rmfm

Filmy - Rmfm (4)

 • Przydacz: Władimir Putin mnie nie zaskoczył, nie spodziewałem się konkretnych odwołań do Polski

  "Nie zaskoczył mnie Władimir Putin" - tak o dzisiejszym wystąpieniu rosyjskiego prezydenta na Światowym Forum Holokaustu mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Marcin Przydacz. Zdaniem wiceministra spraw zagranicznych jasne było, że Putin będzie promował swoją wizję historii, wydarzeń wokół II wojny światowej, "gloryfikując rolę Armii Czerwonej, a pomijając te elementy historii, które nie są mu wygodne". "Nie spodziewałem się tu konkretnych odwołań do Polski, w tym sensie nie jestem zaskoczony" – dodawał gość Marcina Zaborskiego. "Konsekwentnie będziemy promować naszą narrację. Najbliższą okazją będą uroczystości w muzeum Auschwitz 27 stycznia" - zaznaczył.
 • Dera: Okrągły stół z udziałem prezydenta? Nie wyobrażam sobie, żeby prezydent w piątek mógł iść na te obrady

  O obecność prezydenta Andrzeja Dudy na obradach okrągłego stołu pytał Marcin Zaborski w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Andrzeja Derę, sekretarza stanu w kancelarii prezydenta. Nie wyobrażam sobie, żeby prezydent w piątek mógł iść na te obrady, z uwagi na funkcjonowanie kalendarza - mówił minister, ale zaznaczył też: W każdym momencie może taką decyzję podjąć - powiedział. Prezydencki minister dopytywany, czy Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na te obrady, stwierdził: Prezydent nie otrzymał zaproszenia, a z ramienia pana prezydenta idzie zespół ekspertów i doradców zajmujący się oświatą - mówił.
 • Trzaskowski: Odpowiedzialność za podwyżki cen prądu w 100 proc. leży na PiS

  "Jeśli chodzi o to, co PiS wyprawia z polityką energetyczną to jest coś nieprawdopodobnego. Wszystkie pieniądze, które myśmy wynegocjowali na polską energetykę, ci panowie przepalili w piecu, a dzisiaj negocjują z KE, że zamiast budować zieloną energię za te pieniądze, to oni będą wypłacali rekompensaty" - mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
 • Czarzasty w Porannej rozmowie RMF (23.05.18)

  „SLD będzie wystawiał kandydatów, albo popierał kandydatów we wszystkich miastach wojewódzkich, i robimy to konsekwentnie (…). Warszawa jest najtrudniejsza, trzeba powoli to ustalić. W piątek Rada Warszawy podejmie ostateczna decyzję w sprawie kandydata SLD na prezydenta Warszawy. Andrzej Celiński jest jednym kandydatem, wczoraj pojawiła się możliwość rozmowy z Katarzyną Piekarską” - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Włodzimierz Czarzasty. „Wszyscy namawiają mnie do współpracy z opozycją (…) Jak z nią nie współpracuję (…) to wszyscy mówią: jesteś po prostu wredny, nie możesz tego robić. (…) Na Boga, dajcie mi robić swoją politykę!” – dodał przewodniczący SLD, mówiąc o współpracy w ramach całej opozycji. „Jestem politykiem, który jak powie i ustali coś po negocjacjach, to nie oszuka” – podkreślił Czarzasty. Jak zaznaczył, nie ma "poważnych rozmów" o poparciu kandydatury Rafała Trzaskowskiego w Warszawie. „Uznaję to, że lider największej partii opozycyjnej powinien kreować, proponować różne rozwiązania, potencjalnie różne porozumienia” – mówił w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Włodzimierz Czarzasty odnosząc się do roli Grzegorza Schetyny jako lidera ugrupowań przeciwnych PiS. Jak zaznaczył szef SLD, z przewodniczącym Platformy Obywatelskiej „nie rozmawiał od grudnia”. „Idę dosyć konsekwentnie z SLD od dwóch lat własną drogą – i bardzo jest mi z tym dobrze” – ocenił. Robert Mazurek pytał swojego gościa również o trwający w Sejmie protest opiekunów i osób z niepełnosprawnością. „My uczestniczymy we wszystkich protestach z tym związanych. Chodzimy pod Sejmem, chodzimy naokoło. Jak są manifestacje, to jesteśmy” – stwierdził. Był sceptyczny, jeśli chodzi o odwiedzanie okupujących korytarz sejmowy. „Czy to jest tak, że oni chcą, żeby ich odwiedzano, czy po prostu wiele osób chce ich odwiedzać?” – pytał Czarzasty.