Rio 2016

Artykuły - Rio 2016 (192)

 • Magdalena Fularczyk-Kozłowska: Wrócić do sportu będzie bardzo ciężko

  Magdalena Fularczyk-Kozłowska: Wrócić do sportu będzie bardzo ciężko

  "Na tę chwilę nie wyobrażam sobie powrotu do sportu w roli zawodniczki" - powiedziała PAP mistrzyni olimpijska w wioślarstwie Magdalena Fularczyk-Kozłowska. Obecnie spełnia się w roli mamy sześciomiesięcznej Marianny, która stała się jej całym światem.
 • Rio 2016 - koszt organizacji igrzysk wzrósł do 13,2 mld dolarów

  Rio 2016 - koszt organizacji igrzysk wzrósł do 13,2 mld dolarów

  Dziwicie się, że chętnych do organizacji igrzysk olimpijskich jest tylu, co kot napłakał? Koszt organizacji ubiegłorocznych IO w Rio de Janeiro wzrósł do 13,2 mld dolarów (43,4 mld reali brazylijskich) - poinformowała państwowa agencja zajmująca się dziedzictwem olimpijskim (AGLO). Pierwotnie zakładana suma na ten cel wynosiła 28,8 mld reali.
 • Stadion Maracana. Na obiekt wróciło światło

  Stadion Maracana. Na obiekt wróciło światło

  Światło wróciło na stadion Maracana w Rio de Janeiro. Elektrownia włączyła dopływ prądu po tym jak spłacono 430 tys. z ponad miliona dolarów długu.
 • Skradziono złoty medal mistrzowi olimpijskiemu z Rio we florecie

  Skradziono złoty medal mistrzowi olimpijskiemu z Rio we florecie

  Mistrz olimpijski z Rio de Janeiro we florecie Włoch Daniele Garozzo poinformował, iż złoty medal został mu skradziony podczas podróży pociągiem w ojczyźnie. - Zdrzemnąłem się na godzinę, a gdy się obudziłem, miałem otwarty plecak - relacjonował.
 • Rio 2016. Igrzyska wyjechały, a kasy nie ma

  Rio 2016. Igrzyska wyjechały, a kasy nie ma

  Choć karuzela o nazwie "igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro" już dawno odjechała, wielu pracowników, którzy pracowali przy ich organizacji, nie może się wciąż doczekać na wypłaty! Pójdą do sądu.
 • 124 niemieckich medalistów odebrało nagrody pieniężne

  124 niemieckich medalistów odebrało nagrody pieniężne

  124 niemieckich medalistów olimpijskich i paraolimpijskich z Rio de Janeiro odebrało w poniedziałek w Berlinie czeki na 25 tysięcy euro za złoto, 15 tys. za srebro i 10 tys. za brąz. Wysokość nagród była identyczna dla obu grup sportowców.
 • Prezydent Andrzej Duda dziękuje olimpijczykom

  Prezydent Andrzej Duda dziękuje olimpijczykom

  Prezydent Andrzej Duda podziękował polskim olimpijczykom, którzy zdobyli medale na letnich igrzyskach w Rio de Janeiro. Prezydent przyjął uczestników igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich, którym wręczył odznaczenia państwowe.
 • Nick Skelton nie chciał sprzedać swojego konia za 15 mln euro

  Nick Skelton nie chciał sprzedać swojego konia za 15 mln euro

  Przed igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro brytyjski jeździec Nick Skelton, który wywalczył na nich złoty medal w indywidualnym konkursie skoków przez przeszkody, odrzucił ofertę sprzedaży swojego konia Big Stara za 15 mln euro.
 • Rio 2016. Złoto, srebro i brąz dla Polaków na igrzyskach paraolimpijskich

  Rio 2016. Złoto, srebro i brąz dla Polaków na igrzyskach paraolimpijskich

  Barbara Niewiedział została mistrzynią olimpijską w biegu na 1500 m, Alicja Fiodorow zdobyła srebrny medal na 200 m, a Lech Stoltman brązowy w pchnięciu kulą.
 • ​Natalia Madaj o wykradzionym dokumencie WADA z jej nazwiskiem

  ​Natalia Madaj o wykradzionym dokumencie WADA z jej nazwiskiem

  Nazwisko mistrzyni olimpijskiej w wioślarstwie Natalii Madaj znalazło się na liście dokumentów wykradzionych przez rosyjskich hakerów, informujących o stosowaniu środków niedozwolonych. Sama zawodniczka wyjaśnia dokładnie, co to za dokument.

Filmy - Rio 2016 (1)

 • Pierwsze monety olimpijskie są już w Polsce

  W Polsce są już pierwsze cztery z 16 srebrnych monet olimpijskich Rio 2016 wyemitowanych przez Bank Centralny Brazylii. Kolekcja ma najniższą w historii igrzysk limitację – tylko 25 000, ale jedynie 10 000 wyekspediowanych zostanie w świat. Polsce przypadło zaledwie 565 egzemplarzy.