Robert Kubica

Synonimy:
kubica,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Robert Kubica (5006)

 • Formuła 1. Grzegorz Gac: Genialny Hamilton

  Formuła 1. Grzegorz Gac: Genialny Hamilton

  Jeżeli ktoś miał wątpliwości co do tego, że Lewis Hamilton jest geniuszem, to po 66. Grand Prix Monaco chyba już ich nie ma. Niedzielny wyścig zapamiętamy przede wszystkim ze względu na fantastyczny pojedynek pomiędzy prowadzącym Hamiltonem a ścigającym go, zdesperowanym Maxem Verstappenem - pisze ekspert Interii Grzegorz Gac.
 • Formuła 1. Hamilton wygrał GP Monako, Kubica przedostatni

  Formuła 1. Hamilton wygrał GP Monako, Kubica przedostatni

  Robert Kubica zajął 18. miejsce w GP Monaco, przedostatnie wśród kierowców, którzy ukończyli wyścig. Za kierowcą Williamsa finiszował Antonio Giovinazzi. Być może Polak zająłby nawet wyższą lokatę, ale zderzenie z właśnie Giovinazzim odebrało mu tę szansę. Zwyciężył Lewis Hamilton (Mercedes), wyprzedzając Sebastiana Vettela z Ferrari i Valtteriego Bottasa z Mercedesa.
 • Formuła 1. Kierowcy Mercedesa znów faworytami

  Formuła 1. Kierowcy Mercedesa znów faworytami

  Od początku sezonu 2019 ton rywalizacji w Formule 1 nadają kierowcy Mercedesa. W niedzielnym wyścigu o Grand Prix Monako również będą faworytami. Z pierwszego pola ruszy Brytyjczyk Lewis Hamilton, a drugiego Fin Valtteri Botas. Robert Kubica (Williams) w kwalifikacjach był ostatni.
 • Formuła 1. Grzegorz Gac: Królowe bywają kapryśne

  Formuła 1. Grzegorz Gac: Królowe bywają kapryśne

  Monako to miejsce szczególne dla Formuły 1. Chyba każdy się zgodzi, że można sobie wyobrazić sezon bez wyścigów na wielu torach, ale Grand Prix Monako w kalendarzu być musi. Wprawdzie Bernie Ecclestone przebąkiwał kiedyś, że dla niego nie ma świętości, ale na razie nie ma w Formule 1 Berniego, chociaż ponoć nie wiadomo, czy to się nie zmieni. Ten przeciętny niegdyś kierowca wyścigowy okazał się bowiem prawdziwym geniuszem biznesu motorsportowego, ale to temat na osobny artykuł.
 • Formuła 1. Leclerc z najlepszym czasem w ostatnim treningu przed Grand Prix Monako, Kubica 19.

  Formuła 1. Leclerc z najlepszym czasem w ostatnim treningu przed Grand Prix Monako, Kubica 19.

  Miejscowy kierowca, Monakijczyk Charles Leclerc w Ferrari osiągnął najlepszy czas w trzecim, ostatnim treningu przed kwalifikacjami (godz. 15) na ulicznym torze w Monte Carlo przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Monako. Robert Kubica i George Russell znów zamknęli stawkę, kolejno na 19. i 20 miejscu, ale pewnym pozytywem napawa zmniejszenie strat do najlepszych.
 • Formuła 1. Claire Williams w samych superlatywach o Robercie Kubicy

  Formuła 1. Claire Williams w samych superlatywach o Robercie Kubicy

  Nie ma wyników, ale jest wielkie uznanie dla umiejętności, talentu i etyki pracy Roberta Kubicy w ekipie Williamsa. Szefowa zespołu Claire Williams bardzo ciepło wypowiedziała się na temat Polaka, a w dodatku wyartykułowała zupełnie wprost coś, co nie pozostawia wątpliwości, dlaczego nasz zawodnik i jego kolega George Russell kończą wyścigi na szarym końcu.
 • Formuła 1. Wyścig w Monako w cieniu żałoby po Laudzie

  Formuła 1. Wyścig w Monako w cieniu żałoby po Laudzie

  Zaplanowany na niedzielę wyścig o Grand Prix Monako uchodzi za najbardziej prestiżowy w mistrzostwach świata Formuły 1. Tym razem jednak atmosfera może być stłumiona, ponieważ środowisko tego sportu pogrążone jest w żałobie po Nikim Laudzie.
 • Formuła 1. Monako, czyli perła w koronie. Ogromne pieniądze, także dla Kubicy

  Formuła 1. Monako, czyli perła w koronie. Ogromne pieniądze, także dla Kubicy

  To zawsze jest szczególny weekend. Nawet jedyny. Kiedy najlepsi kierowcy przyjeżdżają do Monako, jak w soczewce odbija się cały ten blichtr, który towarzyszy Formule 1. Szybkie bolidy, ogromne pieniądze… Ile to kosztuje i ile zarabiają na tym główni aktorzy widowiska, w tym Robert Kubica? To dobry moment, żeby przypomnieć o biznesowej stronie wyścigów F1.
 • Formuła 1. Grand Prix Monako w liczbach

  Formuła 1. Grand Prix Monako w liczbach

  Niedzielna Grand Prix Monako będzie 66. edycją najbardziej prestiżowej imprezy w kalendarzu mistrzostw świata Formuły 1, a 77. licząc też wcześniejsze wyścigi. Rywalizacja na ulicach Monte Carlo pierwszy raz odbyła się 90 lat temu, a od 1955 rozgrywana jest co roku.
 • Formuła 1. Kto pojedzie z PKN ORLEN na wyścigi F1 do Francji? Losowanie już w niedzielę!

  Formuła 1. Kto pojedzie z PKN ORLEN na wyścigi F1 do Francji? Losowanie już w niedzielę!

  W najbliższą niedzielę, 26 maja 2019 r., w ramach największej historii loterii PKN ORLEN, poznamy pierwszą osobę, która w przyszłym miesiącu wyjedzie na Grand Prix Francji Formuły 1 i spotka się z Robertem Kubicą. Losowanie zwycięzcy odbędzie się po głównym wydaniu "Wiadomości" w TVP1.

Filmy - Robert Kubica (104)