Robert Gliński

Synonimy:
Gliński Robert,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Robert Gliński (45)

 • "Czuwaj" Roberta Glińskiego już w kinach

  "Czuwaj" Roberta Glińskiego już w kinach

  Co dziś kieruje wyborami młodych ludzi? Między innymi na to pytanie próbuje odpowiedzieć film Roberta Glińskiego "Czuwaj". Produkcja debiutuje na ekranach polskich kin 8 czerwca 2018 roku.
 • ​Robert Gliński w RMF FM: Od dwóch lat nie mogę zrobić filmu

  ​Robert Gliński w RMF FM: Od dwóch lat nie mogę zrobić filmu

  "To jest świetny reżyser. Paweł ma kilka świetnych filmów, ja uważam, że jego poprzedni film 'Ida' to był film wybitny" - tak o sukcesie Pawła Pawlikowskiego w Cannes mówił w Porannej rozmowie w RMF FM reżyser Robert Gliński, gość Roberta Mazurka.
 • "Czuwaj": Nowy film Roberta Glińskiego [zwiastun]

  "Czuwaj": Nowy film Roberta Glińskiego [zwiastun]

  "Czuwaj" to najnowsza produkcja Roberta Glińskiego - twórcy znanego z takich filmów, jak "Cześć, Tereska", "Wszystko, co najważniejsze" czy "Kamienie na szaniec". Film bierze udział w Konkursie Głównym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Zobaczcie pierwszy zwiastun!
 • ​Robert Gliński: Młodzi szukają świata z wyraźnym podziałem na dobro i zło

  ​Robert Gliński: Młodzi szukają świata z wyraźnym podziałem na dobro i zło

  Młodzi ludzie szukają idei, świata z wyraźnym podziałem na dobro i zło, tęsknią do jasno sprecyzowanych wartości wewnętrznych - podkreśla Robert Gliński, opowiadając o swoim nowym filmie "Czuwaj" z akcją osadzoną na obozie harcerskim.
 • Robert Gliński: Trzy lata walenia głową w mur

  Robert Gliński: Trzy lata walenia głową w mur

  Brak dofinansowania i niepodejmowanie dialogu z dyrekcją teatru zarzucił władzom stolicy Robert Gliński, ustępujący dyrektor Teatru Powszechnego w Warszawie. "To były trzy lata walenia głową w mur" - podsumował reżyser .
 • Robert Gliński stawia na młodych aktorów

  Robert Gliński stawia na młodych aktorów

  Robert Gliński zdecydował się do swojego najnowszego filmu "Kamienie na szaniec" zaangażować głównie młodych, nieznanych aktorów. Według reżysera nowe twarze są polskiemu kinu bardzo potrzebne, przynoszą one bowiem świeżość i tajemnicę. Obraz trafi na ekrany kin 7 marca.
 • Premiera "Kamieni na szaniec"

  Premiera "Kamieni na szaniec"

  Prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką oraz minister kultury Bogdan Zdrojewski zasiedli na widowni podczas poniedziałkowej, uroczystej premiery filmu "Kamienie na Szaniec" w Teatrze Narodowym w Warszawie.
 • Będzie dużo ostrych scen

  Będzie dużo ostrych scen

  - Chciałbym, aby młody widz zobaczył, że ich rówieśnicy również są fajni - kochają się, robią sobie kawały, są śmieszni, a zarazem potrafią rozmawiać i mają ideały - mówi reżyser Robert Gliński. Jego filmowa adaptacja "Kamieni na szaniec" Aleksandra Kamińskiego, skoncentrowana na relacji "Zośki" i "Rudego", trafi do kin 7 marca.
 • "Zośka" - narwany i niepokorny

  "Zośka" - narwany i niepokorny

  Choć rodzice, Państwo Zawadzcy, wybrali dla niego imię Tadeusz, dla większości swoich przyjaciół był po prostu Zośką - narwanym, niepokornym i pewnym siebie chłopakiem, który bez zastanowienia rzucał się w wir przygód. 24 stycznia przypada 93. rocznica urodzin słynnego polskiego bohatera, którego historię postanowił na nowo opowiedzieć reżyser Robert Gliński.
 • "Kamienie na szaniec": Jest zwiastun

  "Kamienie na szaniec": Jest zwiastun

  Dystrybutor filmu Roberta Glińskiego "Kamienie na szaniec" zaprezentował teaserowy zwiastun obrazu.

Filmy - Robert Gliński (4)

 • Gliński w "Kamieniach na szaniec" stawia na młodych, nieznanych aktorów

  Robert Gliński zdecydował się do swojego najnowszego filmu "Kamienie na szaniec" zaangażować głównie młodych, nieznanych aktorów. Według reżysera nowe twarze są polskiemu kinu bardzo potrzebne, przynoszą one bowiem świeżość i tajemnicę. Obraz trafi na ekrany kin 7 marca.
 • Matka, córka i morze emocji

  Najnowszy spektakl Roberta Glińskiego, "Po co są matki", to studium odbudowy relacji łączących matkę i córkę, które spotykają się w trudnym dla każdej z nich momencie życia. W wystawianej na deskach Teatru Polonia sztuce zobaczymy Joannę Żółkowską i Paulinę Holtz.
 • Gotowi na zbyt wiele

  Młodzi bohaterowie filmu "Świnki" wkraczają w mroczny świat, w którym sprzedawanie siebie wydaje się najkrótszą drogą do realizacji marzeń.
 • Trudne życie "Świnek"

  "Świnki" to najnowszy film Roberta Glińskiego. Obraz porusza trudną i kontrowersyjną tematykę prostytucji nieletnich. Film wyświetlono na festiwalu Tofifest w Toruniu. O swojej pracy nad filmem opowiedzieli reżyser oraz odtwórca głównej roli, Filip Garbacz.