roaming

Artykuły - Roaming (150)

Filmy - Roaming (10)

 • Znikną dodatkowe opłaty za roaming. Czy za zmiany zapłacimy wszyscy?

  Koszty połączeń za granicą będą takie same jak w kraju? Zgodnie z rozporządzeniem Komisji Europejskiej, od 15 czerwca zniesione zostaną dodatkowe opłaty za roaming. Efekt? Konsumenci będą mogli korzystać z krajowych stawek na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Jak oceniają eksperci EY to ogromna zmiana dla operatorów, która nie pozostanie bez wpływu na ich kondycję finansową. Czy my też zapłacimy za zmiany?
 • Od 1 lipca tanieje roaming w Unii Europejskiej

  Od lipca zaczną obowiązywać nowe tabele stawek roamingowych za połączenia komórkowe w Unii Europejskiej. Ceny maksymalne w złotych lekko spadną. Za minutę połączenia z zagranicy Polacy zapłacą nie więcej niż 95 groszy.
 • Koniec roamingu wewnątrz Unii możliwy już za rok

  Nie widać żadnego powodu, dla którego rozmowy przez schengenowską granicę, która nie istnieje, mają być 4–5 razy droższe, a połączenia dostępu do internetu – 40 razy droższe, tak jak to było do niedawna – podkreśla w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Tomasz Kulisiewicz, analityk wiodący Audytel S.A. – Są ogromne sieci łączące całą Europę, przełączenia na długich dystansach nie kosztują więcej niż na krótkich. Wręcz przeciwnie – na krótkich dystansach jest więcej przełączania niż na długich dystansach.
 • Nabici w butelkę przez roaming!

  Wyobraź sobie, że ni stąd, ni zowąd, odbierasz wiadomość tekstową, z której wynika, że ty i twój telefon znajdujecie się… za granicą. Naturalnie, wszystkie stawki za połączenia i SMS-y ulegają zmianie. Możesz tylko zacisnąć zęby i płacić. Niemożliwe? A jednak!