roboty drogowe

Artykuły - Roboty drogowe (4)

 • Roboty drogowe: W wielu miastach zmiany w organizacji ruchu i utrudnienia po wakacjach

  Roboty drogowe: W wielu miastach zmiany w organizacji ruchu i utrudnienia po wakacjach

  Po wakacjach mieszkańcy wielu miast muszą przygotować się na zmiany organizacji ruchu i utrudnienia z powodu trwających lub ruszających właśnie remontów dróg, torów czy wiaduktów. Władze miast wyznaczają objazdy i obiecują, że po zakończeniu inwestycji komunikacja będzie sprawniejsza.
 • Nasze państwo nie dbało o drogi nawet przy ich budowie

  Nasze państwo nie dbało o drogi nawet przy ich budowie

  Przy największych inwestycjach drogowych Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie potrafiła zapewnić wystarczająco dobrego nadzoru nad jakością tych robót, co prowadziło do wad na drogach i wymagało ich napraw - podkreśla Najwyższa Izba Kontroli w ogłoszonym w środę raporcie. GDDKiA twierdzi, że sprawa dotyczy przeszłości i ewentualne błędy zostały już skorygowane.
 • Praca, której unikają Anglicy

  Praca, której unikają Anglicy

  Setki wakatów w przetwórniach ryb, rzeźniach oraz przy sprzątaniu ulic, kopaniu rowów i myciu aut czeka na Polaków. Brytyjczyków do podejmowania pracy w zawodach niecieszących się społecznym prestiżem nie zmusił nawet kryzys gospodarczy.
 • Zamiast dróg jest motorówka

  175 samochodów (w tym wiele terenowych), łódź motorową, drewniany domek z bali i sztućce musieli - między innymi - kupić Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zwycięzcy kontraktów na roboty drogowe. W latach 1999-2002 koszt "dobrowolnych" świadczeń przekroczył 17,6 mln zł. Wszystkie finansowane były ze środków publicznych w ramach inwestycji na roboty drogowe.