wydarzenia - Rick Santorum

Artykuły - Rick Santorum (11)

 • "Jako prezydent będę walczyć o każde życie"

  "Jako prezydent będę walczyć o każde życie"

  Skrajnie konserwatywny republikański polityk Rick Santorum zamierza ponownie ubiegać się o urząd prezydenta USA. "Mam śmiałą wizję dla Ameryki, jasną i konserwatywną" - powiedział w środę Santorum w swej rodzinnej miejscowości w stanie Pensylwania.
 • Santorum poparł Romneya w walce o republikańską nominację

  Santorum poparł Romneya w walce o republikańską nominację

  Rick Santorum, który wycofał się z walki o republikańską nominację w wyborach prezydenckich w USA, poparł swego byłego konkurenta Mitta Romneya. W poniedziałek wieczorem wezwał zwolenników do współpracy w celu odsunięcia od władzy prezydenta Baracka Obamy.
 • USA: Rick Santorum wycofał się z wyborów prezydenckich

  USA: Rick Santorum wycofał się z wyborów prezydenckich

  Rywalem Baracka Obamy w jesiennych wyborach prezydenckich będzie Mitt Romney. Jego główny rywal w prawyborach partii republikańskiej Rick Santorum wycofał się z walki o nominację.
 • USA: Santorum wygrywa w Alabamie i Missisipi

  USA: Santorum wygrywa w Alabamie i Missisipi

  Były senator Rick Santorum zwyciężył we wtorek w republikańskich prawyborach w Alabamie i Missisipi, dwóch stanach konserwatywnego południa USA, pokonując Mitta Romneya. Może to przedłużyć wyścig do nominacji prezydenckiej w Partii Republikańskiej (GOP).
 • USA: Santorum zwyciężył w stanie Kansas

  USA: Santorum zwyciężył w stanie Kansas

  Były senator Rick Santorum, ubiegający się o nominację na kandydata Partii Republikańskiej w wyborach prezydenckich w USA, zwyciężył w sobotnich konferencjach partyjnych (caucuses) Republikanów w stanie Kansas.
 • USA po "Super Wtorku": Niewielka przewaga Romneya

  USA po "Super Wtorku": Niewielka przewaga Romneya

  Wyniki republikańskich prawyborów, które odbyły się we wtorek w aż 10 amerykańskich stanach, wskazują, że faworyt wyścigu do nominacji prezydenckiej Mitt Romney tylko nieznacznie powiększył przewagę nad rywalami.
 • Santorum w defensywie w debacie w Arizonie

  Santorum w defensywie w debacie w Arizonie

  Były senator Rick Santorum, który ostatnio wysuwał się na czoło wyścigu do nominacji prezydenckiej w Partii Republikańskiej, przeżywał ciężkie chwile w czasie debaty TV kandydatów do nominacji, która odbyła się w środę wieczorem (czasu USA) w Mesa w Arizonie.
 • Czy Santorum stanie się alternatywą dla Romneya?

  Czy Santorum stanie się alternatywą dla Romneya?

  Niespodziewane zwycięstwo Ricka Santoruma we wtorkowych prawyborach republikańskich w trzech stanach zachwiało powszechnym przekonaniem o "nieuchronnej" nominacji prezydenckiej Mitta Romneya. Komentatorzy wątpią jednak, czy Santorum mu ją odbierze.
 • USA: Santorum wygrywa prawybory w dwóch stanach

  USA: Santorum wygrywa prawybory w dwóch stanach

  Były senator z Pensylwanii Rick Santorum wygrał we wtorek prawybory w Partii Republikańskiej (GOP) w stanach Missouri, Minnesota i Kolorado. Umacnia to jego szanse nawiązania równej walki o partyjną nominację prezydencką z Mittem Romneyem i Newtem Gingrichem.
 • Religijna prawica poparła Ricka Santorum. Za późno?

  Religijna prawica poparła Ricka Santorum. Za późno?

  Na tydzień przed republikańskimi prawyborami w Karolinie Południowej religijni konserwatyści w USA odmówili poparcia liderowi wyścigu do nominacji prezydenckiej w GOP Mittowi Romneyowi. Wezwali do głosowania na byłego senatora z Pensylwanii Ricka Santorum.