rewolucja

Artykuły - Rewolucja (568)

Filmy - Rewolucja (10)

 • Ks. Isakowicz: Majdan to przyjaźń z diabłem

  To pseudorewolucja. Na Majdanie mają głos bojówki nacjonalistyczne. (...)To już anarchia. Liderzy Majdanu nad tym nie panują i wkrótce Majdan może obrócić się przeciwko nim. Majdan zapoczątkuje piekło - mówi ks. Isakowicz-Zaleski w Kontrwywiadzie RMF FM. - Polscy politycy sławią na Majdanie zabójców z UPA. Jarosław Kaczyński, jadąc na Majdan, popełnił tragiczny błąd - dodaje.
 • Rozpacz w Egipcie! Turyści już tam nie jeżdżą

  Rewolucja, która wybuchła w Egipcie w 2011 roku i która do dziś zbiera krwawe żniwo, okazała się poważnym ciosem dla turystyki w tym kraju. Najbardziej cierpią na tym drobni przedsiębiorcy, niegdyś zarabiający na życie dzięki zagranicznym gościom przybywającym pod piramidy. "Od miesięcy nic nie sprzedałem" - żali się Mohammed, właściciel straganu z pamiątkami. Salah, który kiedyś obwoził turystów po Luksorze, od dawna już nie zaprzęgał konia do swojej bryczki. "Nie ma po co..." - mówi ze smutkiem.
 • "Wolność wymaga ofiary z krwi"

  NATO Channel: Mieszkańcy Misraty, miasta, które odegrało znaczącą rolę w walce Libijczyków o wolność, w żywiołowy świętowali koniec reżimu Muammara Kaddafiego. - Chcemy dać wyraz naszej radości i powiedzieć światu, że nie ma wolności bez rewolucji - mówią.
 • EuroparlTV: Mogą bezkarnie krytykować prezydenta!

  Rewolucja w Tunezji, w wyniku której obalony został prezydent Ben Ali, wyzwoliła mieszkańców tego kraju także mentalnie. Teraz za krytykę prezydenta, polityków czy systemu szkolnictwa nie grożą im już żadne konsekwencje.