

Artykuły - Rockstar (89)

 • Właściciel studia Rockstar nie chce „prostych konwersji” gier

  Właściciel studia Rockstar nie chce „prostych konwersji” gier

  ​Dyrektor generalny firmy Take-Two - do której należy słynne studio Rockstar - zapewnił podczas niedawnej konferencji, że podejście jego korporacji do remasterów jest trochę inne niż w przypadku konkurencji, co być może stoi za sukcesem takich odświeżanych tytułów - trzeba się do nich przyłożyć.
 • Rockstar wyłączył serwery, NBA 2K rozdaje koszulki - wsparcie protestów

  Rockstar wyłączył serwery, NBA 2K rozdaje koszulki - wsparcie protestów

  ​Śmierć George’a Floyda w Minneapolis w stanie Minnesota zatacza coraz szersze kręgi nie tylko na ulicach prawdziwych miast, ale także w świecie gier wideo. Kolejne firmy deklarują wsparcie dla walki o równouprawnienie rasowe w Stanach Zjednoczonych, odwołując przeróżne imprezy i akcje.
 • Wszystkie oddziały Rockstar z pracują z domów

  Wszystkie oddziały Rockstar z pracują z domów

  ​Koronawirus szaleje na całym świecie, więc i twórcy gier wideo muszą - a przynajmniej powinni - podejmować odpowiednie kroki, by zabezpieczyć swoich pracowników przez zakażeniem. Przykładem jest Rockstar, który poinformował w niedzielę, że wysłał wszystkich zatrudnionych do domów.
 • Rockstar tłumaczy się z kolejnych ulg podatkowych

  Rockstar tłumaczy się z kolejnych ulg podatkowych

  ​W lipcu ubiegłego roku informowaliśmy, że największe korporacje na świecie zrobią wszystko, co w ich mocy, by tylko uniknąć płacenia podatków, a potwierdzeniem tezy było studio Rockstar North, słynące na całym świecie z ogromnie dochodowych serii Grand Theft Auto czy Red Dead Redemption.
 • Rockstar startuje z własną platformą dla gier, czyli Rockstar Games Launcher

  Rockstar startuje z własną platformą dla gier, czyli Rockstar Games Launcher

  Wszyscy mają Mambę, mam i ja... Dokładnie tak wygląda ostatnio rynek gier wideo, na którym niemal każdy duży deweloper chce mieć własną platformę do gier.
 • Po krytyce, testerzy w studiu Rockstar dostali etaty

  Po krytyce, testerzy w studiu Rockstar dostali etaty

  ​Brytyjskie studio Rockstar Lincoln, gdzie prowadzona jest zdecydowana większość testów związanych z grami Grand Theft Auto oraz Red Dead Redemption, było w ostatnim okresie szeroko krytykowane za wyzyskiwanie pracowników, długie nadgodziny czy brak benefitów. Teraz sytuacja się zmienia.
 • Były menedżer Rockstara oskarżony o molestowanie

  Były menedżer Rockstara oskarżony o molestowanie

  ​Colin Bundschu, były projektant w studiu Rockstar, oskarża jednego z czołowych menedżerów firmy o molestowanie seksualne. Jeronimo Barrera miał dotykać swojego podwładnego i zaproponować, by ten usiadł mu na kolanach - informuje serwis Kotaku. Oskarżony zaprzecza, by sytuacja miała miejsce.
 • Rockstar tłumaczy, dlaczego zrezygnował ze znanych aktorów

  Rockstar tłumaczy, dlaczego zrezygnował ze znanych aktorów

  ​Starsze odsłony serii Grand Theft Auto obfitowały w znane nazwiska, takie jak Samuel L. Jackson w San Andreas czy Burt Reynolds w Vice City. W późniejszych latach Rockstar zrezygnował jednak ze sław, by postawić na mniej znanych aktorów lub absolutnych debiutantów. Dlaczego?
 • GTA V: Dziś premiera długo oczekiwanej wersji na PC

  GTA V: Dziś premiera długo oczekiwanej wersji na PC

  Debiut to dobry moment do rozmaitych porównań. Zanim opublikujemy nasze wrażenie z rozgrywki, zerknijcie do materiałów graficznych, które zaczęły krążyć po sieci. Jest na co popatrzeć!
 • Lindsay Lohan podobno zamierza pozwać Rockstar

  Lindsay Lohan podobno zamierza pozwać Rockstar

  Uwaga: news może okazać się niebezpieczny dla osób reagujących alergicznie na megalomanię