Rezydenci

Artykuły - Rezydenci (8)

 • Karczewski o rezydentach: Pieniądze są ważne, ale nie mogą być na pierwszym miejscu

  Karczewski o rezydentach: Pieniądze są ważne, ale nie mogą być na pierwszym miejscu

  - Pieniądze mają znaczenie, ale nie mogą być na pierwszym miejscu; jeśli jest tak jest, trzeba się zastanowić, czy warto być lekarzem - tak marszałek Senatu Stanisław Karczewski odniósł się do piątkowych rozmów protestujących rezydentów z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem.
 • Lekarze rezydenci rozpoczęli protest głodowy

  Lekarze rezydenci rozpoczęli protest głodowy

  Około dwudziestoosobowa grupa lekarzy rezydentów rozpoczęła w poniedziałek głodówkę w proteście przeciw zbyt niskim nakładom na ochronę zdrowia. Młodych lekarzy popierają także przedstawiciele innych zawodów medycznych.
 • Rezydenci: Mała liczba pracowników medycznych zagraża bezpieczeństwu Polaków

  Rezydenci: Mała liczba pracowników medycznych zagraża bezpieczeństwu Polaków

  Niedostateczna liczba pracowników ochrony zdrowia zagraża bezpieczeństwu zdrowotnemu Polaków - ostrzegają lekarze rezydenci. W piśmie do ministra zdrowia zaapelowali o zmianę przepisów dotyczących czasu pracy lekarzy oraz o podniesienie wynagrodzeń.
 • Portugalia: 828 mln euro na przyciągnięcie zagranicznych rezydentów

  Portugalia: 828 mln euro na przyciągnięcie zagranicznych rezydentów

  Gabinet Pedra Passosa Coelho wyda do 2015 r. 828 mln euro na rozwój programu tzw. turystyki rezydencyjnej. W jego ramach rząd będzie zachęcał zamożnych obcokrajowców do zamieszkania na terytorium Portugalii.
 • Oferta zakupu akcji własnych spółki COMP S.A.

  Raport bieżący nr 21/2010Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe OFERTA ZAKUPU AKCJI COMP SPÓŁKA AKCYJNA. z siedzibą w Warszawie, ul. Jutrzenki 116 Datą niniejszej Oferty jest dzień 11 czerwca 2010 roku W ramach niniejszej oferty zakupu akcji ("Oferta") spółka COMP S.A. z siedzibą w Warszawie, ul. Jutrzenki 116 ("Spółka", "Nabywca") oferuje Akcjonariuszom Spółki nabycie akcji własnych, będących zdematerializowanymi
 • Młodzi dostaną po 2285 zł

  Młodzi dostaną po 2285 zł

  Minister zdrowia chce, aby od 1 stycznia stażyści i rezydenci dostali 30-proc. podwyżki wynagrodzeń. Lekarze-rezydenci mają mieć prawo do uzyskiwania preferencyjnych kredytów. Lekarski Egzamin Państwowy zostanie przesunięty na szósty rok studiów medycznych.
 • Jak nie płacić za dochody zagraniczne

  Jak nie płacić za dochody zagraniczne

  Polacy (polscy rezydenci podatkowi) osiągając dochody z za granicy zastanawiają się zapewne, w jaki sposób rozliczać osiągane dochody. Niektórzy z nich nie mają jednak takiego problemu. Jeżeli bowiem dochód osiągnięty za granicą jest zwolniony od opodatkowania w Polsce oraz podatnik nie osiągnął w Polsce żadnych dochodów, to nie ma potrzeby rozliczania się z takiego dochodu w Polsce.
 • "Hymn polskiego kickboxingu"

  "Hymn polskiego kickboxingu"

  Wydanie przez toruński skład TSP "półlegalnej", zdaniem autorów, produkcji zatytułowanej "Miej to w pamięci" było głównym powodem naszego spotkania z muzykami. Promujący płytę singel "Kickboxing", do którego został nakręcony klip, dotarł już do sporego kręgu odbiorców. Karnet (mhh.pl) rozmawiał z zespołem o ekipie, produkcji i planach na przyszłość.

Filmy - Rezydenci (2)

 • Rezydenci grożą kolejnym protestem, bo min. zdrowia nie wywiązuje się ze zobowiązań. Resort odpowiada: jutro rozporządzenie

  Lekarze rezydenci, którzy po kilkumiesięcznym proteście doszli w lutym do porozumienia z resortem zdrowia twierdzą, że ministerstwo nie wywiązuje się ze złożonych obietnic i zapowiada kolejny protest. - Trudno mi powiedzieć, że gdzieś jest to nierealizowane - odpowiada z kolei minister zdrowia. - Jutro zostanie podpisane rozporządzenie dla rezydentów - „ustawa 6 proc.” - w której duża część rozwiązań z porozumienia jest zrealizowana. Jesteśmy w stałym kontakcie z Naczelną Izbą Lekarską - wyjaśnia Łukasz Szumowski. W porozumieniu, które 8 lutego podpisali minister zdrowia Łukasz Szumowski i przedstawiciel lekarzy rezydentów, znalazło się między innymi stwierdzenie o zwiększeniu nakładów na ochronę zdrowia do 6 procent PKB w ciągu 6 lat, ale też o wsparciu finansowym dla lekarzy specjalistów, którzy zdecydują się zostać na stałe w jednej placówce medycznej. (TVN24/x-news)
 • Kopacz w Popołudniowej rozmowie RMF (25.10.17)

  Kopacz w Popołudniowej rozmowie RMF (25.10.17)