Robert Zoellick

Synonimy:
Zoellick,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Robert Zoellick (19)

 • Trzech kandydatów na szefa Banku Światowego

  Trzech kandydatów na szefa Banku Światowego

  Dwóch reprezentantów krajów rozwijających się i jeden Amerykanin są kandydatami na prezesa Banku Światowego - poinformowała w piątek ta instytucja.
 • Robert Zoellick: Stanom Zjednoczonym nie grozi recesja

  Robert Zoellick: Stanom Zjednoczonym nie grozi recesja

  Stany Zjednoczone nie są zagrożone powrotem recesji, mimo rosnącego niepokoju związanego ze stanem największej światowej gospodarki - ocenił we wtorek prezes Banku Światowego Robert Zoellick.
 • Zoellick: Strefa euro najpoważniejszym wyzwaniem

  Szef Banku Światowego ostrzega, że dla światowej ekonomii nadchodzi "niebezpieczny czas".
 • Nowa złota recepta dla świata

  Nowa złota recepta dla świata

  O złocie mówi się bardzo dużo, głównie w związku z kolejnymi rekordami notowań. Ostatnio głośno zrobiło się o nim w innym kontekście. Miałoby ono znów stać się podstawą finansowego ładu na świecie. Do tej pory tego typu pomysły brzmiały jak financial fiction. Do czasu, gdy niedawno do poważnego rozważenia powrotu do złotego standardu zachęcił Robert Zoellick, prezes Banku Światowego.
 • W 2010 roku czekają nas trudności

  W 2010 roku czekają nas trudności

  Gospodarka światowa w 2010 roku napotka poważne przeszkody, jak bezrobocie "na wielką skalę" w krajach rozwiniętych czy powrót protekcjonizmu - ocenił w piątek prezes Banku Światowego (BŚ) Robert Zoellick na marginesie forum ekonomicznego APEC (Współpracy Gospodarczej Azji i Pacyfiku) w Singapurze.
 • Bank Światowy pożyczy Polsce 3 mld euro

  Bank Światowy szykuje dla Polski kolejną pożyczkę. Tym razem pieniądze miałyby pójść na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw, a także rozwój infrastruktury w Warszawie - zapowiedział szef banku Światowego Robert Zoellick. Chodzi o 3 miliardy euro.
 • Najgorszy będzie 2010 rok

  Najgorszy będzie 2010 rok

  Zdaniem szefa Banku Światowego (BŚ) Roberta Zoellicka, uczestnicy szczytu G20 (dwudziestu rozwiniętych i tzw. wschodzących gospodarek świata), mający zebrać się w tym tygodniu w Pittsburghu w amerykańskim stanie Pensylwania, winni skoncentrować się na opracowaniu ambitnego programu "odpowiedzialnej globalizacji".
 • Grozi nam poważny kryzys humanitarny?

  Grozi nam poważny kryzys humanitarny?

  Prezes Banku Światowego Robert Zoellick ocenił w wywiadzie opublikowanym w Hiszpanii, że światowy kryzys finansowy może wywołać "poważny kryzys humanitarny i społeczny", jeśli w porę nie zostaną podjęte odpowiednie kroki.
 • Zoellick prognozuje poważny kryzys społeczny

  Zoellick prognozuje poważny kryzys społeczny

  Prezes Banku Światowego Robert Zoellick ocenił w wywiadzie dla hiszpańskich mediów, że światowy kryzys finansowy może wywołać "poważny kryzys humanitarny i społeczny", jeśli w porę nie zostaną podjęte odpowiednie kroki.
 • Dolar nadal pozostaje pewny?

  Amerykański dolar nadal pozostaje główną walutą rezerw - stwierdził prezes Banku Światowego Robert Zoellick.

Filmy - Robert Zoellick (1)

 • Uniknąć finansowego stryczka

  Szefowie MFW i Banku Światowego - Christine Lagarde i Robert Zoellick - zaapelowali o międzynarodową współpracę w obliczu kryzysu. - Musimy trzymać się razem, albo zawiśniemy osobno - przywołał słynne słowa Benjamina Franklina Zoellick. /źródło: The NewsMarket/