Robyg SA

Artykuły - Robyg SA (0)

 • ROBYG: Kolejny etap Green Mokotów w sprzedaży

  Grupa ROBYG wprowadziła do sprzedaży 57 lokali w 9. etapie inwestycji Green Mokotów. Rozpoczęcie prac budowlanych Green Mokotów zaplanowane jest na Q3 2018, a zakończenie na Q3 2020. Do nabycia są lokale o metrażach od 40 m kw. do 121 m kw. Mokotowskie inwestycje Grupy ROBYG cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem klientów, co znajduje odzwierciedlenie w wynikach sprzedaży.
 • Goldman Sachs przejmuje dewelopera

  Goldman Sachs przejmuje dewelopera

  W dniu 1 grudnia 2017 roku Grupa ROBYG - lider na rynku nieruchomości mieszkaniowych - zawarła umowę z inwestorem strategicznym Goldman Sachs, który ogłosił intencję ogłoszenia wezwania publicznego w celu nabycia 100% akcji spółki. Goldman Sachs oferuje zakup akcji ROBYG SA od akcjonariuszy w gotówce po cenie 3,55 zł za akcję.
 • ROBYG: Podpisanie umowy na budowę parku na Odolanach

  ZGN Wola oraz firma ROBYG podpisały umowę dotyczącą stworzenia ogólnodostępnego parku na Odolanach. Teren o powierzchni 1,3 ha, który położony jest u zbiegu ul. Sowińskiego i Jana Kazimierza, zyska zupełnie nowy wygląd. W centralnej części powstanie duży plac zabaw dla dzieci. Niewątpliwą atrakcją będzie kwiecisty labirynt. Zakończenie inwestycji planowane jest jeszcze w tym roku.
 • Grupa ROBYG kupiła kolejne działki w Gdańsku

  Grupa ROBYG konsekwentnie rozbudowuje bank ziemi w Gdańsku. Spółka podpisała warunkowe i przedwstępne umowy nabycia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości o łącznej powierzchni około 1,67 ha w dzielnicy Gdańsk-Wrzeszcz. Łączna wartość transakcji wynosi około 21 mln zł. Nowo zakupione tereny umożliwią wybudowanie około 520 lokali mieszkalnych. Dotychczas od początku 2015 roku Grupa ROBYG zakupiła 2 działki w Gdańsku o łącznej powierzchni 3,16 ha.
 • Grupa Robyg rozbudowuje bank ziemi w warszawskim Wilanowie

  Grupa Robyg - za pośrednictwem spółki w 100 proc. zależnej od podmiotu dominującego - podpisała umowę nabycia gruntów o łącznej powierzchni około 50 tys. mkw. w warszawskim Wilanowie.
 • Grupa ROBYG: Sfinalizowano umowę leasingu zwrotnego ROBYG BUSINESS CENTER o wartości około 19,7 mln euro

  Grupa ROBYG sfinalizowała z Millennium Leasing Sp. z o.o. umowę leasingu zwrotnego, dotyczącą nieruchomości komercyjnej - ROBYG BUSINESS CENTER. Kwota transakcji wyniosła około 19,7 mln euro. W dniu 21 stycznia 2015 roku strony dopełniły umowy leasingowej z 22 grudnia, spełniając warunek konieczny, jakim jest przeniesienie własności nieruchomości - ze spółki zależnej ROBYG na Millenium Leasing. Termin odkupu nieruchomości przypada po 5 latach.
 • Grupa Robyg kupiła działkę na warszawskim Mokotowie

  Grupa Robyg podpisała umowę nabycia działki o powierzchni 85 tys. mkw. w warszawskiej dzielnicy Mokotów. Łączna cena netto za nieruchomość wynosi 68,5 mln zł. Nowo zakupiony teren umożliwi wybudowanie około 1000 lokali mieszkalnych i około 6000 mkw. powierzchni komercyjnej.
 • Grupa Robyg z pozwoleniem na użytkowanie Young City

  Grupa Robyg uzyskała pozwolenie na użytkowanie II etapu inwestycji Young City, zlokalizowanej na warszawskim Bemowie. Realizacja projektu przebiega zgodnie z założonym harmonogramem. Ponadto spółka wprowadziła do sprzedaży dodatkowe 248 lokali w V i VI etapie projektu.
 • Robyg dywidenda 2014: 30 proc. zysku do podziału

  Walne zgromadzenie akcjonariuszy Robyg SA 7 maja podjęło decyzję o wypłacie dywidendy w wysokości 8 groszy na akcję. Łączna wartość dywidendy wyniesie 20,97 mln zł i stanowi około 30 proc. zysku ekonomicznego netto spółki.
 • Robyg: Kontraktacja w I kwartale prawie dwukrotnie większa niz przed rokiem

  Grupa Robyg w I kwartale 2014 roku zakontraktowała rekordową liczbę 576 lokali netto w Warszawie i Gdańsku, co oznacza wzrost w stosunku do I kwartału 2013 roku o ponad 90 proc.