Richard Burton

Synonimy:
Burton Richard,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Richard Burton (11)

 • Richard Burton: Żonę kupił za milion dolarów

  Richard Burton: Żonę kupił za milion dolarów

  Richard Burton zawsze był głodny. W dzieciństwie chleba, w wieku dorosłym sukcesu, pieniędzy, miłości.
 • Burton obnażony przez... Burtona

  Burton obnażony przez... Burtona

  Fragmenty dziennika Richarda Burtona opublikowane w angielskiej prasie odkrywają nowe oblicze walijskiego aktora, którego prócz roli Marka Antoniusza pamiętamy z burzliwego związku z Elizabeth Taylor. Książka wyjdzie w całości pod koniec października.
 • Miłość, namiętność, nienawiść

  Miłość, namiętność, nienawiść

  W księgarniach pojawiła się książka o jednym z najgłośniejszych związków w historii Hollywood – Elizabeth Taylor i Richarda Burtona.
 • Romans stulecia

  Romans stulecia

  Mimo dwukrotnego rozwodu o związku Elizabeth Taylor i Richarda Burtona mówi się "małżeństwo stulecia". Dlaczego? Niezwykłą historię ich miłości można poznać z wydanej właśnie w Polsce książki "Romans stulecia Elizabeth Taylor i Richarda Burtona".
 • To był romans stulecia!

  To był romans stulecia!

  17 października w księgarniach pojawi się niezwykła biografia Liz Taylor i Richarda Burtona "Romans stulecia". Na jej podstawie ma powstać film w reżyserii Martina Scorsese, w którym w role kochanków wcielą się Natalie Portman i Gerard Butler.
 • Scorsese opowie o Elizabeth Taylor

  Scorsese opowie o Elizabeth Taylor

  Martin Scorsese planuje nakręcić film o jednym z najbardziej burzliwych związków Hollywood - relacji Richarda Burtona i Elizabeth Taylor. Był to jeden z pierwszych filmowych romansów, który w takim stopniu zelektryzował plotkarskie media.
 • Gdzie spocznie Elizabeth Taylor?

  Gdzie spocznie Elizabeth Taylor?

  Rodzina aktora Richarda Burtona, który był dwukrotnie mężem Elizabeth Taylor, zaproponowała w czwartek pochowanie jej w grobowcu rodzinnym w południowej Walii. Liz Taylor zmarła w środę w wieku 79 lat.
 • Elizabeth Taylor nie żyje

  Elizabeth Taylor nie żyje

  W środę, 23 marca, zmarła Elizabeth Taylor, gwiazda kina, pamiętna odtwórczyni Kleopatry z filmu Josepha L. Mankiewicza. 27 lutego obchodziła 79. urodziny. Od 2004 roku aktorka miała problemy z sercem.
 • Kolekcja Burtona na uniwersytecie

  Prywatna kolekcja dzienników, listów i książek należących do legendarnego hollywoodzkiego aktora Richarda Burtona, została w środę, 18 maja, podarowana Walijskiemu Uniwersytetowi Swansea. Zbiory będą przechowywane w specjalnym ośrodku badawczym, zlokalizowanym po drugiej stronie zatoki, gdzie stoi dom Burtona w Port Talbot.
 • Skradzione wspomnienia Richarda Burtona

  Skradzione wspomnienia Richarda Burtona

  Z budynku londyńskiej siedziby BBC zniknął dziennik słynnego hollywoodzkiego aktora, Richarda Burtona ("Kleopatra", "Kto się boi Wirginii Woolf?", "Noc Iguany"). Dziennik został wypożyczony w związku z realizacją telewizyjnego programu o życiu aktora. Scotland Yard i detektywi wynajęci przez BBC prowadzą w tej sprawie dochodzenie.