Rio de Janeiro

Artykuły - Rio de Janeiro (390)

Filmy - Rio de Janeiro (14)

 • Niezwykłe zdjęcia z igrzysk w Rio - dzień 1 i 2

  Igrzyska Olimpijskie w obiektywie. Zobacz najciekawsze zdjęcia z pierwszych dni sportowych zmagań w Rio!
 • 10 najbogatszych sportowców na Igrzyskach w Rio

  Magazyn Forbes przygotował zestawienie najbogatszych sportowców, którzy wystąpią na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. W dziesiątce najlepiej zarabiających sportowców znaleźli się m.in.: Novak Djoković, Kevin Durant czy Neymar.
 • Zrobił "selfie", które stało się hitem sieci!

  To nie są widoki dla tych, którzy mają lęk wysokości! 27-letni Brazylijczyk Thiago Correa wspiął się na szczyt 38-metrowego pomnika Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro. W tym celu musiał uzyskać specjalne pozwolenie od władz miasta. Swoją obecność w tym niezwykłym miejscu uwiecznił na „selfie”, które błyskawicznie obiegło sieć.
 • Kompromitacja gospodarza igrzysk 2016!

  W 2016 roku Rio de Janeiro będzie gospodarzem letnich igrzysk olimpijskich. Tymczasem standardy czystości i higieny w tej brazylijskiej metropolii pozostawiają wiele do życzenia. Ekolodzy i biolodzy biją na alarm: w Rio jest tak brudno, że... zagraża to zdrowiu sportowców! Zatoka Guanabara, na której południowo-zachodnim brzegu leży Rio, ma być areną zmagań żeglarzy. Akwen jest jednak dramatycznie zanieczyszczony. Wpływają do niego ścieki z miasta. Wśród odpadów zalegających w zatoce są nie tylko śmieci małych gabarytów, jak plastikowe butelki, ale nawet pralki i materace. - Jeśli któryś z zawodników wpadnie tu do wody, może zachorować na żółtaczkę. Radzę sportowcom, aby zaszczepili się przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A. Ta zatoka to jedna wielka latryna – dosadnie podsumowuje sytuację biolog Mario Moscatelli.