RMF

Artykuły - RMF (7502)

 • RMF: Ciało kobiety ze śladami bieżnika opon. Jej partner trafił do szpitala

  RMF: Ciało kobiety ze śladami bieżnika opon. Jej partner trafił do szpitala

  Dramat w Pszowie na Śląsku. Dziś rano w jednym z domów znaleziono ciało kobiety. Były na nim ślady bieżnika opon samochodowych.
 • Rząd PiS szykuje zmiany w mediach

  Rząd PiS szykuje zmiany w mediach

  MKiDN dostrzega konieczność wprowadzenia przepisów prawnych dotyczących koncentracji kapitału na rynku medialnym - napisał wicepremier minister kultury Piotr Gliński w odpowiedzi na interpelację poselską. Treść odpowiedzi cytuje na swych stronach internetowych tygodnik "Wprost".
 • Wołyń. Debata w RMF FM o trudnych polsko-ukraińskich relacjach

  Wołyń. Debata w RMF FM o trudnych polsko-ukraińskich relacjach

  - Przeciętny Ukrainiec niewiele o Wołyniu wie. Natomiast przedstawiciele ukraińskich elit mają wiedzę na ten temat. Dzisiejsza polityczny spór polsko-ukraiński między innymi jest tak gorący, bo po stronie ukraińskiej istnieje fałszywy obraz wydarzeń i niezrozumienie jak ważny dla Polaków jest ten temat – powiedział w czasie debaty w RMF FM dr hab. Grzegorz Motyka, znany badacz ludobójstwa na Wołyniu.
 • Elżbieta Witek w RMF FM: Szybko zareagowaliśmy na złe praktyki

  Elżbieta Witek w RMF FM: Szybko zareagowaliśmy na złe praktyki

  - Szybko zareagowaliśmy na złe praktyki - tak Elżbieta Witek z PiS skomentował w RMF FM kontrowersje związane z obsadą stanowisk w spółkach Skarbu Państwa. Szefowa gabinetu politycznego premier rozmawiała z Robertem Mazurkiem również o rekonstrukcji rządu.
 • RMF24: 30-latek śmiertelnie postrzelony w czasie próby zatrzymania. Nowe fakty ws. działania policji

  RMF24: 30-latek śmiertelnie postrzelony w czasie próby zatrzymania. Nowe fakty ws. działania policji

  Dwa strzały ostrzegawcze, a następnie trzy strzały w kierunku 30-latka z Chwalisławia na Dolnym Śląsku - podejrzanego o zabójstwo ojca - oddał policjant w czasie wczorajszej próby zatrzymania mężczyzny. Jedna z kul trafiła poszukiwanego w okolice klatki piersiowej. 30-latek zmarł. Będzie śledztwo w zakresie ewentualnego przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza - informuje RMF FM.
 • RMF24: Zatrzymano krakowskich pseudokibiców

  RMF24: Zatrzymano krakowskich pseudokibiców

  Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Straży Granicznej udaremnili przemyt do Polski 65 kilogramów marihuany i haszyszu. Jak dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada, na gorącym uczynku zatrzymano pięciu pseudokibiców jednej z krakowskich drużyn piłkarskich.
 • RMF24: Tragiczny wypadek w Lubuskiem. Dwie osoby zginęły, 8 zostało rannych

  RMF24: Tragiczny wypadek w Lubuskiem. Dwie osoby zginęły, 8 zostało rannych

  Do zderzenia dwóch samochodów doszło w miejscowości Marwice w powiecie gorzowskim w województwie lubuskim. W wypadku zginęły dwie osoby, a osiem zostało rannych.
 • RMF24: Areszt dla pary z Radwanic. Spalono noworodka?

  Jest trzymiesięczny areszt dla pary z Radwanic koło Polkowic na Dolnym Śląsku. 35-latka na przełomie czerwca i lipca urodziła dziecko. Nikt nie wie jednak, gdzie jest noworodek. Katarzyna B. usłyszała zarzut narażenia dziecka na utratę zdrowia i życia. Jej 38-letni mąż - zarzut poplecznictwa - dowiedział się reporter RMF FM Bartłomiej Paulus.
 • RMF24: Kontrowersyjne polecenie dla wojskowych prokuratorów

  RMF24: Kontrowersyjne polecenie dla wojskowych prokuratorów

  Kontrowersyjne polecenie kierownictwa Prokuratury Generalnej skierowane do prokuratorów wydziałów wojskowych. Od teraz śledczy mają informować swoich przełożonych między innymi o spotkaniach integracyjnych czy też udziale w spotkaniach stowarzyszeń. Jak dowiedzieli się reporterzy śledczy RMF FM, pismo takie skierował zastępca prokuratora generalnego Waldemar Puławski.
 • Prezes RMF: Nie wiemy, w co gra KRRiTV

  Prezes RMF: Nie wiemy, w co gra KRRiTV

  Kazimierz Gródek, prezes Grupy RMF, o dziwnej sytuacji wokół rekoncesji dla radia RMF.

Zdjęcia - RMF (-4)

Filmy - RMF (486)

 • Dwugłos ws. zapowiedzi Schetyny. Hübner: Absolutny priorytet. Radziwiłl: Są granice obietnic

  "To jest we wspólnej agendzie całej Koalicji Europejskiej, dostęp do służby zdrowia jest absolutnym priorytetem wszystkich" - powiedziała w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Danuta Hübner pytana o obietnicę Grzegorza Schetyny, że Polacy będą czekać na wizyty u lekarzy specjalistów maksymalnie 21 dni. "Dawanie dat nie ma najmniejszego znaczenia. Najważniejsze jest to, żeby od początku, od pierwszego dnia po wyborach, zabrać się do roboty" - dodała. "Czas kampanii ma swoje prawa, ale gdzieś są granice zapowiedzi czy obietnic. Dostrzegam w wypowiedzi pani Hübner pewne zażenowanie wspomnieniem o słowach Grzegorza Schetyny. To, co on opowiadał w kontekście dodatkowych pieniędzy i na co one pójdą to jest po prostu bajka" - odparł były minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. "Schetyna jak królika z kapelusza wyciągnął 21 dni" - ocenił.
 • Konieczny: Potrzebujemy świeżej krwi. Gawkowski: Nie tylko doświadczenie, ale też energia

  "Nasze programy w wielu miejscach są zbieżne, bo podobnie myślimy o Europie, ale jest jeden punkt, który jest naszym fundamentalnym myśleniem o przyszłości, to jest europejska płaca minimalna. Wprowadzenie takiego postulatu, który jest fundamentem dla "Razem", to jest bardzo ważny element" - powiedział w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Krzysztof Gawkowki z partii Wiosna. "Ten postulat, który również znalazł się w nieco innej formie w programie Wiosny, czyli europejska płaca minimalna, to jest coś, nad czym warto pracować, przy czym my podchodzimy do tego nieco inaczej, bo wiemy, że taka płaca na równym poziomie w tym momencie w Europie nie jest możliwa" - odpowiedział Maciej Konieczny z Lewicy Razem.
 • Mama niepełnosprawnej Kingi o 500 plus: To nic nie zmienia, wychodzimy na ulicę

  „To jest propozycja nieprecyzyjna, bo jest składana parę dni przed wyborami. (…) Teraz premier Mateusz Morawiecki powinien to 500 plus włożyć do renty socjalnej, ona wtedy by wyniosła 1435 złotych i corocznie ją waloryzować” – mówiła o propozycji 500 plus dla osób niepełnosprawnych w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Alicja Jochymek, mama niepełnosprawnej Kingi, jedna z liderek ubiegłorocznego protestu w Sejmie. „To nic nie zmienia, wychodzimy na ulicę. (…) „Będzie tam odczytany list do pana prezydenta i premiera. Usłyszą od nas parę gorzkich słów” – zadeklarowała.
 • Szymon Szynkowski vel Sęk o reparacjach wojennych: Mamy moralne prawo

  Zespół parlamentarny posła Mularczyka finalizuje swoje prace, potem będziemy podejmować decyzje – tak wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk odpowiada na pytanie o reparacje wojenne. „Rozmawiamy z niemieckimi partnerami, że mamy moralne prawo do takiej rozmowy. Polska otrzymała ok. 1 proc. wszystkich odszkodowań wypłaconych różnym krajom po II wojnie światowej. To jest bardzo mało, biorąc pod uwagę, że była największą ofiarą, poniosła najwięcej strat. Nasze prawo do takiej dyskusji jest uzasadnione” – przekonywał gość Popołudniowej rozmowy w RMF FM. Dodał, że „niemieccy partnerzy to rozumieją”. W internetowej części Popołudniowej Rozmowy w RMF FM Szymon Szynkowski vel Sęk był pytany między innymi o to, dlaczego premier Mateusz Morawiecki podczas niedawnej wizyty w Stanach Zjednoczonych, kolejny raz nie gościł w Białym Domu. „Nasze relacje są szczególne i bardzo intensywne, to jest naturalne, że nie ma potrzeby kolejnymi spotkaniami udowadniać, że te relacje są bardzo dobre, bo one po prostu są bardzo dobre. Nie ma co tego na siłę udowadniać” – odpowiedział. Gość mówił także o kosztach organizacji konferencji bliskowschodniej w Warszawie „jakieś uczestnictwo Stanów Zjednoczonych pewnie było, ale większość kosztów poniosła Polska (…)Jeżeli Amerykanie będą tu lokowali swoje wojska, to też ponoszą pewne koszty i ta współpraca na tym polega, że oni zaangażują duże środki finansowe. (…) My na pewno część pieniędzy też wyłożymy” – dodał. Wiceszef MSZ był pytany również o kandydata na ambasadora Polski przy NATO. „Jest taki kandydat zgłoszony, z tego co pamiętam to w tej chwili przeszedł już etap komisji spraw zagranicznych” – mówił o Tomaszu Szatkowskim. Marcin Zaborski zwrócił uwagę, że kandydat nie przeszedł weryfikacji komisji spraw zagranicznych, bo w lutym nie uzyskał pozytywnej opinii posłów, a kandydaturę Szatkowskiego prezentował w Sejmie właśnie Szymon Szynkowski vel Sęk. Polityk PiS odniósł się także do pomysłu wpisania członkostwa Polski w U