Ridley Scott

Synonimy:
Scott Ridley,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ridley Scott (128)

 • "House of Gucci": Rodzina Gucci krytykuje film. "Al Pacino jest niski i gruby"

  "House of Gucci": Rodzina Gucci krytykuje film. "Al Pacino jest niski i gruby"

  24 listopada tego roku w kinach ma pojawić się najnowszy film Ridleya Scotta zatytułowany "House of Gucci". Opowie on historię morderstwa na zlecenie, którego ofiarą został Maurizio Gucci, wnuk założyciela marki. Zdjęcia do tej produkcji już trwają i budzą kontrowersje wśród spadkobierców Guccio Gucciego.
 • "Kitbag": Film Ridleya Scotta o Napoleonie sfinansuje Apple Studios

  "Kitbag": Film Ridleya Scotta o Napoleonie sfinansuje Apple Studios

  Platforma streamingowa Apple TV+ doczeka się w przyszłości kolejnego głośnego tytułu w swoim repertuarze. Będzie to wyreżyserowany przez Ridleya Scotta film zatytułowany „Kitbag”. Bohaterem tej produkcji będzie Napoleon Bonaparte. Do jego powstania jednak droga daleka. Zdjęcia mają rozpocząć się na początku 2022 roku.
 • Jeremy Irons zagra u boku Lady Gagi w nowym filmie Ridleya Scotta

  Jeremy Irons zagra u boku Lady Gagi w nowym filmie Ridleya Scotta

  Nagrodzony Oscarem za rolę w filmie "Odmiana losu" z 1990 roku Jeremy Irons dołączył właśnie do obsady filmu "Gucci", który reżyseruje Ridley Scott. Razem z nim w głównych rolach w tej produkcji wystąpią m.in. Lady Gaga, Adam Driver, Jared Leto, Al Pacino, Jack Huston oraz Reeve Carney.
 • Joaquin Phoenix zagra Napoleona w nowym filmie Ridleya Scotta

  Joaquin Phoenix zagra Napoleona w nowym filmie Ridleya Scotta

  83-letni Ridley Scott nie zwalnia tempa. Choć kończy zdjęcia do filmu „The Last Duel”, a potem zaczyna realizacje filmu o rodzinie Guccich, to reżyser ma już kolejny pomysł. Twórca zajmie się też reżyserią filmu biograficznego o Napoleonie Bonaparte zatytułowanego „Kitbag”. W roli cesarza Francuzów zobaczymy Joaquina Phoeniksa. Wielka kariera tego aktora rozpoczęła się od występu w innym filmie Scotta – „Gladiatorze”.
 • "Wychowane przez wilki": Nowy serial produkcji Ridleya Scotta

  "Wychowane przez wilki": Nowy serial produkcji Ridleya Scotta

  Nowy projekt sci-fi "Wychowane przez wilki" wyprodukowany przez Ridleya Scotta będzie miał premierę 4 września w HBO GO. Emisja serialu w HBO zaplanowana jest na październik.
 • ​Ridley Scott nakręci kolejną część "Obcego"?

  ​Ridley Scott nakręci kolejną część "Obcego"?

  Jednym ze stałych elementów świata filmu jest to, że Ridley Scott snuje plany kolejnych odsłon serii zapoczątkowanej filmem "Obcy - 8. pasażer Nostromo". Już trzecia jej część miała być ostatnią, a potem główną bohaterkę filmu, czyli Ripley sklonowano i zabawa zaczęła się od nowa. Scott przez lata wspominał o następnym filmie cyklu, który finalnie powstał w 2012 roku i nosił tytuł "Prometeusz". Później mówił o nowym filmie i w 2017 roku premierę miał "Obcy: Przymierze". A teraz? Teraz Scott rozważa kolejne kontynuacje.
 • Ridley Scott wyprodukuje nowy film reżysera „Narcos”

  Ridley Scott wyprodukuje nowy film reżysera „Narcos”

  Realizacji doczeka się kolejny scenariusz z niesławnej Czarnej Listy. Będzie to napisany przez Emily Jerome thriller „Panopticon”. Jednym z producentów filmu będzie Ridley Scott, a wyreżyseruje go Kolumbijczyk Andres Baiz, twórca kilku odcinków „Narcos” oraz thrillera „La cara oculta”.
 • Ridley Scott nakręci film o pandemii?

  Ridley Scott nakręci film o pandemii?

  W czasie kwarantanny spowodowanej koronawirusem swoją drugą młodość przeżywają takie filmy jak "Epidemia" czy "Contagion - Epidemia strachu". Temat pandemii jest też atrakcyjny dla filmowców, którzy wplatają go w swoje najnowsze produkcje. Jednym z takich twórców może być Ridley Scott, który zainteresował się książką Lawrence'a Wrighta "The End of October".
 • Znamy datę premiery filmu "Gucci" Ridleya Scotta

  Znamy datę premiery filmu "Gucci" Ridleya Scotta

  "Gucci" Ridleya Scotta trafi na ekrany kin 24 listopada 2021. W głównej roli zobaczymy Lady Gagę.

Zdjęcia - Ridley Scott (1)

Filmy - Ridley Scott (2)

 • "Prometeusz" (2)

  Oczekiwany z ogromnym zainteresowaniem najnowszy film Ridleya Scotta jest powrotem tego reżysera do gatunku science fiction.
 • "Prometeusz"

  Najnowszy film Ridleya Scotta to pierwsza produkcja science fiction tego twórcy od czasu legendarnego "Łowcy androidów". Jej akcja nawiązywać będzie do wątków słynnej serii o Obcym.