reżyseria

Artykuły - Reżyseria (178)

 • Zmarł reżyser Edouard Molinaro

  Zmarł reżyser Edouard Molinaro

  W wieku 85 lat zmarł w sobotę we Francji reżyser Edouard Molinaro, twórca znanych komedii z Louisem de Funesem "Oskar" i "Hibernatus", czy nominowanej do Oskara "Klatki szaleńców".
 • Samantha Geimer opublikowała wspomnienia

  Samantha Geimer opublikowała wspomnienia

  Samantha Geimer, z którą Roman Polański uprawiał seks, gdy miała 13 lat, opublikowała swoje wspomnienia. Książka zatytułowana "The Girl. A Life Lived in the Shadow of Roman Polanski" trafiła we wtorek, 17 września, na półki księgarskie w Stanach Zjednoczonych.
 • Obrzydliwe zachowanie fanów Lady Gagi

  Obrzydliwe zachowanie fanów Lady Gagi

  "Mam już dość zachowania fanów Lady Gagi. Rasistowskie obelgi, groźby śmierci, homofobiczne wyzwiska. Nigdy nie doświadczyłem czegoś tak obrzydliwego" - napisał na Twitterze Joseph Kahn, rozchwytywany reżyser teledysków (również Lady Gagi).
 • DiCaprio i Scorsese po raz piąty w duecie

  DiCaprio i Scorsese po raz piąty w duecie

  Leonardo DiCaprio, trzykrotnie nominowany do Oscara, jeden z najbardziej znanych aktorów na świecie, zagrał główną rolę w najnowszym filmie Martina Scorsese "Wolf of Wall Street". To już piąty wspólny projekt tych artystów.
 • Polański: Prowokacji ciąg dalszy

  Polański: Prowokacji ciąg dalszy

  Samantha Geimer, która w 1977 roku, jako 13-latka, oskarżyła Romana Polańskiego o gwałt, wyda zbiór wspomnień, który odsłoni nieznane do tej pory opinii publicznej kulisy tamtych wydarzeń. Prowokacyjna jest już sama okładka książki.
 • Zmarł Henryk Baranowski: reżyser i aktor

  Zmarł Henryk Baranowski: reżyser i aktor

  ​W sobotę zmarł Henryk Baranowski - reżyser teatralny, scenarzysta i aktor, scenograf, a także m.in. b. dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Śląskiego w Katowicach - poinformował Teatr na swojej stronie internetowej.

Filmy - Reżyseria (2)

 • Andrzej Wajda (1926-2016)

  Reżyser był jedną z najwybitniejszych i najpopularniejszych postaci w branży filmowej, a także współtwórcą polskiej szkoły filmowej.
 • "Kwartet": Dustin Hoffman w nowej roli

  "Kwartet" to kameralny, uroczy film będący debiutem reżyserskim słynnego aktora Dustina Hoffmana. Cissy, Wilf i Reg przed laty należeli do kwartetu operowego. Obecnie mieszkają w Beecham House, domu spokojnej starości dla uzdolnionych muzyków. Jak co roku organizują koncert z okazji urodzin kompozytora Giuseppe Verdiego. Pojawienie się Jean, byłej żony Rega oraz dawnej członkini zespołu, zaburza dotychczas panującą równowagę...