robot

Artykuły - Robot (507)

 • ​Interaktywny pies dla twojego dziecka

  ​Interaktywny pies dla twojego dziecka

  Twoje dziecko najbardziej na świecie marzy o tym, żeby znaleźć pod choinką małego pieska, a ty nie wyobrażasz sobie zwierzęcia w domu? Oto rozwiązanie, które pozwoli spełnić fantazję pociechy, a tobie oszczędzi kilku siwych włosów. Niedawno mieliśmy okazję zapoznać się z uroczym szczeniaczkiem. Nasz nowy czworonożny przyjaciel jest słodkim i rozbrajająco nieporadnym dalmatyńczykiem. Pewnie nie wyróżniałby się niczym od innych psiaków w okolicy, gdyby nie to, że jest... robotem.
 • Po San Francisco jeździ robot, który przegania bezdomnych

  Po San Francisco jeździ robot, który przegania bezdomnych

  W ostatnim czasie, na ulicach San Francisco pojawił się robot, którego zadaniem jest przede wszystkim przeganianie bezdomnych.
 • Polski robot pomoże w eksploracji mórz i oceanów

  Polski robot pomoże w eksploracji mórz i oceanów

  Studenci z Politechniki Wrocławskiej pracują nad podwodnym robotem, który może być wykorzystany m.in. do eksploracji różnego rodzaju akwenów czy inspekcji kadłubów statków.
 • Autonomiczny robot sam wykonał zabieg dentystyczny

  Autonomiczny robot sam wykonał zabieg dentystyczny

  Chińscy naukowcy opracowali robota, która już wkrótce może sprawić, że dentyści nie będą potrzebni. Maszyna właśnie przeprowadziła pierwszy zabieg dentystyczny. Na pacjencie z krwi i kości.
 • Photon - robot do nauki programowania dla dzieci

  Photon - robot do nauki programowania dla dzieci

  Zortrax pomógł stworzyć pierwszego na świecie robota do nauki programowania dla dzieci - Photona.
 • Pływający robot zostanie wysłany do Fukushimy

  Pływający robot zostanie wysłany do Fukushimy

  ​Do japońskiej elektrowni jądrowej Fukushima, która w marcu 2011 roku uległa zniszczeniu za sprawą potężnego trzęsienia ziemi i tsunami, wkrótce zostanie wysłany specjalny robot. Urządzenie przeprowadzi tam misję zwiadowczą, dzięki czemu będzie można kontynuować proces oczyszczania obiektu.
 • Toyota opracowała robotyczną ortezę nogi do rehabilitacji

  Toyota opracowała robotyczną ortezę nogi do rehabilitacji

  W ramach programu badawczego Partner Robot Toyota opracowała już roboty wyręczające osoby chore w codziennych czynnościach, a teraz wprowadza na rynek robotyczną ortezę (aparat ortopedyczny stabilizujący stawy lub odcinek ciała) do rehabilitacji.
 • Rosjanie prezentują humanoida przyszłości

  Rosjanie prezentują humanoida przyszłości

  Wicepremier Rosji pochwalił się najnowszym osiągnięciem naukowców - robotem o nazwie FEDOR.
 • Boaty McBoatface wyrusza w niebezpieczną misję

  Boaty McBoatface wyrusza w niebezpieczną misję

  Boaty McBoatface powraca i wkrótce wyruszy w epicką podróż. Jasnożółta łódź podwodna, która nazwę zawdzięcza pomysłowym internautom, już wkrótce będzie badać najgłębsze prądy morskie u wybrzeży Półwyspu Antarktycznego.

Filmy - Robot (30)

 • Pierwszy policjant-robot

  Policja w Dubaju jeździ Lamborghini i Ferrari, teraz do patrolowania ulic dołączył... robot! Do 2030 takie jednostki mają stanowić aż jedną czwartą sił policyjnych.
 • Robot malujący jak Leonardo da Vinci

  Poznajcie „bitPaintr”, robota-artystę malującego prawdziwego arcydzieła. Chociaż może przypominać wyrafinowaną drukarkę, drukarką nie jest. Nanosi on obrazy na płótno przy użyciu prawdziwych pędzli i farb. Do jego obsługi konieczny jest tablet. Użytkownik sam rysuje obiekt lub wgrywa zdjęcie, które zostanie namalowane. Może on także samodzielnie kierować ruchami pędzla dzierżonego przez sztuczne ramię robota. Stworzenie kompletnego obrazu zajmuje od 12-24h. Twórca projektu, Pindar Van Arman wciąż pracuje nad kolejnymi udoskonaleniami, mającymi usprawnić działanie urządzenia.
 • Robot-origami MIT

  MIT opracowało robota, który składa się niczym orgiami. Cały proces jest zdumiewający i możliwy dzięki kompozytom z pamięcią kształtu.
 • Crabster CR200 - robot oceaniczny

  Crabster CR200 waży 635 kg, ale wersja zaprezentowana na powyższym materiale jest pozbawiona zewnętrznego korpusu. Robot umożliwi prowadzenie badań na dnie mórz i oceanów na dość skromnej głębokości do 200 metrów. Maszynę pokazano w koreańskim Institute of Ocean Science and Technology.