Rio de Janeiro

Artykuły - Rio de Janeiro (390)

Filmy - Rio de Janeiro (16)

 • Protesty przed brazylijskim Muzeum Narodowym. Mieszkańcy Rio de Janeiro obwiniają władze za pożar obiektu

  Przed brazylijskim Muzeum Narodowym zgromadzili się protestujący, którzy obwiniają władze o dopuszczenie do pożaru obiektu. Ogień wybuchł po zamknięciu placówki, ok. godz. 19.30 czasu lokalnego w niedzielę 2 września. Manifestanci mieli próbować wedrzeć się na teren muzeum, na co policja odpowiedziała używając gazu łzawiącego. (RUPTLY/x-news)
 • Pożar brazylijskiego Muzeum Narodowego. 20 milionów eksponatów płonie w Rio de Janeiro

  Muzeum Narodowe stanęło w ogniu w Rio de Janeiro. Pożar miał wybuchnąć po zamknięciu placówki, ok. godz. 19.30 czasu lokalnego w niedzielę 2 września. Według wstępnych doniesień, nikt nie ucierpiał w wyniku rozprzestrzenienia się ognia. Wewnątrz budynku znajduje się jednak ponad 20 mln eksponatów. Muzeum Narodowe Brazylii to najstarsza instytucja naukowa tego kraju. "To smutny dzień dla wszystkich Brazylijczyków. Straciliśmy dwieście lat pracy, badań i wiedzy" - napisał na Twitterze prezydent Brazylii Michel Temer. Budynek, w którym znajduje się muzeum, niedawno obchodził 200-lecie swego istnienia. Pierwotnie był siedzibą portugalskiej rodziny królewskiej. (TVN24/x-news)
 • Niezwykłe zdjęcia z igrzysk w Rio - dzień 1 i 2

  Igrzyska Olimpijskie w obiektywie. Zobacz najciekawsze zdjęcia z pierwszych dni sportowych zmagań w Rio!
 • 10 najbogatszych sportowców na Igrzyskach w Rio

  Magazyn Forbes przygotował zestawienie najbogatszych sportowców, którzy wystąpią na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. W dziesiątce najlepiej zarabiających sportowców znaleźli się m.in.: Novak Djoković, Kevin Durant czy Neymar.