RMF

Artykuły - RMF (4103)

 • Anna Powierza pokazała się topless

  Anna Powierza pokazała się topless

  Annę Powierzę wiele osób zna głównie ze względu na rolę Czesławy Kot-Kurzawskiej w serialu TVP "Klan". Ostatnio aktorka bardzo się zmieniła, a o swoich kolejnych projektach i codzienności chętnie opowiada wiernym fanom na Instagramie. Kilka dni temu wypoczywała na krótkim urlopie nad polskim morzem. Kadrami z plaży podzieliła się z wielbicielami. Wśród komentarzy znajdziemy wiele pochlebnych opinii i wyrazów zachwytu!
 • RMF: Ciało kobiety ze śladami bieżnika opon. Jej partner trafił do szpitala

  RMF: Ciało kobiety ze śladami bieżnika opon. Jej partner trafił do szpitala

  Dramat w Pszowie na Śląsku. Dziś rano w jednym z domów znaleziono ciało kobiety. Były na nim ślady bieżnika opon samochodowych.
 • Rząd PiS szykuje zmiany w mediach

  Rząd PiS szykuje zmiany w mediach

  MKiDN dostrzega konieczność wprowadzenia przepisów prawnych dotyczących koncentracji kapitału na rynku medialnym - napisał wicepremier minister kultury Piotr Gliński w odpowiedzi na interpelację poselską. Treść odpowiedzi cytuje na swych stronach internetowych tygodnik "Wprost".
 • Wołyń. Debata w RMF FM o trudnych polsko-ukraińskich relacjach

  Wołyń. Debata w RMF FM o trudnych polsko-ukraińskich relacjach

  - Przeciętny Ukrainiec niewiele o Wołyniu wie. Natomiast przedstawiciele ukraińskich elit mają wiedzę na ten temat. Dzisiejsza polityczny spór polsko-ukraiński między innymi jest tak gorący, bo po stronie ukraińskiej istnieje fałszywy obraz wydarzeń i niezrozumienie jak ważny dla Polaków jest ten temat – powiedział w czasie debaty w RMF FM dr hab. Grzegorz Motyka, znany badacz ludobójstwa na Wołyniu.
 • Elżbieta Witek w RMF FM: Szybko zareagowaliśmy na złe praktyki

  Elżbieta Witek w RMF FM: Szybko zareagowaliśmy na złe praktyki

  - Szybko zareagowaliśmy na złe praktyki - tak Elżbieta Witek z PiS skomentował w RMF FM kontrowersje związane z obsadą stanowisk w spółkach Skarbu Państwa. Szefowa gabinetu politycznego premier rozmawiała z Robertem Mazurkiem również o rekonstrukcji rządu.
 • RMF24: 30-latek śmiertelnie postrzelony w czasie próby zatrzymania. Nowe fakty ws. działania policji

  RMF24: 30-latek śmiertelnie postrzelony w czasie próby zatrzymania. Nowe fakty ws. działania policji

  Dwa strzały ostrzegawcze, a następnie trzy strzały w kierunku 30-latka z Chwalisławia na Dolnym Śląsku - podejrzanego o zabójstwo ojca - oddał policjant w czasie wczorajszej próby zatrzymania mężczyzny. Jedna z kul trafiła poszukiwanego w okolice klatki piersiowej. 30-latek zmarł. Będzie śledztwo w zakresie ewentualnego przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza - informuje RMF FM.
 • RMF24: Zatrzymano krakowskich pseudokibiców

  RMF24: Zatrzymano krakowskich pseudokibiców

  Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Straży Granicznej udaremnili przemyt do Polski 65 kilogramów marihuany i haszyszu. Jak dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada, na gorącym uczynku zatrzymano pięciu pseudokibiców jednej z krakowskich drużyn piłkarskich.
 • RMF24: Tragiczny wypadek w Lubuskiem. Dwie osoby zginęły, 8 zostało rannych

  RMF24: Tragiczny wypadek w Lubuskiem. Dwie osoby zginęły, 8 zostało rannych

  Do zderzenia dwóch samochodów doszło w miejscowości Marwice w powiecie gorzowskim w województwie lubuskim. W wypadku zginęły dwie osoby, a osiem zostało rannych.
 • RMF24: Areszt dla pary z Radwanic. Spalono noworodka?

  Jest trzymiesięczny areszt dla pary z Radwanic koło Polkowic na Dolnym Śląsku. 35-latka na przełomie czerwca i lipca urodziła dziecko. Nikt nie wie jednak, gdzie jest noworodek. Katarzyna B. usłyszała zarzut narażenia dziecka na utratę zdrowia i życia. Jej 38-letni mąż - zarzut poplecznictwa - dowiedział się reporter RMF FM Bartłomiej Paulus.
 • RMF24: Kontrowersyjne polecenie dla wojskowych prokuratorów

  RMF24: Kontrowersyjne polecenie dla wojskowych prokuratorów

  Kontrowersyjne polecenie kierownictwa Prokuratury Generalnej skierowane do prokuratorów wydziałów wojskowych. Od teraz śledczy mają informować swoich przełożonych między innymi o spotkaniach integracyjnych czy też udziale w spotkaniach stowarzyszeń. Jak dowiedzieli się reporterzy śledczy RMF FM, pismo takie skierował zastępca prokuratora generalnego Waldemar Puławski.

Zdjęcia - RMF (1)

Filmy - RMF (491)

 • Redaktor naczelny pisma „Więź": Abp Głódź powinien wszcząć dochodzenie kanoniczne ws. prałata Jankowskiego

  "Ponad wszelką wątpliwością jest to, że abp Sławoj Leszek Głódź mógł i powinien wszcząć (...) wstępne dochodzenie kanoniczne w odniesieniu do zmarłego co prawda prałata Jankowskiego” – mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM redaktor naczelny pisma „Więź" Zbigniew Nosowski. I dodaje: „On (abp Głódź – przyp. red.) zasłaniał się cały czas faktem, że zainteresowany (ksiądz Henryk Jankowski – przyp. red.) nie żyje, w związku z tym nie można takiego dochodzenia przeprowadzić. Doskonale wiadomo - z innych przypadków w Kościele w innych krajach, że takie dochodzenia - czysto historyczne, bo trudno mówić o ukaraniu, prowadzono. W związku z tym również i w tej dziedzinie (ws. księdza Jankowskiego oskarżanego o molestowanie dzieci – przyp. red.) powinno być (dochodzenie – przyp. red.) , ze względu na to, że doniesienia były, były głośne, wywoływały duże poruszenie, skandal w Polsce".
 • Zagórski: Do końca kadencji chcemy wprowadzić zapisy do lekarza przez internet

  Już 1,2 mln Polaków założyło Internetowe Kontro Pacjenta. Minister cyfryzacji Marek Zagórski zapewnia w Popołudniowej rozmowie w RMF FM, że dane te „będą zawsze bezpieczne”. „Mamy świadomość jakie niesie ze sobą ryzyko i jakie są koszty, gdyby takie dane wyciekły” – mówił. Pytany o to, kiedy będziemy mogli się rejestrować do lekarza przez internet, Zagórski powiedział, że odpowiada za to minister zdrowia, ale „jest założenie, że do końca kadencji będziemy to realizować”. Dodał, że obecnie jest sceptyczny co do głosowania w wyborach powszechnych przez internet. „Na razie nad tym nie pracujemy” – mówił gość Marcina Zaborskiego. Zagórski zaznacza, że wzrost liczby osób zakładających Internetowe Kontro Pacjenta było związane z e-receptą. Wówczas przyrosło "400 tysięcy w ciągu kilku dni". Marcin Zaborski pytał swojego gościa także o to, czy służby specjalne będą miały wgląd w dane pacjentów. Służby mają dostęp do danych w różnych rejestrach zgodnie z przepisami prawa i zgodnie z procedurami, np. wynikającymi z postanowień sądów - mówił minister cyfryzacji. Zapewnił, że "nie można ot tak sobie zajrzeć do danych". Szef resortu zapewnił także, że do końca tego roku wszystkie szkoły, "które będą chciały" będą miały dostęp do szybkiego internetu. Mówił, że chodzi łącznie o 22 tysiące placówek. Połowę mamy już zrealizowanych - podkreślił.
 • Marek Sawicki o konflikcie PO i PiS: Sztuczna wojna, czas zakopać topory

  Są środowiska, które się odzywają; są politycy, którzy są tym zainteresowani. Dajmy czas do końca tygodnia prezesowi na te wstępne rozmowy, a na finalizację w przyszłym tygodniu – oświadczył Marek Sawicki, wiceprzewodniczący Rady Naczelnej PSL o zaproponowanej przez prezesa ludowców Koalicji Polskiej. Sawicki dodał, że PSL wystosuje zaproszenie do koalicji dla Platformy Obywatelskiej. „Władysław Kosiniak-Kamysz w najbliższym czasie spróbuje spotkać się z Grzegorzem Schetyną i zaprosić go do współpracy” – powiedział gość Popołudniowej rozmowy w RMF FM. Pytany o miejsce w Koalicji Polskiej dla Nowoczesnej, Sawicki przyznał, że „dla środowisk lewicowych w tej koalicji, w tym formacie raczej miejsca nie ma”. "Czas zakopać tę sztuczną wojnę między PO a PiS-em. Czas zakopać topory i czas rozpocząć normalną współpracę" - tak o podziale polskiej sceny politycznej mówi Marek Sawicki z PSL, gość Popołudniowej rozmowy w RMF FM. Pytany o współpracę na poziomie rządowym między Stronnictwem a Prawem i Sprawiedliwością, Sawicki powiedział: "O tym czy może i czy się rozpocznie, zdecydują wyborcy". "Jeśli bylibyśmy - co mówię z dużym znakiem zapytania - w ewentualnej koalicji z PiS-em, bylibyśmy hamulcowym, który na łamanie konstytucji by nie pozwolił" - dodał. Przyznał jednocześnie, że "prezes (Władysław Kosiniak-Kamysz - red.) mówi: na tym etapie nie wyobrażam sobie koalicji z PiS-em. Ale też nie wykluczam".
 • Michał Woś: Odpowiadam za koordynację. Ten urząd kończy z Polską resortową

  Ilu pracowników liczy departament pomocy humanitarnej? "Sam zespół nie jest wybitnie liczny" – przyznał Michał Woś, 28-letni konstytucyjny minister rządu Mateusza Morawieckiego, który ma koordynować pomocą humanitarną. Jaki budżet ma do dyspozycji minister Woś? Na to pytanie nie usłyszeliśmy odpowiedzi. "Odpowiadam za koordynację. To ja powinienem tak zorganizować pracę, żeby szereg instytucji odpowiedzialnych ze sobą dobrze współpracowało" – oświadczył gość Popołudniowej rozmowy w RMF FM – "Ten urząd kończy z Polską resortową. Kończy z tym, że pięć różnych ministerstw między sobą się przepycha, bo nikt nie wie, co i w którym kierunku powinniśmy zrobić".