RMF

Artykuły - RMF (4103)

 • Anna Powierza pokazała się topless

  Anna Powierza pokazała się topless

  Annę Powierzę wiele osób zna głównie ze względu na rolę Czesławy Kot-Kurzawskiej w serialu TVP "Klan". Ostatnio aktorka bardzo się zmieniła, a o swoich kolejnych projektach i codzienności chętnie opowiada wiernym fanom na Instagramie. Kilka dni temu wypoczywała na krótkim urlopie nad polskim morzem. Kadrami z plaży podzieliła się z wielbicielami. Wśród komentarzy znajdziemy wiele pochlebnych opinii i wyrazów zachwytu!
 • RMF: Ciało kobiety ze śladami bieżnika opon. Jej partner trafił do szpitala

  RMF: Ciało kobiety ze śladami bieżnika opon. Jej partner trafił do szpitala

  Dramat w Pszowie na Śląsku. Dziś rano w jednym z domów znaleziono ciało kobiety. Były na nim ślady bieżnika opon samochodowych.
 • Rząd PiS szykuje zmiany w mediach

  Rząd PiS szykuje zmiany w mediach

  MKiDN dostrzega konieczność wprowadzenia przepisów prawnych dotyczących koncentracji kapitału na rynku medialnym - napisał wicepremier minister kultury Piotr Gliński w odpowiedzi na interpelację poselską. Treść odpowiedzi cytuje na swych stronach internetowych tygodnik "Wprost".
 • Wołyń. Debata w RMF FM o trudnych polsko-ukraińskich relacjach

  Wołyń. Debata w RMF FM o trudnych polsko-ukraińskich relacjach

  - Przeciętny Ukrainiec niewiele o Wołyniu wie. Natomiast przedstawiciele ukraińskich elit mają wiedzę na ten temat. Dzisiejsza polityczny spór polsko-ukraiński między innymi jest tak gorący, bo po stronie ukraińskiej istnieje fałszywy obraz wydarzeń i niezrozumienie jak ważny dla Polaków jest ten temat – powiedział w czasie debaty w RMF FM dr hab. Grzegorz Motyka, znany badacz ludobójstwa na Wołyniu.
 • Elżbieta Witek w RMF FM: Szybko zareagowaliśmy na złe praktyki

  Elżbieta Witek w RMF FM: Szybko zareagowaliśmy na złe praktyki

  - Szybko zareagowaliśmy na złe praktyki - tak Elżbieta Witek z PiS skomentował w RMF FM kontrowersje związane z obsadą stanowisk w spółkach Skarbu Państwa. Szefowa gabinetu politycznego premier rozmawiała z Robertem Mazurkiem również o rekonstrukcji rządu.
 • RMF24: 30-latek śmiertelnie postrzelony w czasie próby zatrzymania. Nowe fakty ws. działania policji

  RMF24: 30-latek śmiertelnie postrzelony w czasie próby zatrzymania. Nowe fakty ws. działania policji

  Dwa strzały ostrzegawcze, a następnie trzy strzały w kierunku 30-latka z Chwalisławia na Dolnym Śląsku - podejrzanego o zabójstwo ojca - oddał policjant w czasie wczorajszej próby zatrzymania mężczyzny. Jedna z kul trafiła poszukiwanego w okolice klatki piersiowej. 30-latek zmarł. Będzie śledztwo w zakresie ewentualnego przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza - informuje RMF FM.
 • RMF24: Zatrzymano krakowskich pseudokibiców

  RMF24: Zatrzymano krakowskich pseudokibiców

  Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Straży Granicznej udaremnili przemyt do Polski 65 kilogramów marihuany i haszyszu. Jak dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada, na gorącym uczynku zatrzymano pięciu pseudokibiców jednej z krakowskich drużyn piłkarskich.
 • RMF24: Tragiczny wypadek w Lubuskiem. Dwie osoby zginęły, 8 zostało rannych

  RMF24: Tragiczny wypadek w Lubuskiem. Dwie osoby zginęły, 8 zostało rannych

  Do zderzenia dwóch samochodów doszło w miejscowości Marwice w powiecie gorzowskim w województwie lubuskim. W wypadku zginęły dwie osoby, a osiem zostało rannych.
 • RMF24: Areszt dla pary z Radwanic. Spalono noworodka?

  Jest trzymiesięczny areszt dla pary z Radwanic koło Polkowic na Dolnym Śląsku. 35-latka na przełomie czerwca i lipca urodziła dziecko. Nikt nie wie jednak, gdzie jest noworodek. Katarzyna B. usłyszała zarzut narażenia dziecka na utratę zdrowia i życia. Jej 38-letni mąż - zarzut poplecznictwa - dowiedział się reporter RMF FM Bartłomiej Paulus.
 • RMF24: Kontrowersyjne polecenie dla wojskowych prokuratorów

  RMF24: Kontrowersyjne polecenie dla wojskowych prokuratorów

  Kontrowersyjne polecenie kierownictwa Prokuratury Generalnej skierowane do prokuratorów wydziałów wojskowych. Od teraz śledczy mają informować swoich przełożonych między innymi o spotkaniach integracyjnych czy też udziale w spotkaniach stowarzyszeń. Jak dowiedzieli się reporterzy śledczy RMF FM, pismo takie skierował zastępca prokuratora generalnego Waldemar Puławski.

Zdjęcia - RMF (1)

Filmy - RMF (494)

 • Joachim Brudziński o kryzysie w Zjednoczonej Prawicy: Dymisje będą, to chyba oczywiste

  „Jak co miesiąc, przy okazji naszej wizyty na Wawelu, zostaliśmy przez naszych kolegów z Krakowa bardzo miło ugoszczeni” – odpowiedział Joachim Brudziński, pytany na antenie RMF FM o wynik wczorajszego spotkania polityków z kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości. Podczas rozmowy z Krzysztofem Ziemcem potwierdził to, co we wczorajszej Porannej rozmowie w RMF FM ogłosił Marek Suski – „w skutek decyzji podjętych przez naszych byłych koalicjantów, tej koalicji już nie ma”. „Są zawieszone rozmowy dotyczące rekonstrukcji rządu, są zawieszone rozmowy dotyczące naszego wspólnego programu, bo trudno przyjąć za rzecz akceptowalną sytuację, w której nasi mniejsi koalicjanci - przy okazji tak ważnych głosowań, jak to, które miało miejsce w ostatni dniach w Sejmie - podejmują decyzję zupełnie w poprzek programu Prawa i Sprawiedliwości” – dodał Brudziński. Joachim Brudziński podczas rozmowy z Krzysztofem Ziemcem na antenie RMF FM potwierdził wczorajsze słowa posła Suskiego, które padły w Porannej rozmowie "koalicji już nie ma". Dzisiaj można powiedzieć [ o tym - przyp. red.] z pełną odpowiedzialnością i bez "nadymania się" - a to określenie pasuje bardzo do posłów mniejszych partii koalicyjnych, którzy po raz pierwszy zasiadają w polskim parlamencie, a nabrali przekonania, że będą mogli ustawiać największą partię, dzięki, której mają swoje mandaty i czasami nad wyrost bardzo wysokie stanowiska państwowe. Jeżeli nie nastąpi opanowanie i pewnego rodzaju refleksja, to jedyne co im zostanie, to bardzo miłe wspomnienia - dodał Brudziński, komentując postawę młodych posłów z partii koalicyjnych, którzy jego zdaniem zachowują się w sposób buńczuczny, czego dają wyraz zwłaszcza podczas konferencji prasowych, kiedy komentują kryzys w Zjednoczonej Prawicy.
 • Gawkowski o Hołowni: Po co opowiadać banialuki. Zachowuje się tak samo, jak inni politycy

  "Serce krwawi, ale rozum się cieszy, kiedy popatrzymy na to co się zdarzyło z perspektywy doświadczonego polityka" – komentował Krzysztof Gawkowski odejście z klubu Lewicy Hanny Gill-Piątek. Posłanka rozpoczęła współpracę z Szymonem Hołownią. "Jakbym miał wybierać, kiedy posłowie mają odchodzić z klubu, to lepiej na początku kadencji, niż na jej końcu" – dodał polityk, gość Porannej rozmowy w RMF FM.
 • Grzegorz Juszczyk o liczbie zakażeń w Polsce: Prognozy okazały się mocno przeszacowane

  Modele, które śledzimy, okazały się być mocno przeszacowane. Prognozy na ten tydzień - z uwagi na to, że mamy również największą teraz zmianę w postaci powrotu dzieci do szkół, ale także rodziców do pracy, pokazywały, że tych zachorowań może być między 700 a 900 na dobę. W ciągu kilku dni widzimy znacznie mniejszą liczbę" - mówi w Popołudniowej rozmowy w RMF FM Grzegorz Juszczyk - dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny. "To, że testów (na obecność koronawirusa - przyp. red.) jest (wykonywanych - przyp. red.) mniej, może wynikać także ze zmniejszonego zapotrzebowania" - dodaje. Przychylam się do tej opinii. Ale nie jesteśmy w stanie powiedzieć, czy to będzie wzrost kilku- czy kilkudziesięcioprocentowy - tak Juszczyk odpowiada na pytanie, czy zgadza się ze stwierdzeniem, że może nastąpić wzrost zachorowań na koronawirusa w wyniku powrotów dzieci do szkół. Czy Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego alarmował, że potrzebujemy w tym roku więcej niż zwykle szczepionek na grypę? Oczywiście wszyscy eksperci (...) wskazywali jako jeden z istotnych elementów obrony przed potencjalnym współwystępowaniem zarówno wirusa grypy jak i koronawirusa w okresie jesiennym, że najlepszą strategią ochrony są szczepienia powszechne - odpowiada Juszczyk.
 • Redaktor naczelny pisma „Więź": Abp Głódź powinien wszcząć dochodzenie kanoniczne ws. prałata Jankowskiego

  "Ponad wszelką wątpliwością jest to, że abp Sławoj Leszek Głódź mógł i powinien wszcząć (...) wstępne dochodzenie kanoniczne w odniesieniu do zmarłego co prawda prałata Jankowskiego” – mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM redaktor naczelny pisma „Więź" Zbigniew Nosowski. I dodaje: „On (abp Głódź – przyp. red.) zasłaniał się cały czas faktem, że zainteresowany (ksiądz Henryk Jankowski – przyp. red.) nie żyje, w związku z tym nie można takiego dochodzenia przeprowadzić. Doskonale wiadomo - z innych przypadków w Kościele w innych krajach, że takie dochodzenia - czysto historyczne, bo trudno mówić o ukaraniu, prowadzono. W związku z tym również i w tej dziedzinie (ws. księdza Jankowskiego oskarżanego o molestowanie dzieci – przyp. red.) powinno być (dochodzenie – przyp. red.) , ze względu na to, że doniesienia były, były głośne, wywoływały duże poruszenie, skandal w Polsce".