rezerwy

Artykuły - Rezerwy (1047)

 • Kolejne banki w Polsce tworzą rezerwy

  Kolejne banki w Polsce tworzą rezerwy

  ​Po wyroku TSUE kolejne banki w Polsce mające ekspozycję na kredyty we frankach szwajcarskich tworzą rezerwy. Zdaniem analityków koszty dla sektora będą jeszcze większe, bo nie wszystkie instytucje opublikowały całoroczne wyniki. Wczoraj podały je Alior Bank i Pekao Bank Hipoteczny.
 • Ok. 100 ton polskiego złota sprowadzono do kraju

  Ok. 100 ton polskiego złota sprowadzono do kraju

  - NBP zakończył procedurę sprowadzenia rezerw złota do Polski - poinformował na konferencji prezes NBP Adam Glapiński.
 • NBP kupił 100 ton złota. Trafi do Polski

  NBP kupił 100 ton złota. Trafi do Polski

  Narodowy Bank Polski zwiększył rezerwy dewizowe w złocie do ok. 228 ton. Dotychczas 98 proc. posiadanego złota było przechowywane w skarbu Banku Anglii (bank centralny). W najbliższym czasie 100 ton ma jednak trafić do Polski.
 • Rezerwa Federalna podjęła decyzję odnośnie do stóp procentowych w USA

  Rezerwa Federalna podjęła decyzję odnośnie do stóp procentowych w USA

  Amerykańska Rezerwa Federalna utrzymała główną stopę procentową w przedziale 1,25-1,50 proc. - podano w komunikacie. Fed oczekuje dalszych stopniowych podwyżek stóp procentowych. Decyzja o stopach procentowych była zgodna z oczekiwaniami.
 • Ewentualne rozwiązanie rezerw nie daje podstaw do wypłaty premii w JSW

  Ewentualne rozwiązanie rezerw nie daje podstaw do wypłaty premii w JSW

  Ewentualne rozwiązanie rezerwy z tytułu deputatu węglowego dla emerytów i rencistów nie spowoduje wpływu pieniędzy na rachunek Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) - podała firma uznając tym samym za "absurdalny" związkowy postulat wypłaty jednorazowych premii po rozwiązaniu rezerwy.
 • Zakupy węgla przez Agencję Rezerw Materiałowych pozostaną tajne

  Zakupy węgla przez Agencję Rezerw Materiałowych pozostaną tajne

  Informacje dotyczące zakupów węgla kamiennego przez Agencję Rezerw Materiałowych (ARM) zgodnie z przepisami muszą pozostać niejawne - wynika z informacji Agencji. Nieoficjalnie PAP potwierdziła w największych śląskich spółkach węglowych, że zbyły one część zapasów węgla na rzecz ARM.
 • Ukraina przyznaje: Straciliśmy nasze złoto!

  W marcu tego roku pojawiły się doniesienia, że ukraińskie złoto w tajemniczy sposób opuściło skarbce banku centralnego i najprawdopodobniej poleciało do nowojorskich skarbców Fed-u. Rezerwa Federalna odmawia komentarza na ten temat, ale wyemitowany kilka dni temu wywiad z szefową Narodowego Banku Ukrainy nie pozostawia wątpliwości - od czasu zaostrzenia konfliktu z Rosją, rezerwy posiadanego przez Ukrainę złota spadły blisko dziesięciokrotnie!
 • Złoto Putina

  Złoto Putina

  Władimir Putin, jak zapowiedział, tak robi. Prowadzi walkę z amerykańskim dolarem. Orężem w tej walce jest złoto.
 • Azjatycka gorączka złota

  Azjatycka gorączka złota

  Ubiegły rok upłynął pod znakiem intensywnych zakupów złota przez mieszkańców krajów azjatyckich. Najwięcej kupili go bogacący się Chińczycy. Szacuje się, że Polacy zainwestowali w ubiegłym roku w około pięć ton złota.
 • NBP obawia się o nasze rezerwy

  NBP obawia się o nasze rezerwy

  - NBP nie chce doprowadzać do szybkiego wzrostu rezerw walutowych, bo ich utrzymywanie jest kosztowne - poinformował prezes NBP Marek Belka.