RMF

Artykuły - RMF (7502)

 • RMF: Ciało kobiety ze śladami bieżnika opon. Jej partner trafił do szpitala

  RMF: Ciało kobiety ze śladami bieżnika opon. Jej partner trafił do szpitala

  Dramat w Pszowie na Śląsku. Dziś rano w jednym z domów znaleziono ciało kobiety. Były na nim ślady bieżnika opon samochodowych.
 • Rząd PiS szykuje zmiany w mediach

  Rząd PiS szykuje zmiany w mediach

  MKiDN dostrzega konieczność wprowadzenia przepisów prawnych dotyczących koncentracji kapitału na rynku medialnym - napisał wicepremier minister kultury Piotr Gliński w odpowiedzi na interpelację poselską. Treść odpowiedzi cytuje na swych stronach internetowych tygodnik "Wprost".
 • Wołyń. Debata w RMF FM o trudnych polsko-ukraińskich relacjach

  Wołyń. Debata w RMF FM o trudnych polsko-ukraińskich relacjach

  - Przeciętny Ukrainiec niewiele o Wołyniu wie. Natomiast przedstawiciele ukraińskich elit mają wiedzę na ten temat. Dzisiejsza polityczny spór polsko-ukraiński między innymi jest tak gorący, bo po stronie ukraińskiej istnieje fałszywy obraz wydarzeń i niezrozumienie jak ważny dla Polaków jest ten temat – powiedział w czasie debaty w RMF FM dr hab. Grzegorz Motyka, znany badacz ludobójstwa na Wołyniu.
 • Elżbieta Witek w RMF FM: Szybko zareagowaliśmy na złe praktyki

  Elżbieta Witek w RMF FM: Szybko zareagowaliśmy na złe praktyki

  - Szybko zareagowaliśmy na złe praktyki - tak Elżbieta Witek z PiS skomentował w RMF FM kontrowersje związane z obsadą stanowisk w spółkach Skarbu Państwa. Szefowa gabinetu politycznego premier rozmawiała z Robertem Mazurkiem również o rekonstrukcji rządu.
 • RMF24: 30-latek śmiertelnie postrzelony w czasie próby zatrzymania. Nowe fakty ws. działania policji

  RMF24: 30-latek śmiertelnie postrzelony w czasie próby zatrzymania. Nowe fakty ws. działania policji

  Dwa strzały ostrzegawcze, a następnie trzy strzały w kierunku 30-latka z Chwalisławia na Dolnym Śląsku - podejrzanego o zabójstwo ojca - oddał policjant w czasie wczorajszej próby zatrzymania mężczyzny. Jedna z kul trafiła poszukiwanego w okolice klatki piersiowej. 30-latek zmarł. Będzie śledztwo w zakresie ewentualnego przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza - informuje RMF FM.
 • RMF24: Zatrzymano krakowskich pseudokibiców

  RMF24: Zatrzymano krakowskich pseudokibiców

  Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Straży Granicznej udaremnili przemyt do Polski 65 kilogramów marihuany i haszyszu. Jak dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada, na gorącym uczynku zatrzymano pięciu pseudokibiców jednej z krakowskich drużyn piłkarskich.
 • RMF24: Tragiczny wypadek w Lubuskiem. Dwie osoby zginęły, 8 zostało rannych

  RMF24: Tragiczny wypadek w Lubuskiem. Dwie osoby zginęły, 8 zostało rannych

  Do zderzenia dwóch samochodów doszło w miejscowości Marwice w powiecie gorzowskim w województwie lubuskim. W wypadku zginęły dwie osoby, a osiem zostało rannych.
 • RMF24: Areszt dla pary z Radwanic. Spalono noworodka?

  Jest trzymiesięczny areszt dla pary z Radwanic koło Polkowic na Dolnym Śląsku. 35-latka na przełomie czerwca i lipca urodziła dziecko. Nikt nie wie jednak, gdzie jest noworodek. Katarzyna B. usłyszała zarzut narażenia dziecka na utratę zdrowia i życia. Jej 38-letni mąż - zarzut poplecznictwa - dowiedział się reporter RMF FM Bartłomiej Paulus.
 • RMF24: Kontrowersyjne polecenie dla wojskowych prokuratorów

  RMF24: Kontrowersyjne polecenie dla wojskowych prokuratorów

  Kontrowersyjne polecenie kierownictwa Prokuratury Generalnej skierowane do prokuratorów wydziałów wojskowych. Od teraz śledczy mają informować swoich przełożonych między innymi o spotkaniach integracyjnych czy też udziale w spotkaniach stowarzyszeń. Jak dowiedzieli się reporterzy śledczy RMF FM, pismo takie skierował zastępca prokuratora generalnego Waldemar Puławski.
 • Prezes RMF: Nie wiemy, w co gra KRRiTV

  Prezes RMF: Nie wiemy, w co gra KRRiTV

  Kazimierz Gródek, prezes Grupy RMF, o dziwnej sytuacji wokół rekoncesji dla radia RMF.

Zdjęcia - RMF (-4)

Filmy - RMF (345)

 • Lubnauer: Andrzej Duda powinien stanąć przed TS. Jeśli będzie możliwość, złożymy taki wniosek

  „Za łamanie Konstytucji Prezydent Andrzej Duda powinien stanąć przed Trybunałem Stanu. Zobowiązuję się w imieniu Nowoczesnej, że jeśli będzie taka możliwość, złożymy taki wniosek, będziemy wnioskować o postawienie go przed Trybunałem Stanu” – powiedziała Katarzyna Lubnauer w Rozmowie w samo południe w RMF FM. „To nie jest spór między Polską i Unią Europejską, tylko między rządem PiS-u i Komisją Europejską. Rozmawiałam (w Brukseli) o tym, że Komisja Europejska powinna zapobiec temu, by 4 lipca duże grono sędziów SN nie musiało z niego odchodzić, (…) bo w to miejsce wjedzie partyjna kohorta (…). Unia Europejska to rodzina narodów, która ma swoje zasady. W tej chwili mamy do czynienia z sytuacją, w której te wartości i zasady są łamane” – tak z kolei przewodnicząca Nowoczesnej skomentowała skomplikowaną sytuację wokół Sądu Najwyższego.
 • Rozmowa w samo południe w RMF FM: Janusz Śniadek

  „Ustawa o IPN, jak również inne sprawy, sprawiają mi dobry humor, natomiast słowo „Przepraszam” zawsze z łatwością przychodzi mi na usta wtedy, kiedy jest potrzebne. W ustawie znalazły się nieszczęśliwe sformułowania, które dały pretekst do bezprecedensowych ataków na Polskę – prawdopodobnie za to należą się przeprosiny (…). Głosowałem za (poprzednią) ustawą (o IPN) – jeśli ktokolwiek ma o to do mnie pretensje, to przepraszam” - powiedział Janusz Śniadek w Rozmowie w samo południe w RMF FM. „Nie przewidzieliśmy do końca niedobrych i niepotrzebnych skutków ustawy o IPN (…). To była ustawa w obronie prawdy. W tej chwili w imię polskiej racji stanu zostały wynegocjowane rozwiązanie w sposób kapitalny, który stawia nas na zupełnie innym poziomie jeśli chodzi o obronę prawdy” – ocenił poseł PiS.” PiS bardzo znakomicie i skutecznie obronił polską rację stanu” – ocenił były przewodniczący „Solidarności”.
 • Borys Budka: Nie pochwalę premiera. Sposób uchwalenia przepisów o IPN był skandaliczny

  „Nie pochwalę premiera Morawieckiego. To było skandaliczny sposób uchwalenia przepisów – wtedy - skandaliczny sposób uchwalenia - teraz, kompromitacja Polski na arenie międzynarodowej, a teraz wycofywanie się z niej rakiem (…). Ta ustawa wszystkiego nie naprawia. My zgłosiliśmy 20 lutego projekt własnej ustawy – on leży u marszałka Sejmu. Marszałek w sposób niezgodny z regulaminem dopuścił inny projekt”
 • Gosiewska: Prof. Gersdorf powinna sobie odpocząć

  "Pani profesor Małgorzata Gersdorf powinna iść sobie na urlop, odpocząć i odetchnąć, przemyśleć pewne rzeczy" - mówiła w Rozmowie w samo południe posłanka Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Gosiewska, pytana o przyszłość I prezes Sądu Najwyższego. Marcin Zaborski pytał także naszego gościa o dzisiejsze wysłuchanie w Radzie UE w ramach procedury prowadzonej w sprawie praworządności w Polsce. Gosiewska mówiła, że "nie powinniśmy czuć się zagrożeni i powinniśmy liczyć na wsparcie innych państw". "Polska która wstaje na nogi, która się reformuje i rozwija nie jest wygodna dla niektórych naszych sąsiadów" - dodała. Dała też do zrozumienia że "politycy europejscy robili wrażenie, iż zaczynają rozumieć nasze argumenty".