rezyser

Artykuły - Rezyser (23)

 • Kim Basinger problemy z adopcją

  Kim Basinger problemy z adopcją

  Kim Basinger gra główną rolę w nowym dramacie duńskiego reżysera Andersa Morgenthalera ("Księżniczka"), zatytułowanym "Petit".
 • Jakim reżyserem jest Ryan Gosling?

  Jakim reżyserem jest Ryan Gosling?

  Ryan Gosling ("Drive", "Blue Valentine", "Idy marcowe") pracuje obecnie nad swoim debiutem reżyserskim. Saoirse Ronan, gwiazda filmu "Intruz", która gra główną rolę w produkcji hollywoodzkiego gwiazdora, opisuje go jako reżysera "rozluźnionego i kreatywnego".
 • Młode małżeństwo w kryzysie

  Młode małżeństwo w kryzysie

  Adrian Lyne, twórca tak głośnych produkcji, jak "Dziewięć i pół tygodnia", "Fatalne zauroczenie" i "Niewierna", po latach przerwy postanowił wrócić do kina. Czy nowa produkcja będzie pełna gorących scen, tak jak to miało miejsce w przypadku poprzednich obrazów tego reżysera?
 • Jubileusz reżysera "Przesłuchania"

  Jubileusz reżysera "Przesłuchania"

  Reżyser Ryszard Bugajski, twórca filmów "Przesłuchanie", "Generał Nil" oraz "Układu zamkniętego", skończył w sobotę, 27 kwietnia, 70 lat. "Mój film jest manifestem człowieka, który chce być wolny, bez względu na cenę" - mówił Bugajski o "Przesłuchaniu", swoim najsłynniejszym filmie.
 • Najlepszym reżyserem jest...

  Najlepszym reżyserem jest...

  Ben Affleck został tegorocznym laureatem nagrody Gildii Reżyserów Amerykańskich (Directors Guild of America - DGA). Hollywoodzkiego aktora doceniono za reżyserię filmu "Operacja Argo".
 • Ciężka praca, duża przygoda

  Ciężka praca, duża przygoda

  Maciej Dejczer, reżyser serialu "Misja Afganistan", przyznał, że nie jest łatwo wykreować taki świat, który dla widza byłby odzwierciedleniem afgańskiej rzeczywistości. - Trudno zrobić Afganistan z niczego - przyznał w rozmowie z Interia.tv.
 • "Trzy": System trójkowy

  "Trzy": System trójkowy

  Hanna i Simon to berlińczycy od 20 lat razem. Gdy ich związek wchodzi w etap stabilizacji, przyzwyczajenia i lekkiej monotonii, pojawia się Adam, doktor biologii i genetyk. Oboje zakochują się w młodszym mężczyźnie, a romans z nim przyniesie ożywienie w ich związku i... zaowocuje pewną niespodzianką.
 • Zmarł reżyser Zalman King

  Zmarł reżyser Zalman King

  W Los Angeles zmarł w piątek, 3 lutego, w wieku 69 lat amerykański reżyser, scenarzysta i aktor Zalman King - poinformował magazyn "Hollywood Reporter". Był producentem i autorem scenariusza słynnego erotycznego filmu "Dziewięć i pół tygodnia". Od sześciu lat walczył z rakiem.
 • Kobiety Pedro Almodóvara

  Kobiety Pedro Almodóvara

  Pedro Almodóvar, uznawany za najwybitniejszego współczesnego reżysera hiszpańskiego, bardzo często czyni głównymi bohaterkami swoich filmów kobiety. Wydaje się, że posiadł niezwykłą umiejętność szczerego opowiadania o ich psychice, potrzebach i lękach.
 • Gosling wdzięczny za uściski reżysera

  Gosling wdzięczny za uściski reżysera

  Ryan Gosling czuje ogromną wdzięczność wobec reżysera najnowszego filmu ze swoim udziałem, Nicolasa Windinga Refna. Duńczyk bardzo mu pomógł, "przytulając" aktora przed przystąpieniem do realizowania pewnych scen.